Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Toto sú všetky ženské podcasty v Česku a na Slovensku: Poznáte ich?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-06-25 13:09:56

Podcasty sú skvelé. Prinášajú inšpiráciu, zábavu, vzdelávajú a motivujú ľudí. Navyše, narozdiel od knihy si podcast môžete užívať naozaj kdekoľvek, napríklad cestou do práce. Aj keď idete pešo.

Zozbierali sme informácie o všetkých aktuálnych slovenských a českých podcastoch, ktoré tvoria ženy a / alebo sa venujú ženským témam. Či už vás zaujíma podnikanie, materstvo, aktivizmus alebo hľadáte nový zdroj zábavy, veríme, že nájdete, čo hľadáte.

Zoznam pravidelne aktualizujeme. Tipy na ďalšie podcasty z našich končím nám môžete zasielať online, napríklad na našom Instagrame.

Buchty (CZ)

Podcast Buchty vedú dve české moderátorky, Ivana Veselková a Zuzana Fuksová. Svoju šou opisujú ako „sofistikovane neseriózny girl talk“ a pokiaľ ide o témy, venujú sa všetkému, čo prinesie život. Ich podcasty sú pomerne krátke, zväčša 15-20 minút a pozývajú si k sebe zaujímavých hostí. Je to veselý ženský rozhovor, ktorý vám spríjemní napríklad ranné dochádzanie do práce.

Vypočuť si ho môžete online.

Jedna mama (SK)

Za týmto podcastom stojí Veronika (alias Jedna mama) a jeho téma je zjavná už z názvu. Hovorí o údajne najkrajšom období v živote ženy – otvorene a bez prikrášľovania. Podcast o starostiach a radostiach materstva je pre vás ideálny v prípade, že práve čakáte dieťa alebo máte doma novorodenca a ste tak trochu stratená. Prinesie pochopenie, súcit a snáď aj použiteľné rady, vďaka ktorým materstvo napokon zvládnete. Priemerná dĺžka jednej epizódy je okolo 30 minút.

Podcast si môžete vypočuť na webe alebo v aplikácii Spotify.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jedna Mama (@jednamamapodcast),

Medzi nami (SK)

Medzi nami je novší formát podcastov od denníka SME. Uviedli ho ako podcast nielen pre ženy a odštartovala ho séria podcastov s názvom Prvé. Podcast je zameraný primárne na životný štýl žien, je však príjemný na počúvanie a zapáči sa aj mužom. Séria prvé sa zaoberá udalosťami, ktoré sa udejú prvýkrát a nový diel vychdáza vždy pravidelne v utorok. Tvorcami sú dve autorky z redakcie denníka, Michaela Žureková a Soňa Jánošová. Priemerná dĺžka sa aktuálne pohybu medzi 15 a 30 minútami.

Podcast si môžete vypočuť na webe alebo vo vašej obľúbenej aplikácii na podcasty.

Osudové ženy (CZ)

Tento populárne-náučný podcast pochádza opäť z dieľne Českého rozhlasu. Hovorí o výnimočných ženách v kontexte ich života alebo tvorby so zreteľom na vtedajšie okolnosti. Každá epizóda tiež využíva dostupné dobové zvukové materiály. Je to príjemný vzdelávací formát, celkovo trvá 16,5 minúty a sústreďuje sa na ženy z Česka a Slovenska.

Vypočuť si ho môžete online.

Počuj (SK)

Filipa Donaldsom a Martina Tomašovič každý týždeň rozoberajú s dávkou humoru témy, ktoré sú relevantné pre dnešných dvadsiatnikov a tridsiatnikov. Približne polhodinový podcast sa veľmi ľahko počúva, odporúčame najmä na oddych napríklad pri upratovaní. V obývačke vám tak napriek práci bude znieť príjemný rozhovor dvoch kamošiek, ktoré sa k vám prihovárajú, akoby ste sa už poznali. Ak sa zaujímate o podnikanie, zaujímavou epizódou pre vás bude rozhovor s CEO Martinusu, Michalom Meškom.

Vypočuť si ho môžete vo vašej obľúbenej aplikácii na podcasty.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Počuj. (@pocujpodcast),

The Buca Talks (SK)

Martina Bucková je spisovateľka, blogerka a triatlonistka. Jej podcasty sa celkom prirodzene sústreďujú na stravovanie a cvičenie, často tiež hovorí o psychike človeka, sile mysle, vyhorení či depresii. Nebojí sa hovoriť o sexe alebo biznise a častokrát si pozýva veľmi zaujímavých hostí. V priemere 20-minútový podcast stihnete cestou do práce alebo pri príprave raňajok.

Ak neviete, ktorou epizódou začať, skúste rozhovor s Biankou Pilatovou, ktorej silový tréning pomohol dostať sa z anorexie a stal sa súčasťou jej života. Je to silný príbeh bojovníčky, ktorá sa nevzdala, táto epizóda tiež rúca mnohé mýty o chudnutí alebo silovom tréningu pre ženy.

Vypočuť si ho môžete na iTunes, Soundcloud alebo YouTube.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Matka Buckova (@ijembuca),

V ženskom rode (SK)

Nádherný podcast s Katkou Strýčkovou hovorí podľa jej slov o láske, nádeji a sile v ženskom rode. Niektoré epizódy nahráva v angličtine, ako napríklad rozhovor s britskou političkou Madeleine Moon, poslankyňou House of Commons a prezidentkou Parlamentného zhromaždenia NATO. S ňou sa porozprávala o aktivizme, starostlivosti o druhých a potrebe odhodlať sa na zmenu, ak sa nám niečo nepáči. 

Priemerná dĺžka epizódy je jedna hodina, odporúčame ju najmä pre tie z vás, ktoré hľadajú inšpiráciu a chcú si vypočuť myšlienky iných žien. Je to silný mix tém, ktoré poslucháčmi zarezonujú. Vypočuť si V ženskom rode môžete napríklad online.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Madame Etiquette (@katarina_stryckova),

Ženy v biznise (SK)

Podcast o ženách, ktoré uspeli v biznise alebo iných spoločenských oblastiach. Hovorí o tom, ako sa im to podarilo, ako sa cítia vo svojej úlohe a čo ich posúva vpred. Približne polhodinový formát vám akurát vyplní podvečer a inšpiruje vás najmä v prípade, že podnikanie zvažujete alebo sa mu už venujete.

Michaela Slaninová, ktorá podcast tvorí, si pozýva zakaždý veľmi zaujímavých hostí; napríklad CEO portálu Profesia alebo organizátorkou Bratislava Business Week, ktorý mal naposledy viac ako 1400 účastníkov.

Podcast si môžete vypočuť online.

Toto je aktuálny zoznam ženských podcastov v Česku a na Slovensku. Ktorý z nich vás zaujal najviac? Podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch, alebo nás pri počúvaní niektorého z nich tagnite na Instagrame alebo Facebooku.

Zdroj titulnej fotky: mentatdgt (Pexels)

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov