Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Tipy, ako sa zbaliť na dovolenku šikovne a prakticky

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-04-30 16:12:30

Blíži sa leto a spolu s ním aj dovolenkové obdobie. Či už je to niekoľkodňový výlet alebo dvojtýždňová dovolenka, vždy nás trápi jedna veľká otázka: ako sa nám len to všetko do kufra zmestí? V tomto článku vám poradíme niekoľko šikovných tipov, vďaka ktorým sa vám podarí zbaliť si to, čo naozaj potrebujete. Ešte vám aj ostane miesto na suveníry!

Čo si zbaliť na dovolenku

Toto je predovšetkým dámsky problém. Vždy chceme mať na výletoch na výber a to hneď z niekoľkých možností. Ak sa však chcete zbaliť šikovne, radíme vám baliť si hotové outfity, nielen jednotlivé možnosti.

Čo to v praxi znamená? Ak si beriete napríklad džínsy, dbajte na to, aby ladili s každým (alebo takmer každým) topom, ktorý ste si zbalili. Rovnako aj topánky – ak napríklad farebné tenisky nosíte len s jednou kombináciou, zbytočne vám zaberajú miesto v kufri.


Stavte na klasické farby, v ktorých sa cítite dobre, a skombinujte si konkrétne outfity. Namiesto kategórií (nohavice, topy, bundy) sa sústreďte na to, ako spolu ladia a na akú príležitosť sa chcete obliecť. Pri dovolenkách na pláži bude prevládať plážové oblečenie, pri dovolenke v horách zase praktické vrstvy. Našou top radou je mať aspoň jednu sukňu, jedny šaty a jedny dlhé nohavice pre prípad zlého počasia (alebo zmeškaného letu v prestupnom bode). Jedna teplejšie horná vrstva sa tiež určite zíde. Nepotrebujete však nevyhnutne toľko outfitov, koľko dní budete dovolenkovať – stačí, ak máte toľko kombinácií.

Náš tip: V skutočnosti dokážete z 5 kúskov vášho šatníka vytvoriť 5 unikátnych outfitov. Stačí, ak doma máte tie správne kúsky

Kozmetika a doplnky

Patríte medzi tých, ktorí si zbalia celé balenia kozmetiky? Tá vám dokáže v kufri zabrať kopu miesta. Namiesto toho si stačí zakúpiť prázdne fľaštičky a dózy, do ktorých si prelejete z vašich obľúbených produktov. V drogériách ich ľahko zakúpite už pripravené v priesvitnom vrecúšku, ideálne do príručnej batožiny.

Takto si viete ľahko zbaliť srchový gél, krém na telo, krém na tvár, šampón, kondicionér či dokonca mejkap alebo masku na tvár.

Čo sa týka doplnkov, tie si spolu s topánkami a kabelkami dolaďte podľa outfitov. Náušnice, prstene a náhrdelníky môžete zabaliť do krabičky na lieky, vďaka čomu sa nepomiešajú a nestratia. Rovnako nezabudnite na slnečné okuliare, prípadne vlasové doplnky, ktoré vám odporúčame zbaliť si do malých látkových vrecúčok.

Zabudnite na skladanie

Namiesto toho oblečenie zrolujte. Tak ušetríte priestor a okrem toho predídete pokrčenému oblečeniu. Väčšie kusy oblečenia, napríklad mikiny či maxišaty, môžete zbaliť do malých zazipsovateľných tašiek, vďaka čomu opäť ušetríte priestor. Fungujú podobne ako plastové vrecia, z ktorých vysajete vzduch – akurát pri taškách na zips nepotrebujete vysávač.

Aby sa vaše oblečenie nezašpinilo, topánky môžete zabaliť do sprchovacej čiapky. Šikovným tipom na ušetrenie miesta je vložiť menšiu kabelku do väčšej – tak budete mať vždy poruke maličkú, v prípade večere alebo párty. Do najmenšej si potom môžete zbaliť napríklad spodnú bielizeň alebo všetky potrebné káble: nabíjačku na mobil, na kameru či notebook.

Nezabudnite najťažšie veci uložiť najbližšie ku kolieskam – alebo na dno vašej tašky či batoha.

Teraz už neostáva nič iné, len si vybrať destináciu a užívať si dovolenku naplno. Veríme, že s našimi radami sa vám podarí zbaliť šikovne a prakticky, a domov si okrem spomienok prinesiete aj príjemné suveníry.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy