Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete uspieť na pohovore? Objednajte si kurzy nemčiny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-01-24 15:00:34

Získať prácu a dobre finančne ohodnotenú, nie je dnes až tak jednoduché. Minimálne nie pre ľudí, ktorí chcú uspieť a orientovať svoj život týmto smerom. O tom, že samotné vzdelanie vám stačiť nemusí asi veľmi dobre viete. Vyžaduje sa aj prax a veľmi dobré organizačné schopnosti. Na škodu samozrejme nie je ani vodičské oprávnenie a zopár certifikátov, ktoré hovoria o tom, že ste všestranný človek.

Prečo je nutný cudzí jazyk?

A čo cudzie jazyky? Ovládate ich a môžete sa pochváliť ich aplikovaním do praxe? Ak sa vám do toho nechce, mali by ste vedieť, že až 85 % zamestnávateľov uprednostňuje uchádzačov o zamestnanie, ktorí ovládajú konkrétny cudzí jazyk. A nakoniec nikdy neviete, či sa v budúcnosti nerozhodnete využiť výhody offshore spoločností, ktoré nie sú zaťažené našim právnym systémom a vysokým zdanením.

Ako sa ho rýchlo naučíte?

Spôsobov, ako sa naučiť vybraný cudzí jazyk je niekoľko a každému človeku zrejme vyhovuje iná metóda a osvedčený kurz nemčiny. Je to ale skutočne nutné?

Mnohé firmy sú dnes medzinárodného charakteru a ani na Slovensku ich nie je málo. Cudzí jazyk bude v tomto prípade vašou devízou, ktorú využijete vo svoj prospech. Čím viac špecifický, tým väčšia šanca. Ako sa ho ale jednoducho naučiť?

Hovorte nahlas a od prvého dňa

Aj keď to nebude správne, zahoďte obavy a osvojujte si výslovnosť cudzieho jazyka od prvého dňa aj praktickým čítaním a vyslovovaním slovíčok. Naučte sa základné frázy a postupne k nim niečo pridávajte.

Aj z tohto dôvodu mnohí za najlepšiu metódu učenia považujú priamu realitu v prostredí, kde sa nedohovoríte inak než cudzím jazykom. Aj v mnohých jazykových školách to už začínajú praktizovať, takže urobíte dobre, ak si vyberiete práve takú.

Zabudnite na štúdium prísnych gramatických pravidiel

S počiatku je dôležité, aby ste si pri cudzom jazyku dostali do hlavy cudzie slová a ich význam. Gramatika sa dá doplniť neskôr, oveľa dôležitejšie pre vás je, aby ste zatiaľ ovládali tú našu slovenskú, čo sa vám môže nepekne vypomstiť pri chybe v životopise, s ktorým prídete na pracovný pohovor.

Počúvajte

Ak nie ste priamo v prostredí, ktorého cudzí jazyk študujete a potrebujete ho na 100 % ovládať, vyskúšajte aj počúvanie rádia a piesní v ňom. Alebo si pustite You Tube a zapnite si titulky, ktoré vám budú počas obľúbenej piesne a klipu bežať na monitore.

V momente, keď budete neskôr dostávať do uší  dané tóny tejto melódie a slov, určite si začnete lepšie vybavovať, o čom to celé je, a ktoré slová sa v refrénoch opakujú.

Začnite už teraz, pretože na cudzie jazyky a ich ovládanie nie je nikdy neskoro. Pre mnohých ľudí je to dokonca ten najlepší predpoklad úspechu.

Najnovšie články

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva 

Ako spoznať, že nastal správny čas na výmenu matraca

Tenisky, ktoré šetria vaše kĺby a väzy