Jesenný detox, alebo prečo s diétou nikdy neschudnete – Omladnut.sk

Jesenný detox, alebo prečo s diétou nikdy neschudnete

Väčšina z nás nie je spokojná s postavou, ktorú má. Chceli by sme byť vyššie, štíhlejšie, mať väčšie prsia či sa podobať na Jessicu Alba. Realita je však iná a my si neustále dávame nové a nové predsavzatia o tom, ako tento rok už určite schudneme.

Najčastejšie na to ideme diétou, no tento spôsob nie je ani správny ani zdravý. Sú toho plné časopisy aj internet a k tomu ešte zopár zaručených rád od kamarátky. Diéty sú však jedným z najmenej účinných spôsobov ako dosiahnuť svoj vysnívaný odraz v zrkadle. V skutočnosti sú diéty jasnou „cestou do pekiel“ pre náš organizmus. Možno stačí jedna diéta a rozhádzaný metabolizmus sa razom premení na vášho úhlavného nepriateľa. Na konci tejto peripetie možno skončíte s omnoho väčšou váhou ako ste mali na začiatku. Poradíme vám, ako svoje telo zbaviť nadbytočných kilogramov a očistiť ho od škodlivých látok.

 

Do plesových šiat

Dobrá správa hneď na začiatok je, že efektívne chudnutie nie je nemožné. Druhá dobrá správa je, že pohľad do zrkadla plný ľútosti a hnevu sa stane minulosťou. A tretia dobrá správa je, že všetko čo potrebujete vám poskytne sama príroda a vaše šaty na ples budú na vás sedieť ako  Popoluškine orieškové prekvapenia. Základom efektívneho chudnutia je niekoľko jednoduchých bodov, ktoré vám presne určia cestu a ukážu chyby, ktoré robíte.

1, Prestante sa stresovať a udržiavajte si dobrú náladu

2, Začnite sa hýbať

3, Detoxikujte organizmus dostatkom vody a nesladenými bylinkovými čajmi

4, Píšte si úplne všetko čo a kedy zjete. Vrátane dojedania po deťoch, či ochutnávania pri varení. Po týždni si prejdite zoznam a budete možno prekvapená.

5, Rozlúčte sa so sladkými limonádami, čajmi, keksíkami, koláčikmi, alkoholickými nápojmi atď

6, Pridajte do svojho jedálnička viac rýb, bieleho mäsa, zeleninu, ovocie

Režim

Každý deň by ste mali začínať raňajkami (aj keď máte vo zvyku neraňajkovať). Nevynechávajte drobné ovocie na desiatu a určite si dajte obed. Olovrant si doprajte vo forme mini šalátu či ovocia a večer dajte telu len niečo ľahšie, aby sa cez noc nemuselo trápiť trávením tažkých jedál. Medzi jedlami nezabudnite veľa piť a hlavne, nehladujte. Je to to najhoršie čo možete robiť. Ak je telo hladné, spaľuje tuky, no len dočasne. Hneď ako mu dáte niečo na trávenie, namiesto užitočného rozkladania stravy na výživu a odpad, uloží všetko vo forme tuku (pre prípad, že nabudúce bude opäť hladovať). Pravidelným stravovaním začne aj pravidelne pracovať váš metabolizmus. Pred hladom vás spoľahlivo ochráni vláknina a dostatok vitamínu C vám zabezpečí, že telo začne skôr vyplavovať skodlivé látky z tela. Telu môžete pomôcť aj šťavou z aloe vera, samozrejme za predpokladu, že dodržiavate pitný režim.

Náš tip:

Ak máte problémy s odhadom vypitých tekutín, postavte pred seba 1l džbán s vodou a budete vedieť, že takéto dzbány musíte vypiť denne dva až tri.

Pohyb nás každodenný

Ďalším bodom nášho detoxikačného programu je pohyb. Pri pohybe sa uvoľňujú hormóny šťastia, vďaka čomu sa budete cítiť lepšie. Nechcite však po sebe zázraky. Ak nie ste zvyknutá na pravidelný pohyb, začnite pozvoľna, aby ste telu nenavodili priveľký šok. Spomente si na staré dobré pravidlo, že pomaly človek ďalej zájde. Pre začiatočníkov sú veľmi dobré prechádzky, občasný beh, jóga pre začiatočníkov či fitnescentrum. Ak sa rozhodnete pre poslednú variantu, zoberte si na pár cvičení osobného trénera, ktorý vám presne poradí ako na to, aby ste si neublížili, či nedosiahli opak toho, čo chcete. Prvé výsledky cvičenia sa dostavia asi po troch týždňoch, no oplatí sa počkať.

Tichý nepriateľ – stres

Ak ste v strese, možete krátkodobo schudnúť, pretože zabúdate jesť. Nakoniec sa vám však všetko vráti dvojnásobne. Ďalším zlým kamarátom línie je smútok, ktorý občas zajedáme. Preto je nutné chudnúť s dobrou náladou. Nie je to však jednoduché najmä v začiatkoch, kedy je pre psychiku náročné zvládnuť režim a pravidlá na ktoré sme si pred tým nepotrpeli. Aj tu sa však dostávame k prírode, pretože napríklad čaj z levandule vás upokojí. Skúsiť však môžete aj pre naše končiny stále exotickú pomoc v podobe ajurvédy. Táto indická tradičná medicína pozná bylinky, ktoré účinne znižujú negatívne dopady stresu na náš organizmus. Medzi tieto bylinky partí napríklad ašvaghanda, ktorá navyše zlepšuje obranyschopnosť organizmu. U nás ju dostanete v príjemnej forme bezkofeinovej ajurvédskej kávy.

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá, prvé výsledky uvidíte za niekoľko týždňov. Ale ak patríte medzi veľmi netrpezlivých ľudí, môžete si pomôcť ďalšími prírodnými pomocníkmi. Himalájska bylina garcinia cambogia znižuje nadmernú chuť do jedla a zabraňuje ukladaniu tukov v tele. Aj garciniu si môžete namiešať do hrnčeka ako instantnú kávovinu. Obe kávy sú dostupné na arun.sk a u vás doma ich budete mať do niekoľkých dní. Všetko bez stresu a z obývačky.

Chudnutie ani detox nesmie byť pre vás utrpenie. Zdravý životný štýl môže byť zábava spojená s ubýtkom váhy. Takže sa nebojte a keď nad tým rozmýšľate, choďte do toho. Nie je to nič, čo by ste nezvládli a keď pridáte prírodnú pomoc, pôjde to rýchlejšie a lepšie.

Foto: photl.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.