Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Detoxikácia bez trápenia – 6 jednoduchých spôsobov ako na to!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-24 20:11:35

Viete, čo majú tí najzdravší ľudia spoločné? Už dávno pochopili, že ak chcú svoje telo posilniť, musia si osvojiť pár základných návykov. Prvým úspešným krokom je vymedziť príjem neželaných látok, ktoré do nášho tela vchádzajú. To znamená obmedziť všetky dráždivé potraviny resp. nápoje, ktoré črevu neprospievajú. Ide predovšetkým o alkohol, kávu a potraviny vyvolávajúce zápalové procesy, akými sú cukor a spracované potraviny. Ak sa vám na zdravšiu cestu životom doposiaľ nepodarilo nastúpiť, nevešajte hlavu. Práve teraz vám prinášame pár jednoduchých spôsobov ako pomôcť svojej pečeni, vykonávať jej funkciu prírodnej čističky o niečo lepšie. Takáto podpora detoxikácie pečene pomáha úspešne znižovať hromadenie toxických látok v tkanivách. Tieto očistné postupy môžete bez problémov pravidelne opakovať.

 

Ráno (s citrónom) robí deň

Ihneď po prebudení vypite pohár teplej vody s čerstvo vylisovaným citrónom.  Tento ranný rituál vám úspešne dodá hydratované elektrolyty v podobe draslíka, vápnika a horčíka. Cez noc sa telo stará o detoxikačné procesy a preto ostáva dehydrované. Hydratovať ho pohárom vody je preto to najlepšie, čo mu ráno môžete ponúknuť.  Citrónová šťava navyše pomáha pečeni produkovať viac enzýmov, čo pomáha očisťovať toxíny a podporuje trávenie. Vitamín C, ktorý sa v citróne nachádza je zase silný antioxidant, ktorý úspešne chráni váš imunitný systém.

Uvoľnite sa

Je potvrdené, že mnoho zažívacích problémov pochádza najmä zo stresu. Niekedy je to najlepšie, čo pre seba môžete urobiť, zároveň to najjednoduchšie. Zavrite oči a pár minút zhlboka dýchajte. Zabudnite na chvíľu na okolitý svet a nevybavené povinnosti. Vnímajte len seba a svoj dych. Ďalším spôsobom ako príjemne zrelaxovať je stále viac obľúbená joga.  Nie nadarmo sa jej v poslednej dobe dostáva toľko pozornosti. Rôzne jogové pozície pomáhajú pri detoxikačných procesoch tým, že stimulujú trávenie a vylučovanie.

Brokolica v hlavnej úlohe

Jedlo môže byť aj vašim liekom, nie len strašiakom. Ak siahnete po tom správnom a svoj tanier zásobíte porciou zeleniny, máte vyhraté. Brokolica pôsobí v našom vnútri ako akási metlička, ktorá pozametá všetky nevítané nečistoty.  V podstate všetky potraviny, bohaté na antioxidanty majú schopnosť  zbaviť sa toxínov v tele.  Siahnuť môžete po cesnaku, cibuli alebo kapustovej zelenine akou je brokolica, ružičkový  kel, kapusta a karfiol.

Štúdia Dr. Lipmana z roku 2014 odhalila, že ženy, ktoré pravidelne konzumovali kapustovú zeleninu, mali podstatne menší zápal, ako tie ktoré ju jedli len príležitostne.

Dajte zbohom nečistotám

Niekoľko krát do týždňa by ste mali venovať pozornosť i svojej pokožke. Odporúča sa urobiť si peeling celého tela, alebo kožu vydrhnúť jemnými štetinami prírodnej kefy. Takéto suché kefovanie má dve výhody.  Pomáha koži zbavovať sa nečistôt starej vrstvy pokožky, ako i otvárať póry. Druhým prínosom je, že umožňuje koži voľne sa potiť. Táto očista tiež stimuluje krvný obeh pod kožou, čo podporuje bunkovú obnovu a vitalitu.

Sila prírody

Funkciu vašej pečene dokážu posilniť aj niektoré druhy bylín. Konkrétne ide o púpavu, alebo pestrec mariánsky, ktoré pomáhajú znižovať hromadenie toxínov v tkanive. Vedci zistili, že práve pestrec mariánsky posilňuje bunkové steny a úspešne tak  zabraňuje dostať sa toxínom do vnútra. Okrem toho tiež stimuluje enzýmy, ktoré tvoria toxíny menej škodlivé a blokuje voľné radikály, ktoré útočia na bunky. Vychutnať si čaj z púpavy alebo pestreca je príjemným spestrením, ktoré vás nie len ohreje, ale poteší i vaše vnútro.

Doprajte si kúpeľ

Svoje telo  tak potešíte hneď dvakrát. Nie len, že v teplom kúpeli príjemne zrelaxujete, ešte sa počas nič nerobenia môžete podieľať na svojej detoxikácii. Potrebné je len hodiť do vody asi dve šálky Epsom soli. Zohnať by ste ju mali v každej drogérii, prípadne na internete. Tajomstvo jej  úspechu spočíva v obsahu horčíka ako i iných významných, minerálnych látok. Tie sa počas kúpeľa absorbujú do pokožky a pomáhajú pri detoxikačných procesoch.

Ktorým z týchto bodov dnes začnete?

Či už trpíte akútnymi problémami, alebo je pre vás dôležitá správna prevencia, veríme, že tieto jednoduché rady oceníte. A ak sa vám páčili, nezabúdajte ich zdieľať medzi svoje priateľky.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.