Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

Káva: Najžiadanejší nápoj súčasnosti, vďaka ktorému omladnete

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-01-19 15:00:04

Zdá sa, že káva už dávno nie je len voňavý nápoj, ktorý vás rýchlo opojí, povzbudí a zvýši vašu náladu. Len málo ľudí vie, že káva je nasýtená silnými antioxidantmi, vrátane kyseliny škoricovej a polyfenolov. A práve tie neutralizujú tvorbu voľných radikálov, čo vám umožňuje predĺžiť vašu  mladosť a zlepšiť stav pokožky a vlasov.

Samozrejme, že káva a jej účinky sa v nadmernom množstve neodporúčajú, pretože ešte stále je tu kofeín, ktorý je určitým spôsobom návykový. V porovnaní s ostatnými látkami, ktoré ale doslova ničia a degenerujú naše telo a dobrovoľne si ich zaobstarávame, je káva stále zlaté striebro. Poďte sa s nami pozrieť na najväčšie výhody, ktorými tento najžiadanejší nápoj súčasnosti disponuje.

Zbavte sa kruhov pod očami

O káve toho vieme veľmi veľa a za tú najlepšiu sa pre svoje vysoko cenené kvality považuje chuť kávy Arabica. Takýto lahodný nápoj v primeranom množstve za deň môže prospieť vašej pamäti a zlepšovaniu reakčných schopností. Okrem toho môžete kávu ale využiť aj v prospech svojej krásy. Nie, že by to niekto z vás potreboval, ale pre prípad núdze je tu možnosť.

Na opuchnuté oči a kruhy pod nimi si v obchodoch môžete kúpiť niekoľko kozmetických prípravkov v rôznej cenovej kategórii. Vyskúšajte to s kávou a nebude vás to stáť tak veľa. Ak sa vám to osvedčí, nič nestratíte. Potrebujete:

  • polovicu čajovej lyžičky mletej kávy
  • rovnaké množstvo kokosového oleja a pár kvapiek vody

Všetko zmiešajte a aplikujte na tvár po dobu 10 minút, napríklad aj s pomocou odličovacích tampónov.

Kofeín na pokožke pôsobí protizápalovo a znižuje opuch. Zužuje krvné cievy tesne pod povrchom pokožky a dodáva jej iný tón. V dôsledku takéhoto procesu bude tvár vyzerať naozaj dokonale.

Doprajte si zamatovo jemnú pokožku

Veľmi podobným receptom je aj menší pohár teplej kávy, zmiešanej s dvoma polievkovými lyžicami olivového oleja a štipky morskej soli. Opäť je nutné všetko dôkladne zmiešať a potom jemne aplikovať na tvár s pomocou tampónu. Časový interval dvoch minút by mal byť dostačujúci.

Káva je ideálna na čistenie pleti, odstraňuje odumreté časti pokožky a prispieva k tvorbe kolagénu, ktorý vekom stráca. Nezabudnite na charakteristické zafarbenie kávy, ktoré sa môže prejaviť aj na vašej pokožke, opláchnutie ale pomôže.

Po týchto dvoch dôležitých procedúrach si môžete nakoniec s pokojným pocitom, sebavedomím a krásou, ktorú zvýrazníte jemnými diamantovými náušnicami, sadnúť k lahodnej šálke kávy a vychutnať si jej chuť naplno.

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva