Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Píling na tvár: Ako často by sme ho mali používať?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-03-10 10:27:13

Po použití pílingu máme hebkú pokožku. Ten pocit zadosťučinenia, kedy sa fyzicky zbavíme vrstvy nečistôt z pokožky, je skvelý. Zároveň nás to ale láka používať píling príliš často alebo príliš drsno. Stojí to za to?

V článku vám prezradíme, ako by ste si mali vybrať vhodný píling na tvár a tiež to, prečo je pre niektoré ženy v poriadku používať píling hoci aj každý deň a pre iné je to neprípustné.

Prečo by sme mali používať píling na tvár?

Naša pokožka má niekoľko vrstiev: najnovšie bunky sa nachádzajú v spodnej vrstve. Ako bunky dozrievajú, postupne sa dostávajú na povrch. Táto vonkajšia vrstva starších, tvrdších buniek, slúži na ochranu. Zabraňuje tomu, aby sa všelijaké nečistoty dostali dovnútra. Tiež napomáha udržiavať vlhkosť vo vnútri kože. Časom sa táto vrstva prirodzene odlupne a novšie bunky sa tak dostanú na povrch. Píling jednoducho pomáha tomuto prirodzenému procesu.

Rôzne pílingy nám pomáhajú odstrániť odumreté bunky a odhaliť novšiu, mladšiu a žiarivejšiu pleť. Avšak ak to s pílingom na tvár preženieme, môžeme si narušiť ochrannú vrstvu, čo nám môže spôsobiť nechcené problémy na tvári aj na tele. Pokožka bude suchá, podráždená, dokonca tvrdšie pílingy môžu spôsobiť malé jazvičky a zranenia, cez ktoré sa do kože dostanú nečistoty. Vedie to k vzniku zápalových lézií, akné, jazvám a ďalším nedokonalostiam.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BodyBoom (@bodyboom_official),

Existujú dva druhy pílingov: fyzický a chemický

Pravdepodobne všetky dobre poznáme fyzické pílingy. To sú tie, na ktoré často natrafíme aj v médiách a odporúčajú ich aj v drogériách. Sú to krémy, gély či dokonca sypké pílingy, ktoré obsahujú zrniečka (od drobných až po pomerne agresívne a veľké). Trením po navlhčenej pokožke odstraňujú vonkajšiu vrstvu pokožky. Sú efektívne ale môžu byť veľmi abrazívne. Nesprávny výber veľkostí zrniečok alebo pričasté používanie môže ľahko ublížiť.

Chemické pílingy fungujú na rovnakom princípe: pomáhajú pokožke zbavovať sa odumretých kožných buniek. Namiesto zrniečok sa ale využívajú alfa a beta hydroxy kyseliny, ktoré narušia väzby medzi bunkami. Medzi tieto kyseliny patria kyselina salycilová, kyselina glykolová alebo kyselina mliečna. Nájdete ich v kozmetických prípravkoch napríklad určených na liečbu akné, no v menšej koncentrácii aj v rôznych sérach a inej starostlivosti o pleť. Podporujú prirodzený proces postupne, zo dňa na deň.

NÁŠ TIP – Vyskúšali sme domáce masky a pílingy na tvár a nevieme si ich vynachváliť. Skúste to na vlastnej koži

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Brynn Tweeddale (@br.yy),

Píling na tvár používajte tak často, ako to vaša pokožka znesie

Napriek všeobecným mýtom o tom, že by sme mali používať píling len 1-2 razy za týždeň, podľa dermatológov je to oveľa komplexnejšia otázka. Ak ešte píling nepoužívate pravidelne, určite je vhodné začať chemickým pílingom raz alebo dvakrát za týždeň. Ak máte pocit, že vaša pokožka znesie viac, môžete píling používať aj častejšie. Práve chemické pílingy, ktoré sú súčasťou inej starostlivosti o pleť (krémy, séra), mnoho ľudí znesie pokojne aj každý deň. Môžete aj kombinovať a raz za čas použiť fyzický píling.

Ak vyskúšate niečo nové a vidíte, že pokožka je iritovaná, začervenaná, štípe, svrbí alebo sa prejavia iné známky iritácie, viete, že je treba trochu zvoľniť tempo. Celkovo vám pri pílingoch odporúčame zvoliť niečo jemné, napríklad cukor, soľ či kávu, namiesto veľkých plastových zrniečok, ktoré kúpite zvyčajne vo forme gélových pílingov.

A ako zohľadniť váš typ pleti?

  • suchej pokožke vyhovujú jemné, krémové pílingy
  • mastná pokožka zvyčajne zvládne aj tvrdšie zrniečka
  • citlivá pleť sa najviac kamaráti s jemnými chemickými pílingami

Pri starostlivosti o pleť naozaj stačí počúvať naše telo. Pokožka nám sama prezradí, kedy je nespokojná a podráždená. Pokiaľ však máte aj naďalej otázky, odporúčame vám obrátiť sa na vášho dermatológa, ktorý vám najlepšie poradí, ako sa o pleť starať.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov