Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kyselina hyalurónová päťkrát inak

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-12-04 09:00:38

Vďaka kyseliny hyalurónovej môžete byť nie len krajšia, ale i zdravšia. Spoznajte tie najlepšie účinky kyseliny halurónovej na naše zdravie.

Pojem kyselina hyalurónová je medzi ženami dobre známy.  V spoločnosti rezonuje najmä v súvislosti s jej omladzujúcimi účinkami na pleť.  Kyselina hyalurónová, však nie je len účinným bojovníkom proti starnutiu pleti. Okrem anti-aging efektu sa v nej ukrýva ešte väčšia sila a ľudskému telu prináša celý rad pozitív. Prečítajte si o tých najlepších z nich

1. Obnovuje vlhkosť pokožky

Kyselina hyalurónová je kľúčovým hráčom pri udržiavaní hydratácie pokožky kvôli jej schopnosti znížiť stratu vody v pokožke poškodenej slnečným žiarením. Štúdie ukázali, že doplnky kyseliny hyalurónovej priamo pomáhajú zvyšovať vlhkosť pokožky  a prinavrátia jej tak stratenú hladkosť, svieži tón a jemnú štruktúry.

 2. Zdravie pre kĺby

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou nášho tela. Jej množstvo  sa však s pribúdajúcim vekom v tele znižuje. Kyselina hyalúronová sa nachádza medzi kĺbmi a predstavuje pre nich prirodzené mazivo.  Zvýšenie množstva kyseliny halurónovej prostredníctvom stravy či tabliet je jeden z účinných spôsobov ako pre svoje kĺby zabezpečiť vitalitu a zdravie.

3. Pomáha pri hojení rán

Kyselina hyalurónová je účinným spôsobom ako pokožke pomôcť pri  hojení bolestivých rán a  popálenín. Popálenú pokožku zachráni najmä vďaka dostatočnej hydratácii, ktorú táto látka ponúka. Štúdie navyše preukázali, že kyselina hyalurónová podporuje regeneráciu tkanív a hojenie rán.

4. Znižuje suchosť očí

Všimli ste si, že aj kvapky do očí zvyknú obsahovať kyselinu hyalurónovú?  Je tomu tak preto, pretože kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského oka. Očné kvapky obsahujúce kyselinu hyalurónovú pomáhajú pri zmierňovaní suchých očí doplnením vlhkosti v očnej šošovke, čo ovplyvňuje produkciu sĺz a podporuje vlhkosť.

oči

5. Boj proti starnutiu

Azda najznámejšou vlastnosťou kyseliny hyalurónovej je práve pôsobenie na spomalenie starnutia. Vedecké štúdie ukázali, že starnutie pokožky je vyvolané „vnútorným“ a „vonkajším“ starnutím, čo znamená, že okrem prirodzeného procesu starnutia , majú na stav pokožky vplyv tiež viaceré vonkajšie faktory.  Výskum venovaný kyseline hyalurónovej, potvrdil, že ak zaradíte kyselinu hyalurónovú do svojho denného režimu, pozitívne tak ovplyvníte spomalenie príznakov starnutia. Kyselinu hyalurónovú určenú na omladenie pleti nájdete na trhu v rôznych podobách. Najobľúbenejšie sú krémy, séra, ale i makeupy s pridaním tejto vzácnej látky.

Kde sa kyselina hyalurónová nachádza?

Kladný vplyv kyseliny hyalurónovej na naše zdravie je nesporný. Po spomenutých účinkoch sa zrejme pýtate, kde sa kyselina hyalurónová nachádza a akým spôsobom ju môžeme do svojej dennej rutiny zaradiť.

tablety

Vlastné zdroje

Tak, ako sme už spomínali kyselina hyalurónová sa prirodzene vytvára v ľudskom tele. Syntetizuje sa enzým nazývaný syntáza kyseliny hyalurónovej. Tento enzým uľahčuje spojenie dvoch cukrov, kyseliny D-glukurónovej a N-acetylglukózamínu, ktoré sa potom transformujú na kyselinu hyalurónovú.

Prírodné zdroje

Kyselina hyalurónovú môžeme nájsť tiež v obchodoch, kde je vo forme tabliet dostupná  ako výživový doplnok. Zdroj kyseliny hylaurónovej sa považuje za prirodzený, ak sa extrahuje zo živočíšnych zdrojov bez ďalšej syntézy molekuly. Prirodzená kyselina hyalurónová sa získava z hrebeňov  kohútov alebo z komorovej očnej tekutiny kráv.

Umelé zdroje

Umelé zdroje kyseliny hyalurónovej sa syntetizujú v laboratóriu s použitím iných chemikálií ako živočísnych látok. Tento proces sa nazýva biosyntéza.

Kyselina hyalurónová je výborným spôsobom ako prispieť ku svojmu krajšiemu, ale i zdravšiemu ja. Máte s kyselinou hyalurónovou vlastné skúsenosti? Určite sa s nami o ne podeľte.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie