Vrásky na čele: 5 domácich receptov ako ich odstrániť – Omladnut.sk

Vrásky na čele: 5 domácich receptov ako ich odstrániť

ženská tvár

Trápia vás vrásky na čele? Zbaviť sa ich môžete aj pomocou jednoduchých zložiek, ktoré nájdete vo svojej domácnosti. Spoznajte tie najúčinnejšie z nich.

Vrásky na čele nie sú len problémom žien vo vyššom veku. Veľmi často sa na našich tvárach objavujú už v mladom veku, čo môže niekoho prekvapiť ba až vydesiť. Príčinou je najmä každodenná mimika, teda každý úsmev, či naopak zvráštenie čela ako vyjadrenie nesúhlasu. Za výskyt vrások na čele sú zodpovedné tiež faktory akými sú genetika, typ pleti a jej hydratácia. Ak na svojom čele nejakú tu prehlbujúcu sa vrásku spozorujete, nezúfajte. Pripravili sme pre vás 5 tipov, ako sa pomocou prírodných látok môžete vrások zbaviť v pohodlí svojho domova.

1. Aloe vera

Aloe vera je dobre známa rastlinka, ktorej sa pripisujú liečivé účinky pri viacerých problémoch. Môže byť vo forme tabliet, prášku, gélu, alebo roztoku na pitie. Aloe vera je úžasným pomocníkom pri hydratovaní pleti, preto v boji proti vráskam nemôže chýbať. Pre odstránenie tých na čele zmiešajte aloe vera gél s vaječným bielkom a aplikujte na čelo. Nechajte pôsobiť 15 minúť a zmyte vlažnou vodou.

2. Olivový olej a kokosový olej

Ďalší recept, je z radu rovnako známych a obľúbených pomocníkov pri starostlivosti o pleť – vzácnych olejov. Oba spomínané oleje sú preslávené svojimi hydratačnými, zvláčňujúcimi a dokonca upokojujúcimi vlastnosťami. Oleje sú preferované najmä pri suchších typoch pleti, avšak vrásky na čele sa vyskytujú aj v spojitosti so zmiešanou pleťou. Nemusíte sa však báť. Kokosový olej je rovnako vhodný aj na citlivú a tiež začervenanú pleť.  Všetko čo potrebujete je ideálne večer pred spaním, naniesť krúživými pohybmi mix olejov na čelo a nechať pôsobiť do nasledujúceho dňa. Ráno si tvár klasicky opláchnite sviežou vodou a vaša pleť bude žiariť.

olivový olej

3. Uhorka

Čerstvá uhorka má skvelé hydratačné účinky, preto ju ženy rady využívajú najmä ako domácu masku na unavené či opuchnuté okolie očí. Uhorku konkrétne šťavu z nej však môžete využiť aj pri boji s vráskami. Pripravte si zmes z odšťavenej šalátovej uhorky a jemne ju pomocou vatového tampónu naneste na problematické partie. Nechajte na pleti pôsobiť 15-20 minút a umyte vlažnou vodou.

4. Avokádo a citrón

Ďalším zázrakom z radu prírodných ingrediencií je práve avokádo. To je výborné nielen ako maska na vlasy, ale i pleť, ktorá ostane po jeho aplikácii napnutá a pekne vyživená. Všetko čo potrebujete spraviť, je zmiešať lyžičky zrelého avokáda s pár kvapkami citróna. Po 20 minútach masku umyte pre pleť príjemnou vodou. Účinky tohto avokádového „zlepšováku“ spozorujete pri pravidelnom opakovaní už po niekoľkých dňoch.

avokádo

5. Vaječný bielok a med

Jednoduchý, no účinný recept na odstránenie nepekných vrások na čele ponúka tiež kombinácia vaječného bielku a medu. Zmiešajte čajovú lyžičku medu s jedným vaječným bielkom a takúto zmes naneste na čelo. Na tvári ponechajte približne 15 minút a zmyte.

Ďalšie tipy ako sa vyhnúť vráskam na čele

  • Nevystavujte svoju pleť nadmernému slnečnému žiareniu a pred pobytom von si vždy na tvár naneste krém s SPF faktorom. Výborné sú tiež mejkapy, ktoré obsahujú SPF faktor.
  • Vyhnite sa stresu. I keď to nie je vždy jednoduché, snažte si pri vypätých situáciách zachovať pokoj a zbytočne sa nerozčuľovať.
  • Nezabudnite na hydratáciu! Ako sme už spomínali, suchá pleť má väčšie sklony ku tvorbe predčasných vrások. Pite preto dostatok tekutín počas celého dňa.
  • Doprajte si dostatok spánku, minimálne 6-8 hodín denne.
  • Vyvarujte sa fajčeniu a častému pitiu alkoholu. Možno to znie ako otrepaná fráza, no najlepšie, čo môžete pre svoju pleť urobiť, je skoncovať s týmito dvoma neduhmi.

Ak vás vrásky na čele dlhšie znepokojujú a neviete si rady, určite vyskúšajte vyššie spomínané masky na tvár. Prírodné látky vašej pleti zaručene prospejú a nabijú ju potrebnými vitamínmi. Možno máte vo svojom okolí niekoho s podobným problémom, podeľte sa preto o tieto dobré rady aj so svojimi priateľkami.