Nad Žilinou tróni nová vyhliadková veža. Takýto pohľad sa vám naskytne zvrchu

Nad Žilinou tróni nová vyhliadková veža. Takýto pohľad sa vám naskytne zvrchu

vyhliadková veža v Žiline

Vyhliadková veža na Žilinou. Prinášame vám ďalší tip na výlet: Navštívte Dubeň, ktorý sa odteraz pýši vysokou vyhliadkovou vežou.

Mesto Žilina otvorilo na vrchu Dubeň vyhliadkovú vežu v výškou viac ako 27 metrov. Otvorili ju krátko pred veľkonočnými sviatkami, aby sa tak mohlo čo najviac rodín ísť pokochať pohľadom z celkovej výšky 598 metrov nad morom.

Žilina ako na dlani

Vyhliadková veža je prístupná celoročne a je možné sa k nej dostať po turistických chodníkoch zo Zástrania a z Budatína. Mestský úrad však žiada návštevníkov, aby autá nechali zaparkované v týchto častiach a na vrch sa odobrali pešo. Táto prechádzka však nepochybne stojí za výhľad, ktorý sa vám z veže poskytne.

“Sme predsa len v prírode, kde vozidlá nemajú čo robiť. Prosíme, aby dbali na zeleň a neparkovali na priľahlých lúkach,” vyzval prednosta. Tiež prosil o dodržiavanie čistoty v okolí veže, pretože pri vyhliadke nie sú smetné nádoby.

V dnešnej ekologickej dobe je zvlášť dôležité spomenúť, že stavba nebude mať negatívny vplyv na životné prostredie lokality ani mesta. Projekt rešpektuje zákon o vplyvoch na životné prostredie,” uvádza turistická informačná kancelária mesta.

Do stavebných prác bolo investovaných približne 236-tisíc eur. Projekt bol financovaný najmä z rozpočtu OOCR Malá Fatra a časť rozpočtu tvorili dotácie Ministerstva dopravy a výstavby.

Pozrite si zrýchlený výstup na vežu (Video)

Čo poviete na túto novú atrakciu?

Foto/zdroj: Mesto Žilina

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.