Ak chcete dobre vyzerať, nestačí si kúpiť drahú kozmetiku – Omladnut.sk

Ak chcete dobre vyzerať, nestačí si kúpiť drahú kozmetiku

Základom krásnej pleti je jej zdravie. Najväčšiu chybu, ktorú robíme je starostlivosť o pleť a jej nesprávne čistenie. Znie to zvláštne ale chýbajú nám základné vedomosti o tom ako sa o pleť starať. Ako si  vybrať správnu kozmetiku, čo presne a ako robiť každý deň a prečo nám prezradila Gabriela Štorová, Nezávislá kozmetická poradkyňa.

„ Je veľmi dôležité nechať si poradiť od odborníka. V dnešnej dobe niektoré kozmetické spoločnosti poskytujú platené, alebo neplatené kozmetické poradenstvo, kde vám vyškolená kozmetická poradkyňa poradí pri správnom výbere prípravkov.

1.       Najdôležitejšie je zvoliť si vhodné prípravky, alebo celú sadu prípravkov tak aby prípravky jednotlivo na seba nadväzovali a používať vhodné ťahy pri odličovaní a čistení pleti.

2.       Jednotlivé kozmetické značky vyvíjajú vždy kozmetickú sadu a najlepší efekt dosiahneme ak používame všetky prípravky jednej značky a jednej línie. Ak kombinujeme rôzne prípravky rôznych značiek  nemusia byť také účinné.

3.       Veľmi dôležité je postarať sa o pleť ráno aj večer. Večerná starostlivosť nám príde logická na tvári sa nám počas celého dňa nahromadia nečistoty, zmiešané s mejkapom ktoré potrebujeme odstrániť. Zvyšky mejkapu a nečistôt najlepšie odstránime v prípade suchej pleti nejakým tukovým prípravkom čistiacim mliečkom alebo v prípade mastnej pleti gélovou čistiacou emulziou.

4.       Takisto sa o pleť musíme postarať aj ráno. Počas nočnej regenerácie pleť na povrch vytlačí toxíny a nestrávené zvyšky potravy, tieto toxíny sú znova viazateľné z veľkej časti na tuky a preto je najvhodnejšie použiť čistiace mlieko ktoré používame večer aj ráno. Prípravok je najúčinnejší ak si ho nanesiete priamo na pleť, vata má schopnosť naviazať vitamíny a absorbuje časť prípravku. Preto si čistiaci prípravok naneste priamo na tvár a jemne končekmi prstov rozmasírujte vynechajte okolie očí.

Gabriela Štorová, gstorova@gmail.com, 0949 544 027

5.       Druhým krokom každodennej starostlivosti je tonikum. Tonikum môže byť hydratačné pre suché typy pleti alebo vyrovnávacie pre zmiešané typy pleti alebo špeciálne toniká na akné. Tonikum nám pomáha napraviť narušené PH pokožky, malo by to byť už len osvieženie pleti v žiadnom prípade by sme si nemali pleť čistiť, alebo dočisťovať tonikom. Pleť pred použitím tonika už musí byť čistá.

6.       Posledným krokom každodennej starostlivosti je krém. Vhodne zvolený krém vám musí urobiť príjemný pocit na pleti, nesmie ani chladiť ani štípať. Často sa stretávame s názorom že krémy by sme mali striedať. Každá kozmetická značka má vo svojej ponuke niekoľko krémov a ak sa staráte o svoju pleť jednou značkou skúste si prestriedanie krému urobiť v rámci značky. Krém nie je nutné zmeniť si na deň a na noc, dôležité je zmeniť si krém v závislosti od ročného obdobia, v zásade si zmeníme krém na jar a na jeseň. To znamená že máme letný a zimný krém. Niekedy sa stáva že si nevieme nájsť na zimu dostatočne silný krém, pri veľkých mrazoch sa nám zdá že pleť je stále slabo hydratovaná v takom prípade pomôže takzvané vrstvenie krémov. Naneste si jednoducho dva rôzne krémy na seba. Krém si nanášajte vždy smerom od stredu tváre von a hore. Nikdy si neťahajte pleť na krku a na lícach smerom dole.

7.       Špeciálnu starostlivosť vždy venujte očiam. Oči sú veľmi citlivé takže v zásade na oči používame iba prípravky ktoré sú určené na oči. Odličovač očí a očný krém. Nikdy na oči nepoužívajte pleťové, alebo telové mlieka. Mohli by ste si spôsobiť podráždenie očí.

Vatový tampón navlhčite najskôr do teplej vody, dobre ho vyžmýkajte a potom naň naneste odličovač. Vata vám absorbuje veľkú časť prípravku preto si naneste odličovač na mokrý tampón. Ušetríte si prípravok a bude šetrnejší k očiam. Dôležité je aby ste očné okolie nenaťahovali a tiene odstránili veľmi jemnými krúživými pohybmi. Zabránite si tak predčasnej tvorbe mimických vrások.

Očný krém je potrebné vklepať si alebo votrieť do bezpečnej vzdialenosti od oka nedávajte si ho príliš blízko k oku. Ak si nanesiete krém blízko oka môže nastať podráždenie. Ak si nanesie blízko oka krém večer ráno môžu byť oči opuchnuté a budú pôsobiť unavené.

8.       Doplnkom starostlivosti o pleť je maska. Masky môžu byť hydratačné, čistiace alebo upokujujúce. Ak chceme dosiahnuť výrazné zlepšenie stavu pleti je potrebné aby sme masku používali pravidelne dva krát týždenne. Sporadickým používaním masky jeden krát mesačne pleti výrazne nepomôžeme. Niektoré masky môžu mať v sebe aj jemné zrniečka ktorými si môžeme urobiť na pleti jemný peeling. Peeling pre pleť je veľmi dobrý pomáha odstrániť odumreté časti pokožky a naštartujte regeneráciu pleti. Peeling nepoužívame ak máme na pleti akné, alebo je pleť z nejakého dôvodu podráždená.

 

Foto: flickr.com/tommerton2010fece/ archiv GŠ
No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.