Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Jogu v prírode si zamilujete! 6 tipov ako na to

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-08-27 11:57:38

Letné dni práve vrcholia, bola by preto škoda nevyužiť to na cvičenie jogy na čerstvom vzduchu. V spolupráci s Flexity vám prinášame triky ako si nerušene užiť jej cvičenie a atmosféru prírody naplno.

Ak jogu pravidelne praktizujete, zrejme viete aký relax a pokoj v sebe ukrýva. Skúšali ste však už niekedy svoje obľúbené jogové asány priamo v lone prírody? Cvičenie pod holým nebom vám ponúkne príjemné uvoľnenie z jogy spojené s čerstvým vzduchom, krásnymi výhľadmi a upokojujúcim zvukom okolitého života.

cvičenie jogy v prírode a vonku

Praktizovanie jogy v prírode pritom nie je žiadnou novinkou. Už niekdajší starovekí jogíni sa joge oddávali prevažne vo vonkajšom prostredí. Aby ste si cvičenie von mohli naplno užiť bez nežiadaných vplyvov, osvojiť by ste si mali nasledujúcich 6 jednoduchých pravidiel.

1. Nájdite si tieň

Je pravda, že slnečné lúče dokážu byť skutočné liečivé. Hoci vás práve slnko vytiahlo von, myslieť by ste mali nato, že popri cvičení by vám mohlo navodiť nepríjemné pocity. Jogu si chcete predsa užiť a uvoľniť sa pri nej a priame slnko nemusí byť z hľadiska komfortu pri cvičení tou najlepšou voľbou. Nájdite si príjemný chládok, napríklad pod stromom alebo sa vyhnite cvičeniu v exteriéri medi 10 až 16 hodinou, kedy je slnko najsilnejšie.

2. Užite si výhľad

Jednou z vecí, pre ktoré sa mnoho ľudí rozhodne cvičiť mimo domova je možnosť kochať sa krásami prírody. Nájdite si ten pravý výhľad, ktorý ulahodí vašej duši. Pre niekoho to môže byť pokojný park s krásnou zeleňou, iní majú radšej vyššie položené miesto s nádhernou panorámou. Slovensko je síce malá, no krásna krajina. Preto nepochybujeme, že aj vo vašom okolí sa nachádza množstvo čarovných miest vhodných na jogu.

3. Nepodceňujte podložku

Joga v exteriéri ponúka bezprostredné spojenie s prírodou. Pocit dotyku trávy na bosých nohách dokáže byť síce upokojujúci, no ak to s jogou myslíte vážne, nezabúdajte si so vždy sebou pribaliť aj kvalitnú podložku. Prírodný povrch vám pri cvičení môže spôsobiť nepohodlie, najmä pri cvičení náročnejších asán, ktoré si vyžadujú stabilnú podložku. Pri jej výbere pamätajte na to, že by mala byť vyrobená z kvalitných materiálov, príjemných pre vašu pokožku. Pri joge sa totiž často krát  bezprostredne dotýkate jogamatky aj tvárou, preto vždy dbajte na jej hygienické prevedenie.

Skutočne veľký výber kvalitných pomôcok na jogu ponúka e-shop Flexity, kde môžete do 15.9. Využiť exkluzívnu zľavu 10% na celý sortiment karimatiek.

zľava na joga podložky

4. Nalaďte sa hudbou

Pribaliť si slúchadlá a svoj hudobný prehrávač alebo mobil by ste si mali najmä, ak praktizujete jogu v hlučnejšom prostredí. Nenechajte si atmosféru čerstvého vzduchu pokaziť ruchom dopravy, či okoloidúcej skupinky ľudí. Ešte doma si pripravte playlist, ktorý je na cvičenie jogy vhodný. Odporúča sa pomalá, upokojujúca hudba, avšak dôležité je aby vyhovovala vám. Vyberajte také tóny, ktoré vás dokážu naladiť na tu správnu vlnu koncentrácie, príklad vhodnej hudby nájdete nižšie.

5. Pribaľte si mikinu

Hovoríte si na čo vám bude počas horúceho letného dňa mikina? V tomto prípade vám poslúži trochu inak ako na ošatenie. Počas Savasany, teda relaxačnej polohy na záver, si skúste mikinou prekryť oči. Tento jednoduchý, ale účinný trik pomôže zabrániť okolitým vplyvom, aby vás rušili. Ponoríte sa do tmy, zablokujete slnečné lúče, pohľady iných ľudí a všetko čo by mohlo narúšať vašu vnútornú pohodu. Odrazu získate pocit, že ležanie uprostred parku, nebolo nikdy tak upokojujúce.

6. Doprajte si čas

Pokiaľ cvičíte v interiéri telocvične či špecializovaného jogového štúdia po skončení hodiny odchádzate. Hoci ste práve konečne dosiahli vytúžený spokojný pocit po odcvičení, miestnosť treba uvoľniť pre ďalších návštevníkov. Ak ste však v prírode, nič vám nebráni ďalej ležať a vychutnávať pocit uvoľneného tela doprevádzaný štebotaním vtákov. Vytiahnite obľúbenú knihu, ovocie či smoothie a oddávajte sa ešte chvíľu zaslúženému ničnerobeniu.

po jóge si doprajte oddych

Jednou z výhod cvičenia v prírode sú aj ušetrené peniaze, ktoré môžete investovať do kvalitnej podložky na jogu. Opustite štyri steny svojho bytu, či telocvične, vezmite svoju novú jogamatku a hor sa spoznávať nepoznané, kým nám teplé dni nedajú opäť nachvíľu zbohom.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov