Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Najlepšie aplikácie na meditáciu, prehľad financií a spravovanie úloh

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-01-19 08:00:51

Váš mobil sa môže stať vašim najlepším spoločníkom na ceste za pravidelnou meditáciou, lepším spravovaním financií alebo zdravším životným štýlom.

Na mobil sa pozeráme niekoľkokrát denne. Čítame na ňom články, prechádzame si novinky na sociálnych sieťach a najčastejšie aj nadávame na to, ako nám kradne čas. Čo takto si svoj telefón premeniť na asistenta, vďaka ktorému sa nám začne dariť v napĺňaní našich cieľov? Existujú totiž aplikácie, ktoré vám môžu pomôcť v rozličných oblastiach. Napríklad:

  • aplikácie na meditáciu,
  • na spravovanie financií alebo
  • na spravovanie úloh a času.

Predstavujeme vám tie najlepšie hodnotené aplikácie vhodné pre iOS aj Android.

aplikácie na meditáciu-2

Aplikácie na meditáciu

Chceli by ste začať s pravidelnou meditáciou? Možno viete, že prináša úžasné benefity v podobe redukcie stresu, pokojného spánku a zvýšenej kreativity. Váš telefón vás pri tomto rozhodnutí môže podporovať. Hoci existujú mnohé aplikácie na meditáciu, medzi najlepšie hodnotené patrí Insight Timer.

Insight Timer je komunitná aplikácia určená na meditáciu. Je to databáza viac ako 7 tisíc meditačných cvičení a zamyslení, ktoré sú dostupné zdarma. Okrem skvelých mentorov ako napríklad Jack Kornfield alebo Tara Brach však ponúka jedinečnú silu komunity. V aplikácii nájdete milióny používateľov, s ktorými sa môžete spojiť a vytvárať skupiny. Okrem toho, pocit komunity vytvára aj hlásenie na domácej obrazovke: vždy sa dozviete, koľkí meditujú práve v tej chvíli. Po ukončení meditácie sa dozviete, koľkí meditovali naraz spolu s vami – nikdy v tom teda nie ste sami.

Medzi zamysleniami a podcastami nájdete témy ako príroda, stres a sebaspoznávanie. Aplikácia však ponúka možnosť nastaviť si časovač a pustiť si meditačnú hudbu, môžete sa teda takto uvoľniť a sústrediť sa len na vaše vlastné myšlienky.

NÁŠ TIP: Komplexný manuál meditácie – Naučí vás meditovať od základov

Zakladne tipy a triky o tom ako meditovat

Môže telefón pomôcť vybudovať všímavú myseľ?

Stav všímavej mysle (tzv. mindfulness) je kľúčovým aspektom meditačného životného štýlu. Pomáha vám byť viac ukotvená v momente a tešiť sa z maličkostí namiesto toho, aby ste sa sústreďovali na stresujúce životné okolnosti. Mobilje častokrát príčinou stresu, ktorý pociťujeme. Tvorcovia aplikácie DayOne si však povedali, že urobia všetko preto, aby sa aj telefón mohol stať pomocníkom a nie ničiteľom.

Koniec koncov, technológie máme využívať, nie nechať si nimi diktovať.

DayOne je unikátna aplikácia podobná bežnému denníku. Benefity písania si denníka boli dokázané už mnohokrát, DayOne však posúva tento zážitok na inú úroveň. Každý deň si môžete zapísať, čo ste prežili a nikdy tak nezabudnúť na vzácne maličkosti každodenného života, ako aj na radosti (či strasti), ktoré ste prežili. Okrem bežných zápiskov môžete pridávať aj fotografie. Všetky zápisky sú zálohované na Cloud, preto sa nemusíte báť straty. Táto aplikácia vás bude povzbudzovať, aby ste si každý deň niečo zapísali, a okrem toho, že vás to donúti viac premýšľať o vašom dni, bude vás to učiť aj praktizovaniu vďačnosti.

Pravidelné zapisovanie si toho, za čo sme vďační, vedie k všeobecnej spokojnosti a radosti, ktorú v hektickom živote postrádame. Avšak to, čo si sem zapíšete, je na vás. Môžu to byť spomienky a zážitky, je to však skvelý partner pri budovaní nových návykov alebo zapisovaní pokroku v sebarozvoji.

NÁŠ TIP – Nikdy nie je neskoro začať. 18 zmysluplných predsavzatí na rok 2018

Rozpočet a financie – všetko na jednom mieste

Možno si svoj rozpočet stále vediete na papieri, alebo obľubujete klasické tabuľky. Ak však hľadáte komplexné riešenie, Mint je aplikácia ako stvorená pre vás. Umožňuje tvoriť rozpočty, sledovať platby a ponúka množstvo rád na úspory, investície a múdrejšie zaobchádzanie s peniazmi. 

Výhodou aplikácie je, že vidíte všetky vaše účty na jednom mieste. Už nikdy nezabudnete poslať platbu načas vďaka pripomienkam, a konečne sa vám podarí prestať používať kreditné karty. Miesto toho si vytvoríte zálohu, vďaka ktorej môžete nakupovať pohodlnejšie a bez strachu z toho, či vám to vystačí.

Mint vám pomôže našetriť si efektívnejšie. Už to nebudú len prázdne slová nádeje o tom, ako si hádam raz vytvoríte dostatok peňazí na dovolenku snov – sen sa vďaka poctivej práci s rozpočtom stane skutočnosťou.

aplikácie na meditáciu-3

Zbavte sa papierových to do listov

Spomedzi task management aplikácií je Wunderlist jednoznačne najlepšie hodnotená. Nie je to len obyčajná aplikácia na tvorbu jednoduchých zoznamov úloh (to do listov). Ponúka omnoho viac a využívajú ju projektoví manažéri, podnikatelia aj firemní riaditelia. Čo je na nej také výnimočné?

Obrovskou výhodou je synchronizácia. Či už ste na mobile, tablete alebo počítači, váš to do list je všade s vami. Okrem toho, aplikácia je vhodná aj na dlhodobé plánovanie. Jednotlivé úlohy si môžete rozdeliť podľa kategórií a priradiť k nim termíny. Či už je to dovolenka alebo projekt v práci, nezabudnete na žiadnu maličkosť. Všetky úlohy budete vidieť na jednom mieste, zostanete zorganizovaná a nebudete mať milióny papierikov polepených všade v domácnosti a kancelárii.

Samozrejme, aplikácia ponúka možnosť vytvoriť upozornenie (ktoré vám môže prísť aj na email). Jednotlivé úlohy alebo aj celý zoznam v kategórii môžete zdieľať – takže napríklad pri zariaďovaní domácnosti budete vždy vedieť, čo už kúpil váš partner a čo vám ešte chýba.

Poznáte ďalšie skvelé aplikácie, o ktorých by naše čitateľky mali vedieť? Prezraďte nám vašu obľúbenú v komentároch.

 

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.