Krásny nos bez operácie? Nová metóda dokáže korekciu za pár minút – Omladnut.sk

Krásny nos bez operácie? Nová metóda dokáže korekciu za pár minút

ženský profil

Korekcia nosa bez zásahu plastického chirurga? Nejde o žiaden výmysel, ale unikátnu metódu ktorá dokáže komplexy z nedokonalého nosa poraziť za pár minút. To všetko bez celkovej anestézy a s okamžitým výsledkom.

Či sa nám to páči alebo nie, nos je dominantou našej tváre. Od tvaru a veľkosti nosa závisí, či bude naša tvár pôsobiť harmonicky. Samozrejme, iné estetické kritériá platia u žien a iné u mužov. Ideálny ženský nos je drobný, so špičkou smerujúcou mierne nahor, pod uhlom približne 106 stupňov. Muži to majú o niečo jednoduchšie, pretože veľký, orlí nos, ktorý by bol na ženskej tvári zdrojom celoživotných komplexov, naopak podčiarkuje mužnosť jeho nositeľa.

Možné, nemožné?

Estetická medicína našťastie postupuje dopredu míľovými krokmi a preto dnes aj ľudia, ktorí majú strach zo skalpela môžu v priebehu pár minút zmeniť svoj vzhľad, skorigovať narušenú harmóniu tváre a zjemniť tak celkový výzor. V čom spočíva nová metóda korekcie nosa?

Nechirurgická rhinoplastika spočíva v korekcii vrodených alebo získaných zmien v tvare nosa pomocou injekčnej aplikácie výplňového materiálu (najčastejšie kyseliny hyalurónovej). Zákrok patrí do rúk skúseného estetického dermatológa. Dokážeme tak korigovať hrb na dorze nosa, deformity po úraze, zdvihnúť poklesnutú špičku nosa, narovnať “orlí” nos, ” hovorí odborníčka na estetickú dermatológiu MUDr. Lucia Filová z kliniky Dermarevolta.

Podľa jej slov sa pri tejto metóde používajú výplňové materiály s dlhou dobou trvácnosti (12-20 mesiacov). Takýto neinvazívný zákrok trvý podľa skúseností odborníkov len niekoľko minút, nevyžaduje anestézu a výsledok je viditeľný okamžite.

Plusy a mínusy

“ Nespornou výhodou oproti chirurgickej korekcii je podstatne nižšia cena zákroku, minimálna bolestivosť počas zákroku, takmer nulová doba rekonvalescencie, žiadne jazvy. Nevýhodou oproti chirurgickej rhinoplastike je, že efekt nie je trvalý. Vydrží 12-20 mesiacov, v závislosti od toho, ako rýchlo organizmus zmetabolizuje kyselinu hyalurónovú. V prípade neželaného výsledného efektu je možné aplikovaný materiál rýchlo a jednoducho rozpustiť pomocou tzv. Hyaluronidázy, “ vyratúva plusy a mínusy korekcií nosa so skalpelom a bez neho uznávaná dermatologička MUDr. Lucia Filová.

Foto: flickr.com/tommerton2010 a archív DERMAREVOLTA

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.