Práca z domu vám môže zabezpečiť celkom stabilný príjem bez toho, aby ste opustili pohodlie vášho domova. Týchto 9 zamestnaní môžete spokojne vykonávať kdekoľvek na svete, a pritom si vďaka nim zarobiť!
1. Virtuálna asistenka
Práca virtuálnej asistentky je vhodná pre ženu, ktorá zvláda viacero vecí naraz a je veľmi organizovaná. Medzi jej povinnosti patrí odpovedanie na emaily od klientov či správa sociálnych sietí. Virtuálna asistentka sa tiež stará o agendu a spracováva dáta – podobne, ako tá „skutočná“.
2. Prepisovateľka
Hľadáte prácu s flexibilným pracovným časom, ktorá vyžaduje minimálne skúsenosti? Vyskúšajte si pozíciu prepisovateľky! Jediné, čo budete robiť, je prepisovať audio nahrávky a video súbory – len vypíšete, čo počujete. Stačí vám funkčný počítač a pozorné ucho – zvyčajne si vás firmy najprv „odskúšajú“. Po niekoľkých skúšobných textoch vám už ale zadajú aj oficiálne úlohy, navyše je väčšinou na prepisovateľovi, kedy bude pracovať.
3. Vypĺňanie dotazníkov
Môže to byť dotazník o spokojnosti zákazníka, alebo o vašich nákupnom správaní či recenzie produktov. Zvyčajne sa vypláca cez služby ako PayPal alebo za vypĺňanie získavate body, ktoré neskôr môžete vymeniť za rôzne poukážky.
Podobne funguje napríklad webstránka iprieskum.sk, kde môžete získané body vymeniť napríklad za poukážky do kníhkupectva.
Vaše odmeny budú o to väčšie, o koľko viac takýchto stránok budete sledovať. Avšak dbajte na vašu bezpečnosť online. Neregistrujte sa na webstránky, ktoré majú členský poplatok, chcú priveľa informácií o vašom účte alebo len nejasne hovoria o spôsobe vyplácania.
4. Testovanie webstránok
Testovanie webstránok zvyčajne zahŕňa skúšanie toho, či je web intuitívny a či sa s ním jednoducho pracuje. Zadávateľ vám presne povie, na ktoré veci sa máte sústrediť. Jeden test zvyčajne trvá asi 15 minút. Odporúčame vám registrovať sa na viacerých webstránkach, ktoré ponúkajú možnosť takto si zarobiť. Podobne ako pri dotazníkoch sa najčastejšie vypláca cez PayPal, a je možné, že budete potrebovať kameru a mikrofón.
Kto skôr príde, ten skôr berie – no ak sa vám podarí stále si nejakú webstránku „uchmatnúť“, bude to príjemná práca z domu, ktorá vám vynesie peniaze navyše.
5. Video-návody: Ako na to
Pýtajú sa vás známi na tajnú ingredienciu do koláča alebo ich učíte, ako upliesť venček?
Každý má nejaké hobby, niečo, čo vie robiť dobre. V tejto dobe internetu môžete vaše hobby premeniť na zdroj zisku. A je to veľmi jednoduché – bude vám stačiť obyčajný YouTube účet a smartfón či kamera. Nahrajte video, v ktorom vysvetľujete a ukazujete, ako čosi urobiť a nahrajte ho na YouTube. Potom sa môžete zapojiť do partnerského programu, vďaka ktorému YouTube umiestni reklamy do vášho videa alebo do jeho okolia. Zarábať budete priamo z reklám, ale tiež z klikov a videní na vašom videu.
Tip len pre vás: jedinečnosť vám pomôže odlíšiť sa od ďalších, ktorí pripravujú videá na podobné témy ako je tá vaša. Ľudia si vás zapamätajú a budú sa radi vracať k vašim videám.
Zdroj: Teono123 No (Pexels)
6. Katalógový predaj
Máte podnikateľského ducha? Ste plná entuziazmu a rada spoznávate nových ľudí? V tom prípade bude katalógový predaj tá pravá práca z domu pre vás!
Pri katalógovom predaji si zarábate každým predaným kusom tovaru, za ktorý získate províziu. V dnešnom online svete je aj množstvo príležitostí zarábať provízie z predaja cez rozličné e-shopy. Pozrime sa však na ten tradičnejší spôsob.
Predstavte si napríklad kozmetiku Avon alebo Mary Kay – stretávate sa s klientkami, ukazujete im nové produkty, a postupne si vybudujete klientelu. Počiatočná investícia je malá, potrebujete predovšetkým čas a nadšenie.
7. Online učiteľka
Ideálna práca z domu pre učiteľov, ktorí nechcú typický školský rozvrh. Namiesto chodenia do práce môžete učiť naživo cez Skype hovory alebo nahrať videá vopred. Dopyt po učiteľoch rôznych predmetov neustále rastie, no na vrchole rebríčka sa držia jazyky, predovšetkým angličtina, a tiež dejepis a predmety ako matematika či fyzika.
S týmto úzko súvisí aj vyučovanie angličtiny ako lektorka. K tomuto nepotrebujete byť učiteľkou, stačí, ak plynule hovoríte po anglicky. Výhodou môže byť tiež ovládanie angličtiny pre danú oblasť, v ktorej vaši študenti pracujú (zvyčajne sú to obchodníci, takže potrebovať budete obchodnú angličtinu).
Pri online vyučovaní platí síce pravidlo flexibilného pracovného času, ale pozor! Niektorí vaši študenti sa môžu nachádzať vo veľmi vzdialenej časovej zóne, možno budete musieť absolvovať Skype hovor aj neskoro v noci.
Avšak – príjemne si zarobíte.
8. Testovanie online vyhľadávačov
Používate Google alebo Yahoo! a rozumiete po anglicky? Baví vás hudba a filmy? Potom vás táto práca bude baviť!
Firmy ako napríklad Google si platia za to, aby ľudia vyhľadávali isté veci a potom im zhodnotili, či našli to, čo hľadali. Napríklad po zadaní „Lady Antebellum“ by vám mal vyhľadávač ponúknuť výsledky súvisiace s touto americkou kapelou – a nie výsledky o druhej svetovej.
Keďže hovoríte aj po slovensky, môže to byť výhodou! Častokrát sa testuje, akým spôsobom zadáva Slovák (alebo človek z inej krajiny) slová v angličtine, a či výsledky ostávajú rovnako relevantné. Táto práca zaberie približne 10 až 15 hodín týždenne.
9. Oddelenie služieb zákazníkom (Call centre)
Pre túto prácu je predovšetkým potrebná vytrvalosť a schopnosť telefonovať a zároveň pracovať na počítači. Nevyhnutnosťou je tiež príjemné vystupovanie a veľmi dobrý ústny prejav. Náplňou práce je predovšektým poradiť zákazníkom: s veľkosťou oblečenia, objednávkou či sťažnosťou.
Zdroj: Breakingpic (Pexels)
Láka vás práca z domu? Na tieto veci si dajte pozor!
Pozor na tieto maličkosti, ktoré vám môžu napovedať, že ide o podvod.
Webstránka bez kontaktných informácií
Vždy najprv nájdite sekciu „O nás“. Na tejto stránke by okrem informácií o firme a jej riaditeľovi mal by aj telefonický a emailový kontakt. Odporúčame vám skúsiť zavolať, či vôbec niekto dvihne. Webstránka iba s kontaktným formulárom, bez akeľkovej inej možnosti priameho kontaktu s človekom, je podozrivá.
Znie to až príliš dobre
Tisíce eur mesačne bez akeľkovej práce? To nikdy nie je realita. Také ponuky obchádzajte.
Na firmu je mnoho sťažnosti
Skúste si firmu vyhľadať na Google. Zadajte názov firmy a slovíčko „podvod“, a prejdite si výsledky. Ak ľudí niekto ťahal na nos, určite sa na to už niekde online posťažovali.
Poplatky
Väčšina férových stránok od vás nebude chcieť žiadne registračné alebo členské poplatky. Výnimky sa nájdu, ale odporúčame byť obozretná.
Ak vás práca z domu a možnosť takto si privyrobiť zaujala, zazdieľajte článok aj pre kamarátky!
Zdroj titulnej fotky: Stokpic (Pexels)