Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Stres z práce? Týchto 5 rád vás ho zbaví za 5 minút!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-09-05 07:58:08

Hromadia sa neprečítané emaily, telefón neprestáva zvoniť, káva sa vyliala na vaše nové nohavice a porada začína presne o 5 minút. Vieme, že musíme zastaviť, ale ledva máme 5 minút času. Našťastie, niekedy to úplne stačí!

Meditácia ako liek na stres z práce? Jednoznačne!

Akokoľvek otrepane to znie, meditácia má relaxačné účinky a môže vám uprostred pracovného šialenstva pomôcť upokojiť sa. Nepotrebujete k tomu ani jogína, ani vycestovať na víkend do hôr. Stačí, ak sa utiahnete na tiché miesto, a na 5 minút sa stíšite. Dýchanie zhlboka, pri ktorom je výdych dlhší ako nádych, dokázateľne upokojuje myseľ, spomalí búšenie srdca a pomôže sústrediť sa na teraz.

Okrem toho, existuje mnoho pozícií jogy, ktoré môžete robiť priamo spoza pracovného stola! Dôležité je naozaj si ukradnúť každú voľnú chvíľku, a dopriať svojej mysli možnosť utiecť – hoc len nakrátko.

Tvorivosť a snívanie – aj v práci

Snívate niekedy s otvorenými očami v práci? Ak áno, tak už poznáte tajomstvo toho, ako zrelaxovať a zbaviť sa stresu z práce za 5 minút!

Predstavte si, ako sa stretnete s dlhoročnou priateľkou, alebo ako sa zvítate doma so svojimi najbližšími. Dokonca si môžete predstaviť, ako vás požiada o ruku váš obľúbený herec – a vy vykríknete áno! Takéto malé denné snívanie, ktoré sa nazýva kreatívna vizualizácia, vám pomôžu prekonať stres, pretože zahŕňa premýšľanie nad vecami, ktoré náš robia šťastnými.

Snívanie rýchlo zreduje stres z práce aj uprostred hektického dňa.

žena sa meditovaním zbavuje stresu

Zatvorte oči

Taká jednoduchá a prirodzená vec, a pritom taká mocná. Keď pociťujete stres z práce a už ani neviete, čo skôr, len privrite oči. Zhlboka sa nadýchnite a nadobudnete opäť sústredenie. Toto je skvelá vec predtým, než dvihnete zvoniaci telefón.

Z hlavy na papier

Odporúčame vám mať so sebou malý poznámkový blok, do ktorého si môžete svoje starosti vypísať. Co je psáno, to je dáno v tomto prípade platí trošku inak.

Vypísanie vašich emócií, napríklad Som vystresovaná alebo Cítim sa unavená môže spôsobiť, že tie emócie už nebudú tak strašidelné. Zmizne abstraktnosť, neuchopiteľnosť a zrazu je to hmatateľný problém, ktorý môžete vyriešiť. Podobne vám môže pomôcť písanie si do denníka pred náročným dňom.

písanie elimiuje stres z práce

Prejdite sa!

Zmena prostredia, pohyb, iné dýchanie a držanie tela, možnosť natiahnuť si svaly… toto všetko veľmi pozitívne vplýva na to, ako sa celkovo cítime. Doprajte si päťminútovú prestávku, počas ktorej sa prejdete po kancelárii, možno pozdravíte kolegyňu, a ak môžete vyjsť z budovy, tak sa aj nadýchajte čerstvého vzduchu.

Máte priateľky, ktoré sa častokrát sťažujú na stres z práce? Podeľte sa s nimi o tento článok!

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom