Kruhy pod očami? Takto sa ich zbavíte už do 30 minút – Omladnut.sk

Kruhy pod očami? Takto sa ich zbavíte už do 30 minút

kruhy pod očami sa ťažko zakryjú

Tmavé kruhy pod očami trápia každú ženu. Kolujú už desiatky babských receptov či overených trikov na to, ako sa ich zbaviť, no tieto 4 sú nielen dostupné, ale aj jednoduché a prinášajú výsledok takmer okamžite.

Počas spánku: Vyhnite sa tmavým kruhom pod očami

Ak vás trápia kruhy pod očami, skvelou pomôckou v boji s nimi môže byť nosenie masky počas spánku. Pomôže tiež pri nespavosti najmä v prípade, že máte spálňu veľmi svetlú. Najlepšou maskou je jednoznačne tá, ktorá je vyrobená zo 100% hodvábu. Minimalizuje vrásky, vyhladzuje pokožku a časom sa tieto efekty len znásobujú.

Prvá vec zrána: Masáž (očí)!

Aplikácia séra spolu s masážou môže zrána síce zabrať veľa času, no jemnými krúživými pohybmi a vklepaním séra namiesto natierania zobudíte pokožku, prekrvíte ju a navyše nespôsobujete žiadnu vedľajšiu škodu (ako napríklad predčasné vrásky). Pokiaľ na toto naozaj nemáte čas, viacero značiek kozmetiky už prišlo s alternatívou: sérum na očné okolie s masážnym aplikátorom. Mnohé majú chladivý účinok, vyhladzujú pokožku, zbavujú tmavých kruhov pod očami a pripravia oči na make-up.

Než použijete make-up: Farebné korektory

Tenká vrstva farebného korektoru (z angličtiny color corrector) odstráni posledné zvyšky tmavých kruhov pod očami! Budete sa tak cítiť úplne svieža. Farebné korektory bojujú s rôznymi nedokonalosťami, od tmavých kruhov až po začervenanie. Tmavých kruhov pod očami sa zbavíte pomocou marhuľového korektoru (podľa tónu pleti je vhodné zvoliť svetlejší, lososový korektor alebo tmavší, takmer červený). Korektori splynú s farbou pleti len čo na ne nanesiete vrstvu make-upu alebo vášho bežného korektoru.

Keď si robíte make-up: Buďte rozvážna, pokiaľ ide o korektor

Vyberte si taký, ktorý je hydratačný a odráža svetlo. Taký vaše oči rozžiari a zároveň sa stará o pokožku v ich okolí.

Po týchto krokoch pokračujte v bežnej rutine, vrátane make-upu. Odporúčame to všetko zjednotiť hubkou, ale opatrne! Namiesto ťahania produkt len vklepkávajte, vyhnete sa tak šmuhám a navyše tým chránite pokožku pred predčasnými vráskami.

A je to! Vaše kruhy pod očami zmizli za 30 minút a teraz už bez obáv môžete so širokým úsmevom vstúpiť do nového dňa. Kruhy pod očami však nie sú jediným problémom, ktorý často trápi oči žien. Trápite sa aj vy s opuchnutými očami? Aj na to existuje pomoc. Aká, to zistíte v našom článku, kde vám popisujeme, ako aj tento problém vyriešiť prírodnou cestou.

Aké ďalšie triky pomáhajú vám pri dennom boji s kruhmi pod očami? Dajte nám o tom vedieť!