Zväčšenie pŕs, alebo augmentácia, so sebou do života ženy prináša niekoľko výrazných zmien. S tým, že sa zmení vaše telo asi rátate. Veď práve to je dôvod, prečo sa s myšlienkou o zväčšení pŕs pohrávate. Čo však vaše emócie? Vedzte, že aj tu existuje niekoľko zlomov, na ktoré by ste sa mali vopred pripraviť.
Predoperačné emócie
Ešte pred samotným zákrokom vaša myseľ dostane poriadne zabrať. Koktejl emócií vám vytvorí stres, strach, no zároveň zvedavosť a nadšenie. Ak navyše fungujete ako pracujúci človek, zrejme vás pochytí aj panika ohľadom toho, ako dlho bude vlastne uzdravenie trvať, kedy budete zase v poriadku. Po akom čase budete schopná vrátiť sa do práce? A v neposlednom rade, prebehne všetko tak ako má? A čo manžel a deti? V hlave sa vám vytvorí kopec otázok.
Pooperačné emócie
Ihneď po operácii prídu veľké bolesti, ktoré však rýchlo utlmia silné lieky. V podstate prvých 24 hodín absolútne nič neriešite, jediné, čo vás zaujíma je spánok. Ďalšie dva až tri dni sa cítite výrazne lepšie, avšak stále budete pociťovať nadmernú únavu a akútny nedostatok spánku. Práve v tejto fáze je fajn ak máte okolo seba človeka, ktorý sa o vás postará. Najmä v prípade, že máte deti, musíte pripraviť partnera nato, že jeho pomoc bude nevyhnutná.
NÁŠ TIP – Máte pochybnosti o plastickej operácii? Prečítajte si, aké iné možnosť máte na zväčšenie pŕs
Druhý týždeň
V tomto období môžete pociťovať rôzne výkyvy. Jednak ide o mix hormónov, na druhej strane hovoríme o vašom tele. Strata citlivosti bradaviek je častá súčasť takéhoto zákroku. Vo väčšine prípadov však ide len o dočasný stav. Preto jeden deň môžete veľmi silno cítiť tlak, či škrabanie akéhokoľvek oblečenia, na druhý deň to už môže byť opäť úplne inak. Nervové zakončenie by sa podľa odborníkov mali ustáliť v priebehu 1-3 týždňov.
Čo sa emócii týka, niektoré ženy uvádzajú, že na nich doľahli negatívne myšlienky, či depresie. Možno začnete zvažovať, či bolo vaše rozhodnutie správne a či sa vôbec budete vo svojom tele ešte niekedy cítiť fajn. Nestresujte sa, pravdepodobne ide o dopad anestézie, ťažkých liekov a v podstate obmedzených schopností ku aktivite.
NÁŠ TIP: Dýchacie cvičenia pomáhajú pri odbúravaní stresu. Dajte im šancu
Tretí týždeň
Hurá! Dobehli ste to úspešného konca, práve teraz by ste sa mali cítiť úžasne. Môžete sa pomaly vrátiť ku svojím zaužívaným aktivitám. Stále však buďte opatrné, najmä pri fyzických aktivitách. Pozor si dávajte aj pri cvičení, či dlhom nosení svojho dieťatka na rukách. Emócie by však už mali byť ustálené a vy naozaj šťastná.
Dúfame, že tieto rady a výstrahy boli pre vás užitočné. Samozrejme našim cieľom nebolo vystrašiť vás, práve naopak. Pamätajte, že ak ste sa pre zákrok skutočne rozhodli, potom vás na konci čaká krajšie a najmä spokojnejšie ja.