Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Trápia vás strie? 5 prirodzených spôsobov ako ich minimalizovať

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-04-06 12:20:32

Strie sú neželanou súčasťou pokožky, ktorá sa práve na ženskom tele vyskytuje o niečo intenzívnejšie. Ak ste voči drahým prostriedkom skeptická, vyskúšať môžete prirodzenú cestu v podobe nasledujúcich krokov.

Strie sú nevábne čiary a linky na pokožke, vyskytujúce sa prevažne na bruchu, stehnách, zadku, ale i iných častiach tela. Spôsobené sú najčastejšie nárastom hmotnosti počas nadmerného priberania alebo v období tehotenstva. Za vznikom strií sa môže skrývať aj zvýšená hladina hormónu kortizol, ktorý spôsobuje stratu elasticity kože.

Striami narušená pokožka trápi množstvo žien, túžiacich po dokonalej, hladkej pokožke. I keď sú strie viditeľné a prijať ich len ťažko, dôležitým faktom je, že bývajú zdraviu neškodné. Po čase sa ich výrazné sfarbenie v niektorých prípadoch dokáže jemne zosvetliť a prispôsobiť sa farbe pokožky. Procesu minimalizovania striií môžete sami dopomôcť vďaka týmto prirodzeným tipom.

1. Olej s vitamínom E

Olej s obsahom čistého vitamínu E dokáže pokožke pomôcť keď zaznamenávate skoršie štádium vzniku striií, ale aj po tehotenstve či strate hmotnosti, keď sú linky na pokožke výraznejšie. Olej s vitamínom E dôkladne vmasírujte do pokožky, aby ostala hydratovaná a pružná. Prirodzene tak vďaka vitamínu E podporíte vznik nových buniek a zvýšite regeneráciu pokožky.

2. Exfoliácia pokožky

Exfoliácia, ktorú možno poznáte pod pojmom peeling odstraňuje odumreté kožné bunky z vonkajšej vrstvy pokožky, udržuje pokožku jemnú, hladkú a zároveň účinne pomáha pri bunkovej obnove. Exfoliácia vrchnej časti kože môže pomôcť aj pri vyrovnaní tónu pleti. Na trhu môžete kúpiť veľké množstvo peelingov, s ohľadom na odstránenie strií hľadajte také, ktoré obsahujú vitamín E, kokosový olej alebo harmanček.

Peeling na strie si môžete vytvoriť aj doma. Stačí ak zmiešate trstinový cukor, med kokosový olej a štipku citrónovej alebo grepovej šťavy. V tomto prípade sa vyhnite soli, ktorá môže pokožku vysušiť.

NÁŠ TIP: Čakáte bábätko? Tieto tipy vám pomôžu predísť vzniku strií

exfoliácia pokožky

3. Vonkajšia hydratácia

Udržiavanie poriadne hydratovanej pokožky je alfou a omegou zdravej pokožky, nielen v prípade, že vás trápia strie, ale i pre celkové zlepšenie vzhľadu pleti. Hydratačné prípravky alebo oleje na telo aplikujte ihneď po sprche alebo vani. Teplá voda pokožku vysušuje, no zároveň otvára póry a vstrebávanie hydratačného prípravku uľahčí.

4. Hydratácia zvnútra

Hydratácia a pravidelné pitie čistej vody sú spôsob ako predísť nielen striám, ale i vráskam, únave a mnohým zdravotným problémom. Myslite preto na svoj denný príjem tekutín a berte ho ako nevyhnutnosť, na ktorú nemožno zabúdať.

hydratácia

5. Chráňte svoju pokožku

Aby bola vaša pokožka krásna a zdravá, mali by ste vždy brať ohľad na to, ako sa k nej správate. Nevystavujte ju nebezpečným faktorom, ktorý môžu jej stav nenávratne zhoršiť. Jedným z najohrozujúcejších vplyvov je slnečné žiarenie, ktoré pokožku vysúša a môže navyše spôsobiť stmavnutie strií. Na strie preto vždy počas opaľovania používajte krém s vysokým ochranným faktorom.

I keď sú strie zdraviu neškodné, každá žena by im určite rada dala definitívne zbohom. Prirodzené recepty na minimalizovanie strií pravdepodobne nepovedú k ich úplnému vymiznutie, dokážu však výrazným spôsobom ovplyvniť stav a vitalitu pokožky, preto určite stojí za to ich vyskúšať.

Mohlo by vás zaujímať: Dôvodov, prečo strie vznikajú, je viac. Keď ich budete poznať, budete im vedieť prechádzať

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie