Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Čistenie čakier: 9 úžasných spôsobov ako liečiť čakry

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-11-02 16:07:06

Nahliadnite s nami do sveta očisty pomocou čakier a spoznajte doposiaľ nepoznané. Dozviete sa načo čistenie čakier slúži a ako ho možno praktizovať.

Na čo čistenie čakier slúži?

Hoci existuje veľké množstvo čakier, pokiaľ hovoríme o čistení čakier, zaoberať sa budeme siedmimi hlavnými čakrami. Čakry začínajú v oblasti spodnej časti miechy v mieste kostrovej kosti a ďalej sa pohybujú pozdĺž miechy na najvyššiu časť hlavy. Sú to: koreňová čakra, sakrálna čakra, čakra so slnečnou chlopňou, čakra srdca, čakra hrdla, čakra tretieho oka a čakra koruny. Cieľom všetkých duchovných praktík je dosiahnuť miesto rovnováhy medzi duchom, telom, zemou a zdravím, univerzálnosťou a uzemňovaním.

Najčastejšie techniky na čistenie čakier:

1. Meditácia

Meditácia čakier môže prebiehať na dvoch rôznych úrovniach. Prvá je meditácia na úrovni príčiny. Pokiaľ nie je príčinná úroveň riešená, v tele môžu pretrvávať problémy ako pocit nevoľnosti alebo rozrušenie a výkyvy emócií. Z tohto dôvodu by meditácia čakry mala zahŕňať akýkoľvek druh meditácie, ktorá pomáha pritiahnuť pozornosť k sebe do stavu čistého vedomia.
Druhou je meditácia na úrovni efektov. Takáto meditácia čakry slúži na zmiernenie pocitov alebo dopadov izolácie a oddelenia proti celku, ktorým v skutočnosti sme. Môže ísť o meditáciu vnútorného videnia a meditáciu čakier bieleho svetla. Ak s meditáciou čakier práve začínate, najvhodnejšie bude ak ju budete vykonávať za doprovodu odborníka, ktorému budete načúvať a meditáciou vás sám povedie.

2. Afirmácie

Jedným z mocných nástrojov ako svoje čakry čistiť a zároveň liečiť sú afirmácie. Afirmácie sú pozitívne tvrdenia, ktoré majú funkciu posilňovania vedomia. Takéto vyhlásenia by sme si mali viac krát denne opakovať . Podľa rôznych aspektov, na ktoré sa chcete zamerať existujú rôzne afirmácie ako napríklad:
Čakra srdca: „Láska je odpoveďou na všetko v živote. Dávam a prijímam lásku bezpodmienečne.“
Sakrálna čakra: „Som krásna a silná a teším sa so zdravého a naplneného života.“
Čakra hrdla: „Moje myšlienky sú pozitívne, vždy sa vyjadrujem pravdivo a jasne.“

3. Masážna metóda

Ďalším účinným spôsobom ako svoje čakry uvoľniť a odblokovať môžu byť príjemné masáže. Koreňovú čakru potešíte masážou chodidiel a podporíte tak tok energie. Ak chcete dopomôcť energii sakrálnej časti, pozornosť venujte bokom a bedrovým svalom. Čakra srdca je zase stimulovaná masážou chrbtovej časti tela smerom k ramenným kĺbom. Na masáž čakry tretieho oka musíte uvoľniť svaly v oblasti tváre, teda obočie, čeluste a nosové dutiny. Masírovaním vlasovej pokožky a jemnými ťahmi zase podporíte čakru koruny.

4. Farebné vibrácie

Na naše čakry vplývajú aj farby. Keď sa vystavíme rôznym typom farieb, ktoré majú rôzne vibrácie, môže sa zmeniť náš fyzický stav, emócie a nálada. Čakry sme schopní vyvážiť tým, že telo vystavíme rôznym farbám. Či už ide o farebnosť v našich domovoch, v jedle alebo na oblečení, ktoré nosíme. Iným spôsobom, ako absorbovať farby, je nosenie farebných okuliarov, ktoré absorbujú vibrácie, ktoré sú pre naše telo potrebné.

5. Liečenie pomocou hudby

počúvanie hudby
Zdroj: Burst (Pexels3)

Čakry sa zvyknú liečiť a čistiť taktiež pomocou metódy liečivej hudby. Každá čakra pritom reaguje na iný typ hudby. Populárna je technika s názvom Solfeggio , ktorá funguje na striedaní rôznych frekvencií hudby. Známe sú tiež liečivé tibetské misy, ktoré dokážu zvukom uzdraviť psychické, ale i fyzické zdravotné problémy. Najčastejšie sú využívané pri bolestiach hlavy ako napríklad migrénach, menštruačných bolestiach ale aj pri hyperaktivite detí.

6. Profesionálni liečitelia

V prípade, že si na liečenie vlastných čakier sami netrúfate, pokojne môžete navštíviť odborníka. Profesionálni liečitelia v oblasti energie ponúkajú služby, ktoré skúmajú energetickú úroveň človeka, ako aj lokalizovanie príčin blokád. Na základe vyšetrenia vám môžu ponúknuť vhodné liečenie s ohľadom na jednotlivé čakry.

7. Kamene

Čakra kamene sú známe ako liečivé kryštály, ktoré obsahujú špecifické farby a vibrácie. Každá čakra má špecifikovanú farbu a rovnaká farba sa môže použiť pri liečbe danej čakry. Napriek tomu, že väčšina kameňov s určitou farbou je používaná na liečenie konkrétnej čakry, existuje niekoľko kameňov, ktoré sa môžu použiť na liečenie viacerých čakier, príkladom je čírý kremeň.

 

kamene na čistenie čakier
Zdroj: Sharon McCutcheon (Pexels)

8. Joga

Keď je naša energia alebo čakra uzamknutá, výborným odblokovaním môže byť fyzický pohyb. Joga je celosvetovo uznávaná technika, ktorá fantasticky pôsobí na uvoľnenie zlej energie, ktorá v tele uviazla. Jogové cvičenia nám vďaka správnemu dýchaniu pomôžu do tela prinavrátiť stratenú energiu vo forme čistej a novej energie.

9. Éterické oleje

Spoločne s masážnymi technikami patria éterické oleje ku obľúbeným uvoľňovacím technikám čakier. Každá čakra má pritom svoje špecifické oleje:
1. čakra – Pačuli, Angelika, Ľubovník bodkovaný
2. čakra – Klinček, Rozmarín
3. čakra – Citrón, Mäta prieporná, Rozmarín
4. čakra – Ruža, Bazalka, Medovka lekárska
5. čakra – Harmanček, Citrónová tráva
6. čakra – Kanárium luzonské, Smrek, levanduľa
7. čakra – Santalové drevo, Myrha, Pupočník ázijský

Sú pre vás osobné čakry veľkou neznámou alebo ich naopak dobre poznáte? Podeľte sa snami o vaše skúsenosti a názor na takéto liečenie.

Zdroj titulnej fotky: Pixabay (Pexels)

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene