Jesenné trendy, ktoré nestarnú – Omladnut.sk

Jesenné trendy, ktoré nestarnú

Každý rok sa na módnej scéne objaví nejaká výrazná novinka, o ktorej ste presvedčení, že ju musíte mať. Sú ale trendy, ktoré pretrvávajú aj niekoľko sezón, čo platí najmä pri topánkach, takže ich zaradenie do botníka bude stávka na istotu. Predstavíme vám tri trendy, ktoré prežijú nielen túto jeseň.

Vybehnite do jesenných ulíc v…

Biker boots

Na jeseň rozhodne nešliapnete vedľa v ľahko drsnom štýle v takzvaných biker boots. „Biker boots je veľmi obľúbený štýl, ktorý vyhovuje teenagerom, ale aj starším. Tie pravé Biker boots vytvorila značka Fiorentini Biker. My sme chceli tieto trendy priblížiť našim zákazníkom a preto ich máme zaradené v našej jesennej kolekcii,“ hovorí marketingový riaditeľ Baťu Lukáš Ohanka.

Kde sa vzali?

Trend drsných topánok, ktorý sa objavuje väčšinou s výraznými detailami ako sú cvočky, spony, pracky a zipsy sa zapísal do módneho sveta prehliadkou módneho domu Chanel a od tých čias je na vrchole must-have rebríčka.

Ako ich nosiť?

Biker boots sa dajú kombinovať naozaj so všetkým, čo v šatníku máte. Hodia sa k sukniam, romantickým šatočkám aj ku skinny džínsom. Nechýbajú v botníku slávnych hviezd, ako napríklad Kate Moss či Kate Bosworth a na pultoch Baťu.

Chelsea boots

Medzi nadčasovú klasiku rozhodne patria Chelsea boots. „Členkové topánky na nízkom opätku idú ruka v ruke so stále viac obľúbeným pánskym lookom. Baťa tento rok vo svojej jesennej kolekcii vsadil na lakovanú variantu, ktorá tak oživuje veľmi klasickú čiernu a hnedú,“ vysvetľuje Lukáš Ohanka.

Kde sa vzali?

Domovom týchto nesmrteľných členkových topánok je Veľká Británia. Vo viktoriánskom období, ktoré bolo charakteristické priemyslovým rozvojom, sa zrodil trend členkových topánok. Chelsea boots nemajú šnurovanie ani zapínanie, ale postrannú pružnú gumu, vďaka ktorej je obutie aj vyzutie veľmi jednoduché. A práve to bolo hlavným dôvodom ich vzniku. Vysoké jazdecké topánky na šnurovanie sa razom stali časovou príťažou a továreň v Chelsea tak dala nevedomky módnemu svetu nový impulz.

Ako sa nosia?

„Chelsea by mali byť súčasťou každého dámskeho botníka, ich prednosťou je elegancia a pohodlie. Nosiť sa dajú ku krátkej sukni, šatám a outfitu dodajú šmrnc. Doma ich nenechajte ani v prípade, že chcete vyraziť v elegantných legínsach či šortkách,“radí Lukáš Ohanka.

v Overknee boots

V jesennom botníku by sa mali objaviť aj vysoké čižmy. Na módnej scéne opäť nič nové, ale ak ich už máte, tak smelo do nich. „Čižmy nad kolená majú nízky opätok a siahajú až ku stehnám. Vďaka elastickým detailom dokonale zvýraznia tvar nohy a dodajú vášmu outfitu náležitý glanc,“ dodáva marketingový riaditeľ Baťu, Lukáš Ohanka.

Čo s nimi?

Overknee boots môžete poňať aj z praktického hľadiska. Okrem toho, že dobre vyzerajú a neujdú pozornosti vášho okolia, zahrejú vám nohy až nad kolená. Dokonale sadnú k legínsam a skinny džínsom či minisukni.

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.