Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Zabudnite na chudnutie do plaviek: Stačí si vybrať plavky, ktoré pristanú VÁM

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-04-28 09:39:46

Letné mesiace so sebou prinášajú mnoho dobrodružstiev, výletov a krásnych zážitkov s najbližšími. Naša nálada je vďaka slnku a teplu lepšia a celkovo sa cítime lepšie. No leto so sebou prináša aj panickú obavu z nákupu plaviek. Tej je však už koniec.

„Musím schudnúť do plaviek.“

Snáď každá žena vyslovila túto vetu aspoň raz za život. A pritom je tá veta nezmyselná. Vôbec chudnúť nemusíme, dámy. Ak chceme mať „telo do bikín“, stačí, ak si oblečieme bikiny. Avšak, nespokojnosť s vlastným telom nás len tak ľahko neopúšťa.

O to menej, keď vieme, že by sme mohli jesť o čosi menej cukru alebo cvičiť aspoň trochu viac. Určite vás v rozhodnutí bojovať za svoje zdravie podporujeme. Telo máme len jedno a je potrebné sa oň dobre postarať. Avšak nepotrebujeme to robiť pre plavky – stačí si zvoliť plavky, ktoré nám pristanú. Tipov a strihov je dnes neúrekom, prinášame vám teda výber plaviek, ktoré pristanú konkrétnej postave – aj tej vašej.

NÁŠ TIP: Hľadáte zdravé, rýchle a chutné recepty? Týmto šalátom neodoláte

Chudnutie do plaviek sa nenosí

Namiesto drastických diét a niekoľkých hodín denne vo fitku je načase svoje telo začať mať rada. Prvá zmena je určite urobiť krok smerom k zdravej životospráve. Pokiaľ však ide o chudnutie do plaviek, to naozaj nepotrebujete. Miesto toho sa môžete radiť našimi tipmi.

Toto robte

  • Vyskúšajte množstvo plaviek. Móda sa mení každú chvíľu, stačí ak vystúpite zo svojej zóny komfortu a vyskúšate aj niečo nové. Možno objavíte tak svoj nový obľúbený kúsok.
  • Ak sa rozhodujete medzi dvoma veľkosťami, vezmite si menšie plavky. Mokré plavky sa totiž trochu natiahnu.
  • Nastavte si ramienka správne. Plavky by vám mali sedieť presne. Môžete si to jednoducho overiť: stačí, keď sa predkloníte. Celý dekolt by mal byť pevne zakrytý.

Toto radšej nerobte

  • Nevyberajte si strih podľa toho, čo je in, ak vám nepristane. Dobrý vkus začína pri vhodnom výbere.
  • Nevyberajte si väčšie číslo v nádeji, že lepšie zakryje niektoré partie. Nesprávne zvolená veľkosť nepristane nikomu. Ak hľadáte plavky, ktoré viac zakryjú, vyberte si teda strih, ktorý to ponúka vo vašej veľkosti.

Pripravené? Takto sa viete vyhnúť chudnutiu do plaviek a nechať vašu postavu zažiariť!

Malé prsia

Zväčša hovoríme o veľkostiach A, prípadne B. Môžete sa so strihmi viac vyhrať, pretože nepotrebujete takú podporu ako ženy s bujným poprsím. Takže akékoľvek volániky, výšivky, strapce aj ďalšie detaily sú vítané.

Náš tip: trojuholníkový vrchný diel opticky prsia zväčší, podobne pomôžu aj push up vrchné diely alebo niektoré druhý halter top. Avšak aj malé prsia sú nádherné – nemusíte sa báť ich ukázať také, aké sú, napríklad v braletkách.

Veľké prsia

Bujné poprsie vyžaduje pevnú podprsenku či vrchný diel. Hľadá sa model s kosticami alebo dvojitým švom. Ak sa chcete vyhnúť pohľadom na váš dekolt, vyhnite sa vyšívaným vzorom a volánikom.

Vrchný diel podobný podprsenke, s kosticami a ramienkami ponúknu vášmu dekoltu podporu, ktorú potrebuje. Náš tip: čím širšie ramienko, tým pevnejšia podpora.

Väčšie bruško

Väčšie bruško nie je nič za čo by sme sa mali hanbiť. Ak ho však predsa len chcete schovať a pritiahnuť pozornosť na iné partie, tieto tipy vám môžu pomôcť.

Je mnoho jednodielnych plaviek, ale aj dvojdielnych, ktoré takej postave pristanú. Pri dvojdielnych je spodný diel zväčša s vysokým pásom, prípadne môžete vyskúšať tankini. Nazberaná látka pri jednodielnych urobí svoje a bruško jednoducho a pohodlne schová.

Vytvorte chýbajúce krivky

Vrchný aj spodný diel bikín vie vytvoriť krivky, po ktorých túžite. Vyberte si diely s volánmi, čipkou alebo odvážnymi vzormi, ktoré pritiahnu pozornosť ale tiež opticky vytvoria krivky. Nádherne sa na atletickú postavu hodia aj jednodielne plavky so strategickými výrezmi, vďaka ktorým bude telo pôsobiť plnšie.

Široké ramená

Volány, volány a ešte raz volány. Prvá pomoc pre dámu so širšími ramenami. Inšpirujte sa fotografiami nižšie, ktoré vám najjednoduchšie vysvetlia, ako opticky zúžiť ramená a vytvoriť dojem petite postavy.

Veríme, že vám naše rady pomohli. Letné mesiace okrem módy prinášajú aj množstvo chutnej zeleniny a ovocia, neváhajte teda vyskúšať niektoré z našich obľúbených šalátov.

Najnovšie články

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva