Odstránenie tetovania: Mladá Emily oľutovala tetovanie z impulzu. Na Instagrame sa delí o celý proces odstraňovania – Omladnut.sk

Odstránenie tetovania: Mladá Emily oľutovala tetovanie z impulzu. Na Instagrame sa delí o celý proces odstraňovania

tetovanie pred odstránením

Emily je mladá dáma z Veľkej Británie, ktorej telo zdobia dva veľké, veľmi výrazné tetováže. Keď sa rozhodla pre odstránenie tetovania, začala sa o svoje zážitky deliť aj na obľúbenej sociálnej sieti. Opýtali sme sa jej na zážitky a pocity z odstraňovania.

Tetovania oľutovala

Podľa jej slov boli tetovania najmä impulzívne. “Nie som s nimi spokojná,” prezradila nám. Rozhodla sa preto pre odstránenie tetovania laserom. Dnes je to jeden z najbežnejších spôsobov odstraňovania tetovaní, predovšetkým pre jeho úspešnosť.

Takto vyzeralo jedno z jej tetovaní bez akéhokoľvek zásahu:

“Toto je moje tetovanie. Nechápte ma zle, je krásne. Myslím si, že je rozkošné a práca bola odvedená naozaj kvalitne. Začalo však ovplyvňovať moju prácu a stalo sa nevýhodou. Preto som sa rozhodla pre odstránenie tetovania,” píše na prvej fotke svojho účtu na Instagrame.

Po prvom sedení vyzeralo tetovanie takto (biely “povlak” po chvíli zmizne, laser predovšetkým rozbíja farbu, no samotné zmiznutie je už na organizme). Foto je z augusta 2017:

Marec 2018 a tetovanie je stále viditeľné, hoci pigment sa naozaj rozkladá a postupne mizne.

Pocity z procesu?

Samotné odstránenie tetovania je finančne naozaj náročné, a o to viac v Británii. “Tetovanie na mojej ruke ma stálo £850 za 6 sedení. To väčšie tetovanie (fotka nižšie) stojí £1300, rovnako za 6 sedení. Je to neskutočné drahé,” povedala.

Keď sme sa jej opýtali na bolesť, vravela, že to ozaj bolí. Požiadali sme ju teda o porovnanie s tetovaním.

“Odstránenie tetovania je oveľa horšie! Mňa osobne to bolí viac ako tetovanie a to dokonca aj keď použijem krém.”

Jej väčšie tetovanie sa nachádza na jej stehne. Takto to vyzeralo počas prvého sedenia – ktoré trvalo menej než 2 minúty.

(Video)

Čo si myslíte o odvážnom počine Emily a o jej skúsenosti? Vrhnúť sa na odstránenie tetovania bolo určite neľahké rozhodnutie a to najmä z finančného hľadiska. Zároveň však musíme uznať, že samotné tetovanie počas tých mesiacov vyzerá nepríjemne. Jej zážitok s bolesťou jej vôbec nezávidíme.

Podľa odborníkov je bolesť pri odstraňovaní síce prirodzená, ale jej úroveň je veľmi individuálna. Pokiaľ vás zaujíma, koľko by vás takéto odstránenie tetovania stálo na Slovensku, pripravili sme pre vás prehľad najväčších kliník, ktoré túto službu ponúkajú. Podobne ako Emily si však na úplné zmiznutie tetovania budete musieť počkať niekoľko mesiacov (podľa veľkosti až do 2 rokov).

Kompletny prehlad cien odstranenia tetovania laserom

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.