Koľko stojí odstránenie tetovania? Prehľad cien na celom Slovensku

Koľko stojí odstránenie tetovania laserom? Prehľad najväčších kliník na Slovensku

Koľko stojí odstránenie tetovania laserom

Zvažovali ste niekedy odstránenie tetovania? Chybu z mladosti nemusíte len donekonečna ľutovať – v týchto centrách a klinikách vás ich zbavia raz a navždy! Prinášame vám prehľad najznámejších miest spolu s informáciami o tom, koľko vás odstránenie tetovania bude naozaj stáť.

Pre jednoduchý prehľad sme kliniky a centrá rozdelili podľa krajov.

Bratislavský kraj

ENVY klinika

Odstránenie tetovania vykonávajú laserom Q-SWITCHED. Tetovania do 5 cm vám odstránia za 88€, pri veľkosti nad 20 cm sa ceny vyšplhajú na 368€.

Okrem Košíc kliniku nájdete aj v Košiciach, Prešove, Poprade a Žiline.

Ústav lekárskej kozmetiky

Na svojich stránkach informuje o samotnom zákroku veľmi podrobne. Čo sa týka cien, minimálna cena za 1 ošetrenie je 40€, rozmery tetovania však neuvádzajú. Okrem tetovania ponúkajú aj odstránenie permanentného mejkapu, kde sa ceny pohybujú od 50€/sedenie.

YES VISAGE

Klinika YES VISAGE poskytuje množstvo úkonov, no online uvádza iba orientačné ceny tých najžiadanejších. Pri laserových zákrokoch sa medzi týmito odstránenie tetovania neukazuje, o cenách je potrebné informovať sa. Avšak ako jediná klinika majú na webstránkach informáciu o možnosti splátok.

Trnavský kraj

BELLEZA – centrum plastickej chirurgie a laserovej medicíny

Cenovo sa odstránenie tetovania pohybuje od 79€ do 179€ pri veľkosti do 20 cm. Tetovania väčšie ako 20 cm vám odstránia za cenu 199€ a viac (podľa rozmeru). Okrem Banskej Bystrice sa centrum nachádza aj v Bratislave, Banskej Bystrici, Vrábloch, Lučenci a v Žiari nad Hronom.

Medical MKP

Laserové centrum, ktoré tiež ponúka služby estetickej medicíny, má v ponuke odstránenie tetovania za cenu v rozmedzí 53-103€. Ako všade inde, aj tu používajú laser a pripomínajú, že bude potrebných 2-10 sedení. Okrem Trnavy nájdete toto centrum aj v Nitre.

Enhancer tattoo

Trnava prekvapuje nielen počtom ale najmä cenami. Toto štúdio ponúka odstránenie tetovania už za 50€ a v cenách sú veľmi transparentní a konkrétni. Za malé tetovanie (tzv. XS: 3×3 cm) zaplatíte 50€ za jedno sedenie. Za tetovanie rozmeru 20×15 cm zaplatíte 100€, väčšie tetovania (napríklad rukávy alebo tetovania na polovici chrbta) to bude 150€. Na svojich stránkach tiež upozorňujú, že v priemere je potrebných 7 sedení na úplne odstránenie tetovania.

NÁŠ TIP – Všetko, čo potrebujete vedieť o odstraňovaní tetovania. Aké máte možnosti a ako to prebieha?

žena s tetovaním

Trenčiansky kraj

Žiaľ, v tomto kraji sa nám nepodarilo nájsť väčšiu kliniku alebo centrum. Odstránenie tetovania však ponúkajú miestne tetovacie štúdiá. Bližšie informácie o cene však na svojich webstránkach neuvádzajú.

Nitriansky kraj

Nanešťastie, okrem Medical MKP sme v Nitre nenašli ďalšiu veľkú kliniku či centrum, môžete si však zvoliť súkromného lekára alebo vyskúšať miestne tetovacie salóny.

Žilinský kraj

Medicentrum spol. s.r.o.

Zvolenská klinika má v cenách jasno: za 1 centimeter štvorcový zaplatíte jednotne 6€.

Banskobystrický kraj

Okrem centra BELLEZA sa priamo v Banskej Bystrici nenachádza väčšie laserové centrum.

žena zvažuje odstránenie tetovania na ruke

Prešovský kraj

Tretie najväčšie mesto na Slovensku nás, žiaľ, nemilo prekvapilo. Okrem ENVY kliniky, ktorú sme už niekoľkokrát spomenuli, tu vykonávajú odstránenie tetovania najmä v salónoch, prípadne u súkromných lekárov. Ak chcete staviť na väčšiu kliniku, na výber teda nemáte. Ceny však jednotne platia aj v Prešove – začínajú sa na 88€.

Košický kraj

gévé klinika

Okrem ENVY kliniky sa v metropole východu nachádza niekoľko ďalších miest, kde vykonávajú odstránenie tetovania. Jednou z nich je aj gévé klinika, kde odstraňujú ako tetovania, tak aj permanentný mejkap. Pri cenách však nie sú tak jednoznační ako iné kliniky: jediné, čo sa na ich webstránkach dozviete, je počiatočná cena 100€. Predpokladáme, že aj tu to znamená tetovania do 5 centimetrov štvorcových.

Trápi vás vaše tetovanie? Laser nie je jediná možnosť. Prečítajte si, aké ďalšie možnosti máte.