Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Tip na víkend: Pozrite si tieto filmy o ženách, ktoré vás nakopnú

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-06-12 07:48:45

Tieto filmy o ženách musíte vidieť! Vďaka silným hlavným postavám, ich pracovitosti a inšpiratívnej sile načerpáte energiu do nového týždňa.

Vybrali sme pre vás 5 filmov, ktoré hovoria o príbehoch silných žien. Nájdete medzi nimi podnikateľky, matky aj tanečnice. Ich oddanosť svojej práci a neutíchajúca túžba zlepšovať sa môžu byť inšpiráciou pre všetkých. Zároveň prežívajú reálne ľudské problémy, ktoré nám ukazujú, že úspech nie je všetko.

Stážista (The Intern, 2015)

Ben (Robert De Niro) je 70-ročný vdovec, ktorý sa po rokoch na dôchodku rozhodne, že vyskúša pozíciu stážistu v online módnom obchode. Zakladateľkou tejto úspešnej firmy je Jules Ostin (Anne Hathaway), neúnavná, inšpiratívna a dynamická žena. Zamestnanci sa jej obávajú, no Ben sa vďaka životným skúsenostiam dostane Jules pod kožu. Vznikne tak nevídané priateľstvo, ktoré odhalí, že aj úspešné CEO zažívajú pochybnosti, neistotu a ďalšie reálne problémy skutočných žien.

S hodnotením 7,1/10 hviezdiček na IMDb) je táto dvojhodinová snímka príjemným oddychom po náročnom víkende. Jules Ostin vás nakopne a inšpiruje svojou povahou, postojom k práci a nekonečnou energiou. Je takmer zaručené, že na konci filmu budete chcieť objať svojich najlepších kamarátov, pretože si pripomeniete, že bez nich by aj úspešné podnikanie nič neznamenalo.

Video – Trailer k filmu Stážista

Erin Brockovichová (Erin Brockovich, 2000)

Tento film nakrútený podľa skutočnej udalosti je dôkazom toho, že keď sa nevzdáme, napokon príde príležitosť opäť povstať. Erin (Julia Roberts) je rozvedená žena s troma deťmi. Už dlhší čas je nezamestnaná a dochádzajú jej peniaze. Napokon sa jej podarí nájsť úplne obyčajnú prácu sekretárky v advokátskej kancelárii, ktorá jej napokon zmení život.

Zapletie sa do prípadu extrémneho znečisťovania vôd, ktoré ľuďom žijúcim v okolí spôsobuje choroby, genetické zmeny či potraty. S podporou svojho šéfa si získa dôveru poškodených a pustí sa do boja za práva týchto ľudí.

Táto dráma s hodnotením 7,3/10 hviezdičiek na IMDb priniesla Julii Robertsovej Oscara za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe za jej brilantné stvárnenie Erin. Má silnú povahu, ostrý sarkastický humor a realistický prístup k životu. Nechce sa vzdať, či už pri starostlivosti o deti, v práci alebo v zisťovaní podrobností o novom prípade. Je to film, ktorý vám pripomenie, koľko sily sa skrýva v odhodlanej ženskej duši.

Video – Trailer k filmu Erin Brockovichová

Diabol nosí Pradu (The Devil Wears Prada, 2006)

V tomto zozname jednoducho nemôže chýbať brilantná Miranda Priestlyová (Meryl Streep), úspešná šéfredaktorka módneho magazínu Runway. Ako stážistka sa k nej dostane Andrea Sachs (Anne Hathaway), ktorá sa chce stať novinárkou a túto príležitosť berie ako výzvu. Ak úspešne ukončí ročnú stáž, dostane prácu v hociktorom magazíne, ktorý si zmyslí. Nie je to však také jednoduché.

Film sleduje zmeny, ktorými prejde Andrea a obety, ktoré kvôli práci prinesie. Najskôr zmení len šatník, postupne ale mení aj svoje správanie k priateľovi a blízkym, až sa napokon musí naučiť, že život je plný rozhodnutí. Ich následky však musíme znášať.

Inšpiratívna komédia s prvkami drámy je ideálna na tie piatkové večery, kedy sa vám naozaj nechce ísť von. Pozvite kamošky a pri pohári vína si užite pohodovú atmosféru snímky, ktorá dosiahla hodnotenie 6,9/10 hviezdičiek podľa IMDb.

Video – Trailer k filmu Diabol nosí Pradu

Čierna labuť (Black Swan, 2010)

Toto nie je sladká komédia o balerínach. Tento psychologický thriller sa odohráva v prostredí baletnej scény v New Yorku. Sleduje príbeh Niny (Natalie Portman) a jej fyzického aj psychického vypätia, do ktorého ju dostane jej práca. Dokazuje, čo všetko sme schopné urobiť pre vysnívanú rolu a pre to, o čom si myslíme, že na to máme.

Pod taktovkou známeho a vizionárskeho režisére sa Nina pripravuje na najvýznamnejšiu úlohu v živote každej baleríny: úloha Odette a Odílie v Labuťom jazere. Nebude to mať úplne jednoduché: súbor privíta novú a veľmi talentovanú balerínu Lily (Mila Kunis), ktorá narozdiel od Niny dokáže stvárniť práve Odíliu a jej zvádzanie oveľa lepšie, napriek technickým slabinám.

Nina sa uprostred toho vyrovnáva so svojou sexualitou, ktorú začala objavovať kvôli Odílii a snaží sa neprísť o zdravý rozum. Tento film určite nie je žiadnou oddychovkou, ideálny je pre milovníčky psychologických trillerov. Nádherná hudba, brilantné herecké výkony a silný príbeh vás chytia za srdce – a je možné, že po ňom len tak ľahko nezaspíte. S hodnotením 8/10 hviezdičiek na IMDb a Oscarom za najlepšiu herečku v hlavnej úlohe si nepochybne zaslúži vašu pozornosť.

Video – Trailer k filmu Čierna labuť

Divočina (Wild, 2014)

Hlavná hrdinka Cheryl (Reese Witherspoon) sa po smrti svojej matky a rozpade manželstva dostáva na dno svojich síl. Stratila akúkoľvek nádej, do života sa jej pripletú aj drogy či známosti na jednu noc. Zrazu urobí náhle rozhodnutie a síce s nulovou skúsenosťou, ale maximálnym odhodlaním sa vydá zdolať takmer 2000 km dlhú vysokohorskú trať úplne sama. Trať s názvom Pacific Crest Trail pritom označujú na najnáročnejšiu zo všetkých v Severnej Amerike.

Cheryl verí, že zdolaním náročnej trasy sa vráti do života opäť silná, no nebude to také jednoduché. Putovanie divočinou ju častokrát položí na kolená a nádherne mapuje aj jej vnútorný svet. Jej púť však v podaní brilantnej Witherspoon inšpirovala tisíce žien na celom svete postaviť sa nevďačnému osudu a opäť sa skúsiť postaviť na vlastné nohy.

Snímka s hodnotením 7,1/10 hviezdičiek na IMDb sa teší pozitívnym ohlasom a je to nepochybne skvelá voľba na víkendový večer.

Video – Trailer k filmu Divočina

K úspešným ženám patrí aj oddych. Oddýchnite si pri týchto skvelých filmoch o ženách a pripravte sa tak na nadchádzajúci týždeň.

Zdroj titulnej fotky: Freestocks (Unsplash)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom