Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Líčenie pre ženy, ktoré nosia okuliare: Takto vaše oči vyniknú

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-04-22 21:31:46

Okuliare sa dnes stávajú trendom. Napriek tomu ich množstvo žien nosí kvôli zdravotným problémom. Máte pocit, že ľudia pri pohľade na vás vidia len okuliare? Nemusíte sa obávať. S týmito trikmi na líčenie pomôžete vašim očiam vyniknúť aj spoza rámov.

Rozjasňovač na strategických miestach

Poznáte rozjasňovač? Ak ešte nie a nosíte okuliare, odporúčame vám čím skôr si jeden zaobstarať. Celé líčenie vďaka nemu pôsobí uhladenejšie a navyše, ak viete, kam ho umiestniť, vaša pleť bude žiariť!

Malým a redším štetcom naneste primerané množstvo:

  • pod oblúk obočia (priamo na kosť)
  • do vnútorného kútika oka (pokojne môže zasahovať aj na dolné viečko)
  • týmto oči otvoríte a pritiahnete na ne pozornosť aj keď nosíte okuliare.

Pre vytvorenie ešte zvodnejšieho pohľadu môžete využiť silu kontúrovania. Jednoducho použite tmavší tieň (ideálne rovnaký aký ste použili na tvár) do záhybu nad pohyblivým viečkom. Odporúčame použiť váš bronzer. Efekt hlbokých očí viete zosilniť použiťím matného svetlého tieňu v strede pohyblivého viečka. Celkovo viete takto opticky vytvoriť väčšie oči, zvýrazniť ich tvar a prirodzene podčiarknuť aj farbu vašich očí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa . (@alternatywnie_),

Farba a spôsob aplikácie očnej linky

Ešte viac pozornosti na vaše oči pritiahne tekutá linka. Hrúbku by ste mali voliť podľa hrúbky rámu, no všetky veľmi dobre vieme, že nie je jednoduché namaľovať si dve identické linky na očiach. Preto vám prinášame jednoduchú alternatívu, ktorou tiež viete dosiahnuť zvýraznené, mandľovité oči, ktoré okoloidúcich prinútia ignorovať okuliare.

Vyskúšajte použiť čiernu alebo hnedú kajalovú ceruzku na oči. Nemusí to byť vôbec precízna čiara: stačí si od vonkajšieho kútika smerom dovnútra, približne do polovice viečka (pri pohľade vpred presne nad zreničkou) namaľovať linku. Tú vzápätí s hustejším a malým štetcom jemne rozotrite, môžete si pomôcť aj čiernym alebo tmavohnedým púdrovým očným tieňom.

Takéto líčenie nádherne zvýrazní tvar očí a zároveň vyzerá veľmi decentne. Je vhodné aj do zamestnania so striktným dress code. Nemusíte sa vôbec báť spodnej linky, ak však chcete najskôr trochu experimentovať, môžete si spodné viečko zvýrazniť tmavým púdrovým očným tieňom. Pre odvážnejšie dámy odporúčame vyskúšať farebnú očnú linku, ktorá sa hodí k farbe vašich očí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Brooklyn M (@tarantula_queen69),

Mihalnice priťahujú pozornosť

Za sklíčkami okuliare navyše vytvárajú dojem otvorených, väčších očí a pôsobia zvodne. Obávate sa, že obyčajná špirála vám nepomôže? Vyskúšajte kombináciu týchto trikov, ktoré vám pomôžu vykúzliť nádherné riasy:

  • mihalnice najskôr natočte: klieštiky môžete predtým nahriať v rukách, aby vás chladný kov nedráždil
  • vyberte si kvalitnú špirálu: hľadajte kľúčové slová ako intenzívne, výrazné, objemné či predĺžené riasy
  • vodeodolnosť: zabráni tomu, aby sa špirála počas dňa rozotrela a vytvorila nepekné šmuhy na viečku či pod ním
  • špirálu začnite nanášať na končekoch rias a kmitavým pohybom potom jemne „prečešte“ celé riasy

Každej žene vyhovuje trochu iná technika nanášania špirály. No s trochou praxe aj vy zistíte, že dnes sú na trhy desiatky možností, vďaka ktorým si viete vykúzliť dlhé a husté riasy. Práve v prípade, že nosíte okuliare, však dbajte na natáčanie (alebo na špirálu s takým efektom), aby sa vaše mihalnice nedotýkali sklíčok.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @makeupforglasses_feature,

Korektor pod očami je kľúčový

Rám okuliarov môže vytvárať pod očami tieň, ktorý zbytočne zvýrazňuje tmavé kruhy pod očami. Preto vám odporúčame použiť korektor, ktorý je o odtieň svetlejší, ako váš mejkap. Nielenže tak schováte kruhy pod očami, rozžiarite tým celú tvár.

Krokom navyše môže byť aj tzv. farebná korekcia (z angl. color correcting). Tá spočíva vo využití farieb, ktoré presne na opačnom konci farebného spektra, než tie, ktoré sa snažíme zakryť. Farby sa tak nielen prekryjú, ale úplne eliminujú. Na tmavé kruhy pod očami pomôže korektor lososovej alebo ružovkastej farby a ak naň navrstvíte korektor, ktorý sa zhoduje s odtieňom vášho mejkapu, nikto si ani len nevšimne tiene pod očami.

Top trik makeup artistov: Biela ceruzka na oči

Tento trik musíte poslať aj svojim kamoškám! Je to naozaj veľmi jednoduché: stačí vám obyčajná kajalová biela ceruzka na oči. Tá zjednotí líčenie tým, že opticky zväčší oči. Stačí, keď ju nanesiete na vnútornú líniu spodného viečka. Tento trik robí opak toho, čo dokáže čierna ceruzka, ktorá oči trochu zmenší.

Ak chcete zároveň opticky pozmeniť aj tvar oka, stačí elegantne tieto dve farby skombinovať: od vonkajšieho kútika približne do stredu viečka naneste pozdĺž rias (na vonkajšej línii) čiernu ceruzku, ktorú môžete jemne rozotrieť. Od vnútorného kútika na vnútornej línii namaľujte bielu linku, ktorú nemusíte rozotierať.

A voilà: kúzelný pohľad spoza okuliarov je na svete!

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulina Rylukowska (@paulina_rylukowska),

Omladnúť.sk je vašou sprievodkyňou spokojným životom. Sledujte nás aj na Instagrame!

Najnovšie články

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva