Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Vytvorte si krásny a útulný domov podľa svojho znamenia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-11-03 08:44:06

Inšpirujte sa jednoduchými radami  ako svoj domov upraviť podľa znamenia tak, aby ste sa v ňom cítili ešte lepšie a komfortnejšie.

O svojom znamení máte už iste čo to naštudované. Možno viete, čo je pre vás charakteristické, aký partner sa k vám hodí či ako by ste sa mali stravovať. Tentokrát nám astrológovia prezradili aké bytové doplnky sú pre vybrané znamenia tie najvhodnejšie. Či už patríte k tvrdohlavým kozorožcom, citlivým rybám alebo nerozhodným váham, určite oceníte tieto šikovné tipy, ako črty vášho znamenia aplikovať do dekorácie interiéru.

Baran

Ohnivé znamenie akým baran nepochybne je, potrebuje vo svojom domove dostatok svetla. Ak ste baran, v dome by vám nemali chýbať veľké svetlá a množstvo osvetlenia. Podľa odborníka na astrológiu baran pre svoj život vyhľadáva svetlo, aby sa mohol dobíjať energiou, potrebnou pre jeho aktívny životný štýl. Pri dekorácii pokojne siahnite po výrazných doplnkoch, akými sú napríklad žltý vankúš, či červené hodiny, ktoré interiér dokonale rozžiaria. Množstvo žien v znamení barana vedie úspešnú podnikateľskú kariéru. Súčasťou ich obydlia by preto mal byť aj pracovný kútik, ktorý  ich bude motivovať dokončiť prácu až do konca.

https://www.instagram.com/p/Ba7zQSmAnxE/?tagged=homeofficedecor

 

Býk

Ľudia narodení v znamení býka sú na svoje prostredie veľmi citliví, je pre nich preto dôležité, aby žili v komfortnom a peknom priestore. Dbajú na detail a na doplnky do domácností sú ochotní investovať nemalé peniaze. Býci mávajú svoje domovy pekne upravené, a keď k ním prídete na návštevu, oslovia vás jemné vzory, zaujímavé obrazy či pohodlný nábytok. Ak ste býk a chcete sa doma cítiť ešte o niečo lepšie, kúpte si vonné sviečky, jemnú mäkkú deku či vankúše. Svoje urobia aj botanické vzory na látkach i samotné rastliny, ktoré dotvárajú efekt upokojujúcej prírody.

https://www.instagram.com/p/Ba7Mzw7AJLc/?tagged=homeinterior

 

Blíženci

Blíženci sú vo svojej podstate veľmi zvedaví a tiež citliví ľudia. Najvhodnejšie sú pre nich jasné priestory, presvetlené farbami akými sú tyrkysová, svetlozelená a žltá. Osviežujúcim doplnkom je nástenná tabuľa, kde si môžu blíženci ukladať svoje myšlienky, spontánne nápady a iné kreatívne výtvory. Blíženci sú typickí svojou rôznorodosťou a tiež zmenami, čo sa odráža aj do ich domova. Neexistuje jeden tip ktorým by sa mali viesť, vyvarovať by sa však mali prílišným stimulom prostredia. Čo v preklade znamená siahnuť po neutrálnejších a najmä vyvážených tónoch.

https://www.instagram.com/p/Ba8pfF2h_uB/?tagged=chalkboard

Rak

Osoby v znamení raka si svoj domov dekorujú tak, aby dokonale spĺňal ich predstavu o pokojnom a pohodlnom bývaní. Raky bývajú romantické, citlivé a nostalgické. V interiéri obľubujú kvetinové vzory, okrasné zrkadlá a iné starožitné predmety, ktoré vyberajú spravidla podľa svojej nálady. Títo ľudia bývajú obzvlášť naviazaný na svoje domovy a preto ich len neradi opúšťajú.

https://www.instagram.com/p/Ba7t_D6HFq9/?tagged=vintagedecor

Lev

Znamenie leva je výstižné tým, že  sa radi cítia ako „králi“. Táto vlastnosť sa prejavuje aj v ich štýle dekorovania svojich príbytkov, kde sa radi obklopujú majestátnymi kúskami. Typický dom leva je plný odvážnych farieb ako je tmavočervená, tyrkysová či slivková. Ich domov je síce útulný, no stále si nesie lesk elegancie a luxusu. Levy majú radi umenie, na ich stenách preto nájdete významné obrazy. V domácnostiach im nechýba ani očarujúca miestnosť pre hostí a horiaci krb. Ak patríte k levom a chcete svoju dušu potešiť, potom siahnite po vysoko kvalitných tkaninách ako je zamat, hodváb luxusnejšom nábytku a doplnkoch v bohatých farbách.

https://www.instagram.com/p/Ba8qfyNB6hq/?tagged=fireplacedecor

Panna

Panna patrí ku zemitým znameniam, ktoré sa zameriavajú na funkčnú a jednoduchú krásu. Panny radi investujú napríklad do peknej dizajnovej lampy. Svoj domov vidia radi presne usporiadaný a dobre organizovaný tak, aby malo všetko svoje miesto. Odpoveďou na otázku, aké farby by ste mali do interiéru zvoliť v prípade, že ste panna, sú biela, šedá, odtiene zelenej a zlatá. Panny milujú pokojnú atmosféru a čistý a prirodzený vzhľad. Ako tip odporúčame do interiéru zakomponovať tkaný koberec, etnické doplnky a čerstvé kvety.

https://www.instagram.com/p/BY78nzFlkQY/?taken-by=interiordesignideas

Strelec

Ak vkročíte do domu strelca, takmer okamžite ucítite eklektickú atmosféru dosiahnutú svetlom, etnickými doplnkami, tibetskými obrazmi alebo krbom a knižnicou plnou múdrostí. Astrológ odporúča všetkým strelcom vytvoriť si vo svojom byte, či dome tzv. vnútornú záhradu. Tú si vyčarujete pomocou rastlín a po prírode voňajúcich sviečok. Domov strelca potrebuje priestor pre kreativitu, uvažovanie a neutíchajúci zdroj inšpirácie.

https://www.instagram.com/p/BZr-Vd_B7VH/?tagged=bookshelfinspo

Kozorožec

Pre toto znamenie je charakteristický nadčasový dobrý vkus. Dizajn vníma ako dobrú investíciu, ktorú si dôkladne vyberá. V ich domovoch nájdete čisté línie a nie príliš veľa vecí. Každý kúsok je presne vybraný a cenný. Kozorožec je jedno z najambicióznejších znamení zverokruhu, s čím súvisí jeho potreba obklopovať sa veľkolepým výhľadom na hory, či majestátne budovy. Kozorožcov priťahujú staré hodiny, kožené sedačky alebo ručne robené doplnky, ktoré dokážu oceniť.

https://www.instagram.com/p/Ba5F2pVgQDT/?tagged=homeview

Vodnár

Vodnári majú jedinečný štýl, ktorý môže pre niekoho pôsobiť trochu chladno. Obľubujú biele steny s odtieňmi modrej a prázdne podlahy bez kobercov. V interiéri kde býva vodnár môžete nájsť abstraktné geometrické vzory a tiež reflexné prvky ako striebro, oceľ a sklo. Ako vzdušné znamenie uprednostňuje vodnár priestranné priestory s vetraním, naplnené slnkom a rastlinami.

https://www.instagram.com/p/BaGj334gMHD/?taken-by=homes_

Ryby

Domov je pre ryby veľmi osobným útočiskom, kde si dobíjajú osobné emocionálne baterky. Ako ryba by ste sa pre svoje pohodlie mali obklopiť jemnými vankúšmi z prírodných vlákien a doplnkami vo farbách mora ako napríklad zelená, fialová a tyrkysová. Ryby sú hĺbavé a práve zelená stimuluje ich duchovnú stránku. Do obývačky zakomponujte sviečky a vonné spreje, ktoré vám navodia ten správny pocit domova.

https://www.instagram.com/p/BWcKDX7lR2V/?taken-by=interiordesignideas

Váhy

Domácnosti váh by mali už na prvý pohľad navodzovať vyvážený a harmonický pocit. Váhy by sa pri zariaďovaní svojho interiéru mali zamerať na svetlé a stredné tóny, klasický nábytok a dobrý zvukový systém, aby si mohli nerušene vychutnať svoje obľúbené melódie. Ľudia narodení v znamení váh si potrpia na to najlepšie z najlepšieho. Vždy chcú mať najnovší model televízie, obdivuhodnú zbierku kníh a šatňu naplnenú obrovskou zbierkou oblečenia a doplnkov.

https://www.instagram.com/p/Ba8q7IYDRu3/?tagged=wardrobes

Škorpión

Toto vodné znamenie priťahuje tajomstvo a hĺbka. Ako škorpión by ste mali zvoliť hlboké tmavé tóny ako napríklad vínovočervená, bordová, indigo modrá a atramentová. Nábytok vyberajte jemný a zmyselný, aby ste  ho v interiéri mohli doplniť abstraktným vzorom a starožitnosťami. Pre škorpiónov je tiež dôležité vytvoriť si vo svojom domove pocit stopercentnej bezpečnosti a ochrany. Najlepšie sa budete cítiť ak si doma vytvoríte svoj intímny kútik. Ak naň vo svojom byte či dome nemáte priestor, dopomôcť môžu svietidlá a sviečky, tmavé tkaniny, hodvábne vankúše alebo zamatové záclony.

https://www.instagram.com/p/BAy9uDixoOK/?taken-by=homeinspo

 

Vdýchnite do svojho domova kúsok svojej osobnej energie a uvidíte, že  sa v ňom budete cítiť ešte o niečo spokojnejšie. Inšpirujte aj svojich blízkych a článok medzi nimi nezabudnite zdieľať.

 

 

 

 

 

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov