Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

7 zaručených dôvodov, prečo používať epilátor

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-04-24 20:02:46

Ktorá žena netúži po hebkej a hladkej pokožke? Výborným pomocníkom vám v tomto smere môže byť epilátor, ktorý sa stal už klasickou súčasťou ženských skrášľovacích techník. Neprehliadnite týchto sedem dôvodov, ktoré vás presvedčia, že sa oplatí odstraňovať chĺpky epilátorom a nie voskom či žiletkami.

 

Hladká pokožka na dva týždne

Rovnako ako v prípade voskových pások epilátor odstraňuje chĺpky aj s korienkom, čiže im trvá dlhšie, kým znovu vyrastú. Hladká pokožka vám s epilátorom vydrží po dobu dvoch týždňov, niekedy aj mesiac. Je to dostatočne dlho na to, aby ste sa počas letnej dovolenky vôbec nemuseli starať o holenie sa. A keď príde zima, môžete epilátor nechať v zásuvke kľudne aj mesiac.

Chĺpky budú tenšie a menej početné

Záleží iba na vás, ako často budete epilátor používať. No i keď po ňom siahnete len raz za mesiac, chĺpky zostanú aj tak tenšie, svetlejšie a menej viditeľné. Po dlhších pauzách vás bude epilácia viacej bolieť a samozrejme, ak epiláciu prerušíte na niekoľko mesiacov, vaše chĺpky pravdepodobne opäť zhrubnú.

Nielen pre krásne nohy

Epilátor je šikovný strojček, ktorý môžete použiť naozaj na celom tele. Odstránite ním chĺpky z nôh, rúk, podpazušia, chrbta či oblasti bikín. Niektoré modely vám dokonca pomôžu zvládnuť nepríjemné chĺpky na tvári. Tam však buďte opatrnejšie! Radšej si najskôr kúpte a vyskúšajte voskové pásky určené pre použitie na tvári. Ak na ne vaša pokožka zareaguje pozitívne, ani epilátor by vám nemal spôsobiť problémy.

Je to lacné

Holenie sa epilátorom môžeme považovať za jednu z finančne najvýhodnejších epilačných metód. Ak sa rozhodnete pre rotačný epilátor, budete ho používať po dobu dvoch rokov, kľudne aj dlhšie, pričom ide o investíciu vo výške len niekoľko desiatok eur (napríklad produkty rady Philips Satinelle začínajú od ceny 20 eur). Vaše ďalšie výdavky budú predstavovať už len nákupy peelingových a hydratačných prípravkov.

Menej upratovania po sebe

Keď sa budete holiť epilátorom, nemusíte po sebe toľko upratovať, stačí vám zobrať si uterák a sadnúť si naň počas holenia. Chĺpky sa tak nezatúlajú do všetkých kútov miestnosti. Osvedčeným tipom je, že si vyhradíte uterák, ktorý používate iba na tento účel, keďže oholené chĺpky sa zapichnú hlboko do látky a to by vám pri utieraní sa inokedy vadilo. Môžete si tiež kúpiť epilátor na použitie v sprche a chĺpky iba jednoducho zmyjete vodou.

Ľahko sa čistí

Na vyčistenie samotného epilátora nemusíte vynaložiť žiadne veľké úsilie. Vystačíte si s kefkou, epilačnú hlavu ešte umyjete vodou a potom epilátor už len necháte vyschnúť. Čistite ho však naozaj pravidelne, inak by sa vaša pokožka dostávala do kontaktu s baktériami.

Bez vedľajších účinkov

Ak epilátor používate správnym spôsobom, nemali by ste zaznamenať žiadne vedľajšie účinky, azda s výnimkou menšieho sčervenania pokožky, čo je vždy individuálne a závisí to hlavne od toho, ako veľmi citlivú pokožku máte. Ideálne by ste mali robiť epiláciu večer, predtým než pôjdete spať. Ráno bude vaša pokožka už v normálnom stave a bez akéhokoľvek podráždenia.

Samozrejme, nezabúdajte sa o vašu pokožku príkladne starať. Epilácia vás bude potom menej bolieť a pokožku aj menej dráždiť.

Tak čo vy na to? Nebol by práve epilátor tou najlepšou voľbou pre vás? Podeľte sa o vaše postrehy v diskusii.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov