Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Tipy ako ostať fit aj počas sviatkov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-12-22 09:31:46

Blížia sa najkrajšie sviatky v roku, na ktoré sa všetci veľmi tešíme. Bohužiaľ však práve počas Vianoc má množstvo ľudí tendenciu priberať. Poradíme vám, ako si užiť obdobie Vianoc a osláv nového roka a pritom stále ostať fit.

Pred odchodom sa najedzte

Zlatá rada znie, vyhýbajte sa extrémnemu vyhladovaniu sa. Nič nie je horšie, ako keď celý deň nejete s pomyslením na večeru, ktorá vás čaká u rodiny či priateľov. Pred odchodom si vždy dajte niečo malé a na návšteve to tak s konzumáciu dobrôt už nebudete preháňať.

Vyberajte si

Vianočné obdobie je nám dobre známe najmä svojou hojnosťou a množstvom sladkých dobrôt a koláčikov. Ak už máte zhrešiť, vyberte si niečo výnimočné. Sladké medovníčky, ktoré jete naozaj iba počas Vianoc alebo obľúbený babkin „štedrák“, ktorý je taktiež skôr raritou. To, že je všade navôkol vás množstvo cukroviniek neznamená, že musíte ochutnať jednoducho všetky.

Nevynechávajte jedlá

Tak ako spomíname vyššie, je veľmi dôležité vyhýbať sa hladovaniu, či vynechávaniu jedál. Dôležité sú predovšetkým raňajky, ktoré by ste si mali dopriať a svoj metabolizmus tak už od rána naštartovať. Ak chcete ostať fit, držte sa pravidla jesť menej a častejšie. Namiesto dvoch veľkých jedál si tak radšej doprajte menších päť porcií.

Pite s rozumom a to aj nealko

Ako sme pred nedávnom písali alkohol, v tele dokáže narobiť poriadnu šarapatu a pridať nám na váhe pekných pár kíl. Rovnaký pozor si však počas sviatkov dávajte i na sladené nápoje, džúsy alebo kolu, ktorá po ťažkom jedle váš kalorický príjem len navýši.

alkohol počas sviatkov

Buďte aktívne

To, že sú Vianoce, neznamená že sa musíte vzdať svojich fitness rutín. Práve naopak, budete milo prekvapená, aké bývajú fitness centrá počas sviatkov prázdne a tak sa vám bude cvičiť naozaj skvelo! Ak na fitko alebo cvičenie počas sviatkov náladu alebo čas nemáte, zaparkujte svoje auto o niečo ďalej a domov sa jednoducho prejdite.

Vonkajšie aktivity

Sviatočný čas by nemal byť len o jedení koláčikov a pozeraní televízie. Áno, priznávame, že i takéto aktivity sú príjemné, ak však chcete so svojou rodinou stráviť kvalitný čas a ešte aj spáliť nejaké tie kalórie, vytiahnite ich von. Guľovačka na snehu alebo spoločná prechádzka so psíkom sú skvelým tipom.

guľovačka s rodinou

Nevynechávajte silové tréningy

Ak zvyknete okrem kardia cvičiť aj s ťažšími váhami alebo robíte počas roku akékoľvek silové tréningy, určite ich počas sviatkov nevynechávajte. Práve po všetkých tých jedlách, ktoré počas sviatkov skonzumujete môžete získať nové svaly a to je zaiste lepšie ako nadobudnutie nových tukových vankúšikov. Nemyslíte?

Realistické ciele

Nastavte si realistické ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Povedzte si, že budete cvičiť hoci len polhodinku denne a keď to dosiahnete budete spokojná. Rovnako tak sa zamerajte na reálne stravovacie návyky počas Vianoc. Užite si pochúťky, všetko však s mierou. Jednoducho nájdite si zlatú strednú cestu, ktorá bude pre vás ideálnou voľbou.

Pite veľa vody

Voda je svätá grál zdravého tela, ktorý opakujeme veľmi často. Voda zabráni nadmernému hladu, udrží telo krásne hydratované a ako bonus určite pomôže i pri prípadnej opici, ak to predsa len s alkoholom počas sviatkov preženiete.

Predstavili sme vám niekoľko tipov, ako ostať fit i počas sviatkov. Zlatým pravidlom je – všetko s mierou. Užite si prichádzajúce sviatočné obdobie so všetkým čo k tomu patrí, myslite pritom však aj na svoje telo, ktoré si zaslúži vašu pozornosť.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov