Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Detoxikačná kúra: Ak chcete schudnúť, týmto 3 nepriateľom musíte dať košom!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-19 20:33:12

Trápi vás nadváha, alebo jednoducho chcete pre svoje telo niečo dobré urobiť? Ak túžite po zmene, začať by ste mali so stravou, ktorá je vôbec tým najdôležitejším faktorom, na ceste ku zdravšiemu životnému štýlu. Nasledujúce riadky vám preto prezradia, ako sa zbaviť tých najväčších vinníkov, ktorý prispievajú k srdcovým ochoreniam, obezite, cukrovke, či ukladaniu tukov. Dozviete sa tiež, ktoré látky by ste mali zo svojej stravy vyradiť úplne a úspešne tak naštartovať detoxikačnú kúru.

 

Hriešna trojica – spracované jedlá, tuky a cukor

1. Tak by sme mohli nazvať trio, ktoré nášmu telu škodí asi najviac. V prvom rade sú to spracované jedlá, o ktorých už ich názov prezrádza, že o zdravú a čerstvú pochúťku asi nepôjde. Celkovo by ste sa mali držať pravidla, jesť čerstvé potraviny pokiaľ možno s čo najmenším obsahom aditívnych látok, či konzervantov. Tie totiž nášmu telu vôbec nie sú prirodzené, a popasovať sa s nimi musí naša pečeň.


2. Druhou, neželanou súčasťou zdravého jedálnička sú tuky. Tie majú zlú povesť vďaka ich vplyvu na vznik rakoviny hrubého čreva, či zvyšovaniu cholesterolu, ktorý trápi veľkú časť populácie. Vzdať by ste sa preto mali tučného mäsa, vyprážaných jedál, či plnotučných mliečnych výrobkov. Aby sme však tukom nekrivdili, jestvujú aj tie dobré, ktoré sú viac než vítané. Medzi tie zaraďujeme avokádo, olivy, orechy, rôzne semená a ryby.


3. Posledným, no azda najhorším neprajníkom vyváženej stravy je cukor. O cukre a jeho negatívnom dopade na naše zdravie už zrejme čo to viete. Opakovanie je matkou múdrosti, preto si pár faktov pripomenieme. Sladká závislosť spôsobuje nie len nárast hmotnosti, no podpisuje sa i pod nespočetné množstvo chorôb. Cukor môže byť zodpovedný za hyperaktivitu a následný, výrazný pokles energie, depresívne nálady, kvasinkové infekcie, bolesti hlavy, nespavosť a v najhorších prípadoch až rakovinu. A čo taký cukor robí s naším zovňajškom? Pravdou je, že sa cukor premení na energiu. To však platí len o určitom množstve, a hádajte čo sa deje so zvyškom. Ten sa postupne ukladá vo forme tuku a stáva sa nepeknou súčasťou nášho bruška, či zadku.


Ako na to? K úspešnému detoxu patrí niekoľko dôležitých, na seba nadväzujúcich krokov.

Detox chladničky

Nahliadnite poriadne do svojej kuchyne a chladničky. Odstráňte všetko, čo v zvýšenej miere obsahuje cukor alebo zlé tuky, jednoducho ak to tam mať nebudete, nebude to na vás v kritických situáciách číhať.  

Zdravé nákupy

Aby vaša chladnička po očiste neostala zívať prázdnotou, urobte si nový, no zdravý nákup. Uvoľnený priestor v kuchyni zaplňte ovsenými vločkami, orechmi, kuracím mäsom, zeleninou, ovocím, gréckym jogurtom a rybami.

Jedálniček pre vaše zdravie

Ak stále nemáte predstavu, čo po odstránení všetkých tých nezdravých maškŕt, na ktoré ste boli zvyknutí, budete konzumovať, pripravili sme pre vás menšiu inšpiráciu.

Na raňajky by ste si mali dopriať nutrične bohaté jedlo.

Nie nadarmo sa predsa hovorí, že raňajky sú základom dňa. Ak obľubujete sladké raňajky, pripravte si ovsenú kašu s orieškami, či grécky jogurt s ovsenými vločkami a ovocím. Ak preferujete slané chute, pripravte si celozrnný chlebík s cottage cheesom, alebo vajíčka so zeleninou.

Na obedy a večere kombinujte proteíny a zeleninu bez sacharidov.

Nič nepokazíte chudým kuracím mäsom, či čerstvou rybou. Pozor dávajte na prílohy, ktoré mnoho krát bývajú kameňom úrazu.

Na záver ešte jedna rada.

Počas detoxu nezabúdajte na dostatočný prísun tekutín vo forme nesladených čajov a čistej vody.

Ak vás predsa len zastihne nepremožiteľná chuť na sladké, pomôžte si ovocím, alebo orechmi.

Potrebné je uvedomiť si fakt, že zdravá životospráva nie je o drastických a často krát nezmyselných diétach. Ak chcete byť krásna, no najmä zdravá počas celého života, musíte si jednoducho osvojiť zdravé návyky. A hoci to možno zo začiatku nebude jednoduché, nakoniec pocítite veľkú úľavu, pravdepodobne i vo forme stratených kilogramov. Ak sa vám článok páčil, a myslíte, že by mohol byť prínosný i pre vašu rodinu a priateľov, potom ho určite nezabudnite zdieľať.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov