Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Strie na zadku: Ako sa ich konečne zbaviť?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-12-05 09:00:52

Pekný zadok bez akýchkoľvek nedokonalostí? Vyskúšajte jeden zo spôsobov, ktorý vám pomôže nežiadúce strie na zadku minimalizovať.

Zmenou životného štýlu a výberom tých správnych kozmetických výrobkov sa vám podarí zminimalizovať vzhľad strií a dosiahnuť tak hladkú pokožku. Veď dokonalý zadok, to nie je len pekný okrúhly tvar, ale najmä zdravá a vypnutá pokožka. Hoci sú všetky krivky a s nimi i naše pozadie v zime strategicky ukryté pod vrstvami oblečenia, o pokožku by sme sa mali starať celoročne.  Ak ste namiesto pružnej kože vlastníkom nežiadúcich strií, prinášame vám niekoľko rád ako to zmeniť.

Zmena životného štýlu

Prvý krok ku zdravej pokožke je zdravý životný štýl. Náš najväčší orgán totiž stráca svoju pružnosť a schopnosť obnovovať sa nielen vekom, ale aj vplyvom mnohých faktorov. Počasie, zlý výživa alebo aj nedostatok pohybu prispievajú k zníženej tvorbe kolagénu a jednoduchšiemu vzniku strií a iných nedokonalostí. To je niekoľko jednoduchých tipov, ako postupne zmeniť svoj životný štýl a posilniť tak svoju pokožku.

  • Cvičenie: Cvičenie predstavuje najmä účinnú prevenciu pred vznikom strií.Vyhnete sa tak nechcenému priberaniu, ktoré sa na tvorbe strií významným spôsobom podieľa. Vhodné sú kardio cvičenia vykonávané 3 až 6 krát týždenne. Okrem kardia je takisto žiadúce posilňovanie a silové tréningy, ktoré vám vyčarujú pekný okrúhly zadok a navyše spevnia pokožku a minimalizujú strie.
  • Pitný režim: Jeden z najjednoduchších domácich trikov ako strie na zadku odstrániť je udržiavať svoje telo neustále hydratované. Dostatok hydratácia zvonka aj zvnútra zlepší celkový vzhľad pokožky. Ak to s týmto bojom myslíte vážne, obmedziť by ste mali sladené nápoje a alkohol. Okrem čistej vody si môžete dopriať tiež rôzne iné nápoje, napríklad zelený čaj alebo domáce limonády.
  • Úprava stravy: Zvážte svoju životosprávu  a pokúste sa znížiť príjem jedál bohatých na jednoduché cukry. Môžete začať s malými zmenami, napríklad klasickú pšeničnú múku vymeníte za zdravšie, celozrnné alternatívy. Váš jedálniček by mal by najmä vyvážený, a obsahovať čo najmenej spracovaných potravín. Dobrým tipom sú aj vlašské orechy, ktoré obsahujú meď, ktorá  v ľudskom tele zvyšuje tvorbu kolagénu.

Hoci je zmena životného štýlu neľahká a zaberá veľa času a energie, okrem zdravej pokožky sa vám telo poďakuje vo forme zdravých vlasov, silných nechtov a celkovo sa budete cítiť silnejšia a energickejšia. Strie, vrásky ale aj celulitída vás už nebudú strašiť. Okrem týchto všeobecných zmien je však niekoľko silných pomocníkov, ktorých si môžeme prizvať do boja so striami.

NÁŠ TIP: Šťastná vďaka behu. Menej viditeľné strie nie sú jediným benefitom, ktorý vám toto cvičenie prinesie. Prečítajte si o ďalších

pohyb pomôže zredukovať strie na zadkuZdroj: Dominika Roseclay (Pexels)

Domáce prípravky na redukciu strií

Domáce spôsoby pomáhajú redukovať strie bez toho, aby ste museli zájsť do lekární. Vyžadujú však pravidelné používanie a trpezlivosť. Môžete vyskúšať tieto jednoduché metódy.

  • Vitamín C: Štúdie ukázali, že vitamín C zvyšuje produkciu kolagénu. Vaša pokožka sa tak môže pôsobením kolagénu postupom času sama upraviť. Ako účinná prevencia proti striám sú okrem stravy i vitamínové doplnky obsahujúce 500 mg vitamínu C.
  • Kakaové maslo: Ďalším účinným spôsobom ako pokožku zbaviť nedokonalostí a odstrániť strie na zadku je dôkladná hydratácia, napríklad s kakaovým maslom. Dôležité je kakaové maslo aplikovať na strie na zadku pravidelne. Rozdiel by ste mali zbadať už v priebehu niekoľkých dní.
  • Zmes olejov: Oleje sú pri ošetrení pokožky všestranným pomocníkom. Pre minimalizovanie strií si pripravte blahodárnu zmes olejov. Zmiešajte avokádový olej, mandľový olej, jojobový olej so siedmimi kvapkami levanduľového oleja a piatimi kvapkami harmančeka. Takúto zmes jemne pretrepte a nanášajte na vybrané partie.
  • Olivový olej: Ďalší domáci liek na strie na zadku je prírodná zmes  vyrobená z panenského olivového oleja. Môžete sa rozhodnúť, či pokožku prekrvíte použitím čistého panenského olivového oleja, alebo využijete kombináciu s pridanými látkami. Ak chcete dosiahnuť rýchle výsledky, olivový olej môžete kombinovať s gélom Aloe Vera, vitamínom E a vitamínom A vo forme kapsúl.  Zo spomenutých ingrediencií vytvorte pastu a aplikujte na strie na zadku.

NÁŠ TIP: Keď pochopíme, ako strie vznikajú, podarí sa nám im predchádzať

Olivový olej pomáha pri boji proti striám na zadkuZdroj: Pixabay (Pexels)

Ako si zvoliť ten správny prípravok v lekárni alebo drogérii

Aj tu platí niekoľko jednoduchých zásad, ktoré vám pomôžu zvoliť si výrobok, ktorý vám pomôže. Okrem pravidelnej aplikácie je dôležité vyberať si tie, ktoré obsahujú jednu z týchto pomocných látok:

Voľnopredajné produkty sú najčastejšie vo forme krému alebo telového oleja. Niektorí výrobcovia kozmetiky navrhli aj séra či telové mlieka a väčšina z nich sa predáva aj vo veľkých baleniach, vhodných do domácnosti. Ak hľadáte prípravok vo forme krému namiesto oleja, môžete vyskúšať napríklad krém proti striám, ktorý podporuje obnovenie pokožky.

Veríme, že predchádzajúce riadky vám pomohli zorientovať sa v tom, čo všetko na strie zaberá. Ak máte svoj overený recept, poraďte ďalším čitateľkám v komentároch nižšie.

Zdroj titulnej fotky: Pixabay (Pexels)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov