Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2022-10-31 12:21:50

Drevo vie v interiéri zázraky. Zútulňuje, príjemne dokresľuje atmosféru a pôsobí elegantne aj rustikálne zároveň. Zatiaľ čo v kuchyni alebo v obývačke má drevo svoje miesto už niekoľko rokov, v kúpeľniach sa donedávna objavovalo len výnimočne. Ako vybrať kúpeľňové doplnky a nábytok z dreva, ktoré odstraňujú vlhkosť?

Zabudnite na mýtus, že prírodné materiály do kúpeľne nepatria. V dreve ju môžete mať zariadenú prakticky od A po Z. Či už sú to drobnosti, ako je dávkovač mydla, police či háčiky alebo priamo nábytok. Skrinka pod umývadlo, stolička aj rebrina na uteráky dodajú kúpeľni harmonický šmrnc a skvele rozbijú farebnú jednoliatosť. Pokiaľ sa na rekonštrukciu kúpeľne ešte len chystáte a túžite po niečom naozaj neopozeranom, vyšperkujte si kúpeľňu s vyhľadávačom nábytku FAVI. Nájdete tam drevený nábytok aj doplnky a vďaka šikovnému filtrovaniu si nové vybavenie do kúpeľne vyberiete behom chvíľky.

drevený nábytok v kúpeľni
(zdroj: depositphotos)

Drevo sa nehodí iba do rustikálnych kúpeľní

Drevo v sebe nemusí mať v interiéri len rustikálny nádych. V kombinácii s kovom alebo sklom môže pôsobiť aj moderne a nevšedne. Drevo navodí v kúpeľni pocit útulnosti, luxusu a spojenia s prírodou. Čím viac drevených doplnkov použijete, tým viac sa budete cítiť ako v súkromnom wellness. Drevené prvky navyše priestor opticky zjemnia a vnesú doň hrejivú atmosféru. Zároveň sa veľmi ľahko kombinujú s ďalšími materiálmi a farbami.

Aký typ dreva zvládne podmienky v kúpeľni?

V kúpeľni býva často vlhké prostredie a treba počítať s tým, že kvapky vody nezostanú len v umývadle alebo vo vani. Výberu drevených doplnkov aj nábytku je preto potrebné venovať viac času. Moderné technológie síce dokážu značne predĺžiť životnosť dreveného nábytku, vodu a vlhkosť ale najlepšie znášajú tvrdé a ťažké drevá. Ideálne sú tak tropické dreviny, ktoré sú prirodzene zvyknuté na vysokú vlhkosť vzduchu. Medzi tie najodolnejšie patrí teak, wenge, palisander alebo bambus. Ak hľadáte lacnejší variant, siahnite po nábytku z duba, orecha alebo dyhy, ktoré sú skvelou a pomerne kvalitnou alternatívou tropických drevín.

Drevo v kúpeľni potrebuje starostlivosť

Nech už dáte prednosť akémukoľvek typu dreva, vždy sa pozerajte na jeho povrchovú úpravu. Dôležité je, aby bolo nalakované, impregnované a ideálne aj napustené olejom. Drevené doplnky aj nábytok sú potom nielen odolnejšie, ale aj príjemnejšie na dotyk. Napriek tomu, že je drevo ošetrené proti vlhkosti, je to materiál, ktorý stále pracuje, mení tvar a potrebuje dýchať. Nábytok v kúpeľni tak nikdy nedávajte tesne k stene a vždy by mal stáť na nožičkách, aby okolo neho mohol prúdiť vzduch. Snažte sa tiež miestnosť čo najviac vetrať, nesušiť v nej bielizeň a neskladovať tu pracie prášky, ktoré ľahko absorbujú vlhkosť. Na čistenie dreveného nábytku potom používajte prírodné antimykotické prípravky, ktoré nenarušia štruktúru dreva, ale zároveň zničia všetky zárodky húb a plesní.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov