Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

7 tipov ako zahájiť jar s novou energiou a úsmevom!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2019-03-11 17:49:00

Pripravili sme pre vás 7 skvelých tipov, ktoré vám pomôžu jar odštartovať vašim pozitívnejším a lepším JA.

Jar je najlepším obdobím kedy sa vzdať všetkého, čo vás ťaží, zmeniť spôsob myslenia, či nájdenie nového hobby. Berte ju ako príležitosť očistiť svoje telo i myseľ. Nechajte odísť všetky negatívne myšlienky a začnite byť vďačnejšou a pozitívnou osobou. Na tejto ceste vám pomôže týchto 7 malých krokov.

Naučte sa byť viac vďačná

Namiesto neustáleho sústreďovania sa na veci, ktoré sú vo vašom živote zlé, obráťte karty a skúste premýšľať o veciach, za ktoré ste vďačná. I keď máte horší deň, pokúste sa to zlé, obrátiť na dobré. Ak vás napríklad hnevá neporiadok či starší nábytok v byte, uvedomte si, že je šťastie mať strechu nad hlavou. Ak nemôžete vystáť svoju kolegyňu v práci, zastavte sa a buďte vďačná, za prácu, ktorú máte. Malou pomôckou pri tejto zmene je písanie zoznamu vďačnosti. Jednoducho si každý večer do zápisníka zapíšte jednu vec, situáciu či človeka, za ktorú v uplynulý deň vďačíte.

Urobte si plán ako byť pozitívna

Ak sa často cítite smutná, bez energie a nálady, vytvorenie svojho vlastného „pozitívneho plánu“  vám môže pomôcť. Vezmite si pero, papier a vytvorte si podrobný plán, ktoré vám pomôžu byť šťastnejšou. Buďte špecifická a pri písaní spomeňte konkrétne veci ako list vďačnosti, spomínaný vyššie a podobne. Opakujúce sa zvyky vám pomôžu vybudovať si pozitívne návyky. Po čase spozorujete, že sa vaša ranná nálada zmení a na svoj deň sa budete tešiť.

zoznam ako byt stastnou

Vybudujte si sebadôveru

Je až zarážajúce, aké množstvo žien trpí prílišnou sebakritikou a nedôverou v samú seba. Ak chcete do svojho života priniesť viac šťastia a spokojnosti, budovanie sebadôvery je kľúčové. Proces sebakritiky a pochybností je v nás hlboko zakorenený, preto to možno nepôjde okamžite. Skúste sa však sústrediť na svoje silné stránky, namiesto toho, aby ste kritizovali svoje nedostatky. Obklopte sa ľuďmi, ktorí si vás vážia a budovanie sebadôvery a sebavedomia bude jednoduchšie.

Pomáhajte iným

Pravidlo, ktoré platí od nepamäti, je, že nezištná pomoc ostatným, vo vás vzbudí pocit radosti a dobrého pocitu zo seba samej. Pomoc v dnešnej dobe bohužiaľ potrebuje množstvo organizácií a jedincov, stačí sa len porozhliadať. Pomôcť môžete aj ľuďom vo svojom blízkom okolí, napríklad staršej susedke, ktorá býva oproti. Sama uvidíte ako vám takýto počin zlepší deň.

Zmeňte svoju rutinu

To, že naše každodenné návyky ovplyvňujú našu náladu sme už spomínali. Začnite preto svoj deň skoršie a buďte produktívna. Zvýšenie produktivity má priamy vplyv na zlepšenie životného nadhľadu a dobrého pocitu. Nastavte si budík o niečo skôr, aby ste mali ráno dostatok času na vychutnanie si šálky čaju či kávy, ktoré vás psychicky pripravia na nasledujúci deň. Taktiež sa uistite, že večer budete v posteli v rozumnom čase. Zorganizujte si svoj deň tak, aby ste mali večer dostatok času na relax, ktorý potrebujete.

Začnite sa hýbať

Skvelým spôsobom ako sa prebrať zo zimného spánku a únavy je začať sa viac hýbať. Jarné dni sú spojené s prvým slniečkom, ktoré nás priam láka vyjsť von. Spojte pobyt na slnku s dlhšou prechádzkou alebo behom. Výborné sú samozrejme tiež indoorové cvičenia, ktorých je dostatok. To, že pohyb a šport je spúšťačom dobrej nálady, hádam pripomínať netreba!

Eliminujte negatívne veci

Jar je najvhodnejším obdobím kedy zo svojho života eliminovať všetky negatívne prvky. Ide napríklad o bežné situácie, kedy je dobre povedať NIE, ak cítite, že je toho na vás príliš veľa. Nedávajte si na svoj chrbát viac povinností, ako zvládnete. Zbytočne tak oberáte samú seba o pozitívnu energiu. Je pravda, že produktivita vašu náladu môže zlepšiť, ale negatívny stres bude mať skôr opačné účinky. Nielen veci, ale i ľudia a vzťahy môžu do vašich dní prinášať zbytočnú negativitu. Ak zapracujete na medziľudských vzťahoch, kvalitu vášho života to výrazne ovplyvní.

Využite jarné obdobie čo najlepším spôsobom a vnímajte ho ako skvelý priestor na zmenu k lepšiemu. Či už pôjde o vyčistenie svojho tela, duše alebo vzťahov. Vyskúšajte niektorý z našich tipov a do jari vstúpite ako šťastnejšia a vyrovnanejšia osoba.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene