Med urobí s vašimi vlasmi zázraky – Omladnut.sk

Med urobí s vašimi vlasmi zázraky

Vlasy sú naša nekonečná radosť aj starosť. Výber účesu, farby ale najmä kvalita vlasov sú základom toho aby sme sa cítili spokojné a sebavedomé. Ako však dosiahnuť aby naše vlasy boli zdravé, krásne, lesklé, mali objem a vyzerali úžasne?

 

Základ je v umývaní

Všetko začína umývaním vlasov. Ani ten najmodernejší strih vám nepomôže ak vaše vlasy budú mastné alebo im bude chýbať objem.

Vlasy by sa mali umývať približne dva až trikrát do týždňa, ale dôležitá je predovšetkým technika umývania. Nikdy si neumývajte vlasy v predklone, ako to robí väčšina z nás. Najvhodnejšie je si vlasy umývať prirodzene ako rastú, teda ideálne v sprche postojačky.

Dôležité je si vybrať šampón presne pre váš typ vlasov. Existujú šampóny od výmyslu sveta od šampónov na mastné vlasy, suché vlasy, šampóny proti lupinám, šampóny proti vypadávaniu vlasov. Šampón dôkladne naneste na vlasy, nechajte chvíľu pôsobiť a následne opláchnite studenšou vodou. Potom to celé ešte raz zopakujte.

Osušte zľahka

Po umytí si hlavu osušte len veľmi zľahka. Mokré vlasy sú náchylné na poškodenie a tak príliš agresívne sušenie alebo česanie ich môže poškodiť. Ak máte dostatok času, tak sa radšej vyhnite použitiu fénu, keďže dlhé fénovanie pokožku môže vysušovať.

V lete vlasy potrebujú špeciálnu ochranu

Suché vlasy v lete veľmi trpia, preto je vhodné ich pred slnkom schovávať. Snažte sa vyhľadávať tieň a nevystavovať vlasy priamemu slnku na veľmi dlhú dobu. Alternatívou môže byť aj nosenie šiltovky alebo šatky.

Med je výborným liečiteľom

Pre mnohých nepoznaným druhom šampónov sú šampóny s medom. Med je výborným prírodným liečiteľom a to platí aj pri starostlivosti o vlasy. Medové šampóny majú perfektné účinky hlavne pri problematických vlasoch, napríklad pri svrbení pokožky na hlave alebo pri nadmernej tvorbe lupín.

Ak sa vám nedarí vyhrať boj s lupinami alebo seboreou, tak skúste šampóny s medom, ktorých účinky sú naozaj výborné. Existujú samozrejme aj medové šampóny prispôsobené pre mastné vlasy alebo pre suché vlasy a tak každý si vyberie to čo potrebuje.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.