Bradavice? Nikdy více! Domáce odstránenie bradavice je jednoduché – Omladnut.sk

Bradavice? Nikdy více! Domáce odstránenie bradavíc je jednoduché a bezbolestné

Odstránenie bradavice: krém na koži

Bradavice vznikajú z rôznych dôvodov. Či už je to genetika, pôsobenie ľudského papilomavírusu (HPV), alebo len trením kože o kožu, každý kto ich má, sa ich chce čo najrýchlejšie zbaviť. Kým váš dermatológ na odstránenie bradavice použije invazívne a agresívne metódy, vy sa ich môžete zbaviť doma bez bolesti s použitím stopercentne prírodných a ľahko dostupných látok.

 

Olej s vitamínom E

Vitamín E je veľmi silný antioxidant, ktorý má zázračné účinky na pokožku a krásu celkovo. Vždy je dobré mať ho v strave dostatok, ak však ide o odstránenie bradavice je však najlepšie aplikovať ho priamo na postihnuté miesto.

Oregánový olej

Oregano je rastlinka z oblasti stredozemného mora, ktorá sa nám väčšinou spája s pizzou a so šalátmi. Oregánový olej obsahuje dve zázračné látky, carvacrol a thymol, ktoré mu dávajú veľmi silné antimykotické účinky, ktorými dokáže vyliečiť viaceré kožné ťažkosti. Na odstránenie bradavice je tak úplne ideálnym kandidátom. Oregánovy olej sa dá bežne kúpiť, môžete si ho však vyrobiť aj doma. Stačí naložiť sušené oregáno do nádobky s olivovým olejom a nechať ho pár týždňov odpočívať, aby sa na olej z oregana prenieslo čo najviac zdraviu prospešných látok. Ak ho použijete na odstránenie bradavíc, môžete cítiť jemné svrbenie, ale nebojte sa. To len bradavica zubami-nechtami bojuje o život!

Cesnak

Cesnak je ďalší zázrak, ktorý si ľudia spájajú viac s kuchyňou ako s kozmetikou. Jeho zloženie mu však dáva naraz schopnosť zabíjať baktérie, vírusy a mykózy. Enzýmy v ňom obsiahnuté zároveň efektívne vysušia bradavice.

Postup na odstránenie bradavice cesnakom je jednoduchý: pretlačte cesnak na pastu, naneste je na bradavicu, prekryte a nechajte pôsobiť cez noc. Opakujte kým bradavica neodpadne.

Cesnak však nepoužívajte, ak sa chystáte odstraňovať bradavice v oblasti očí.

Šťava z púpavy

Púpava je nenápadná rastlinka, ktorú všetci poznáme. Kým niektorí ju považujú za burinu, iní poznajú jej liečivé účinky a nedajú na ňu dopustiť. Šťava z púpavy má vysoký obsah vitamínov a minerálov, ktoré odstraňujú z kože nadbytočné kožné tkanivo. Je teda ideálna na odstránenie bradavice. Stačí trikrát denne aplikovať tri kvapky šťavy z púpavy na postihnuté miesto a bradavica je o pár týždňov bezbolestne odstránená.

Kokosový olej

Popularita kokosového oleja rastie každý deň raketovým tempom. Okrem toho, že je zdravý, chutný a pomáha spaľovať tuk, je výborný aj na vlasy a pokožku. Má silné antiseptické účinky, ktoré získava z kyseliny laurovej. Tá tvorí až tri štvrtiny jeho obsahu. Po nanesení na pokožku vám pomôže odstrániť bradavicu bradavicu tým, že jej obmedzí prívod živín až kým sama neuschne a neodpadne. Medzi tým vašu pokožku krásne vyživí a odstráni vrásky. Samozrejme, odporúčame použiť extra panenský, za studena lisovaný kokosový olej pre čo najlepšie účinky.

Toto doma neskúšajte!

Ak nemáte trpezlivosť na domáce liečby, určite sa nepokúšajte odstraňovať bradavice vyrezaním alebo vypaľovaním v domácich podmienkach. Hrozia vám škaredé jazvy. Radšej choďte k dermatologičke. A keď to budete mať za sebou, prečítajte si niečo o meditácii na našich stránkach, pomôže vám to vybudovať si silnejšiu trpezlivosť.