Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Chcete uspieť na pohovore? Objednajte si kurzy nemčiny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-01-24 15:00:34

Získať prácu a dobre finančne ohodnotenú, nie je dnes až tak jednoduché. Minimálne nie pre ľudí, ktorí chcú uspieť a orientovať svoj život týmto smerom. O tom, že samotné vzdelanie vám stačiť nemusí asi veľmi dobre viete. Vyžaduje sa aj prax a veľmi dobré organizačné schopnosti. Na škodu samozrejme nie je ani vodičské oprávnenie a zopár certifikátov, ktoré hovoria o tom, že ste všestranný človek.

Prečo je nutný cudzí jazyk?

A čo cudzie jazyky? Ovládate ich a môžete sa pochváliť ich aplikovaním do praxe? Ak sa vám do toho nechce, mali by ste vedieť, že až 85 % zamestnávateľov uprednostňuje uchádzačov o zamestnanie, ktorí ovládajú konkrétny cudzí jazyk. A nakoniec nikdy neviete, či sa v budúcnosti nerozhodnete využiť výhody offshore spoločností, ktoré nie sú zaťažené našim právnym systémom a vysokým zdanením.

Ako sa ho rýchlo naučíte?

Spôsobov, ako sa naučiť vybraný cudzí jazyk je niekoľko a každému človeku zrejme vyhovuje iná metóda a osvedčený kurz nemčiny. Je to ale skutočne nutné?

Mnohé firmy sú dnes medzinárodného charakteru a ani na Slovensku ich nie je málo. Cudzí jazyk bude v tomto prípade vašou devízou, ktorú využijete vo svoj prospech. Čím viac špecifický, tým väčšia šanca. Ako sa ho ale jednoducho naučiť?

Hovorte nahlas a od prvého dňa

Aj keď to nebude správne, zahoďte obavy a osvojujte si výslovnosť cudzieho jazyka od prvého dňa aj praktickým čítaním a vyslovovaním slovíčok. Naučte sa základné frázy a postupne k nim niečo pridávajte.

Aj z tohto dôvodu mnohí za najlepšiu metódu učenia považujú priamu realitu v prostredí, kde sa nedohovoríte inak než cudzím jazykom. Aj v mnohých jazykových školách to už začínajú praktizovať, takže urobíte dobre, ak si vyberiete práve takú.

Zabudnite na štúdium prísnych gramatických pravidiel

S počiatku je dôležité, aby ste si pri cudzom jazyku dostali do hlavy cudzie slová a ich význam. Gramatika sa dá doplniť neskôr, oveľa dôležitejšie pre vás je, aby ste zatiaľ ovládali tú našu slovenskú, čo sa vám môže nepekne vypomstiť pri chybe v životopise, s ktorým prídete na pracovný pohovor.

Počúvajte

Ak nie ste priamo v prostredí, ktorého cudzí jazyk študujete a potrebujete ho na 100 % ovládať, vyskúšajte aj počúvanie rádia a piesní v ňom. Alebo si pustite You Tube a zapnite si titulky, ktoré vám budú počas obľúbenej piesne a klipu bežať na monitore.

V momente, keď budete neskôr dostávať do uší  dané tóny tejto melódie a slov, určite si začnete lepšie vybavovať, o čom to celé je, a ktoré slová sa v refrénoch opakujú.

Začnite už teraz, pretože na cudzie jazyky a ich ovládanie nie je nikdy neskoro. Pre mnohých ľudí je to dokonca ten najlepší predpoklad úspechu.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie