Pre odvážne – čo by ste mali vedieť o brazílskej depilácii! - Omladnut.sk

Čo by ste mali vedieť o brazílskej depilácii, aby ste nakoniec nezostali v šoku!

Brazílska depilácia: žena na púšti

O brazílskej depilácii sa hovorí, že nie je pre citlivé povahy. Nemienime vám klamať! Na jednej strane dosiahnete atraktívny vzhľad, no cesta k nemu nebude veru žiadna zábava. Prečítajte si o veciach, ktoré vám v depilačnom salóne radšej vopred nepovedia. Vy sa vďaka nám na ne budete môcť pripraviť.

 

Vaše intímne miesta budú proste odhalené

Je to jednoducho tak! Brazílska depilácia má odstrániť chĺpky z vašich intímnych miest a to väčšine žien nikdy nebude príjemné. Kozmetička musí použiť špeciálnu cukrovú pastu, aby následne ochlpenie odstránila strhnutím podobne ako pri klasickej depilácii voskom. Niekde používajú namiesto pasty horúce vosky.

Môžte rozpaky ignorovať, predstavovať si príjemnú exotickú dovolenku, kľudne konverzujte o počasí, no faktom zostane, že na vôbec nie krátky čas sa odhalíte pred úplne cudzou ženou. Spredu aj zozadu. Treba sa s tým len zmieriť.

Verte, že to bolí

Ak niekto hovorí opak, klame vás! Vieme, že pociťovanie bolesti je individuálne a líši sa od človeka k človeku. Stačí sa však začítať do skúseností žien s brazílskou depiláciou a pochopíte, že nemôžu klamať. Áno, bude vás to bolieť! A nie málo. Možno budete ticho trpieť. Ale pravdepodobnejšie skôr kričať a dokonca aj nadávať. Skúste si preto nájsť štúdio, ktoré vám je sympatické prostredím aj personálom. Celá procedúra sa tak určite stane znesiteľnejšou.

Tie divné pocity “po”

Ak pôjdete na “Brazíliu” prvýkrát, vedzte, že si na pocity vo vydepilovaných oblastiach skutočne budete musieť chvíľku zvykať! Zaskočí vás, ako divne sa cítite pri obyčajných veciach, či už pri chôdzi na ulici, návšteve toalety, jazde na bicykli alebo potení sa v posilňovni. A na vysnívanú pláž sa radšej nechoďte slniť hneď na druhý deň po depilácii. Teda ak nechcete zažiť, aký efekt má slaná morská voda pri styku s čerstvo depilovanými oblasťami.

Načo to trápenie vlastne podstupovať?

Nikto vás nenúti do zákroku, pri ktorom sa budete modliť, aby už rýchlo skončil! Ak vás však láka predstava hladkej pokožky, najmä v letných mesiacoch je brazílska depilácia pre vás ideálnym riešením. Efekt oholenia vám vydrží dlhšie než pri bežnom voskovaní, kľudne aj dva i viac týždňov. Začervenania alebo podráždenia sa veľmi nevyskytujú. A môžte si zvoliť iba čiastočnú depiláciu, napríklad si ponecháte tenký pásik ochlpenia.

Možno sa pýtate, či si to celé predsa len neviete nejako uľahčiť. Existuje jedna dobrá rada! Oblečte si sukňu a hoci si ju samozrejme vyhrniete, budete mať pocit aspoň akého-takého zakrytia. V niektorých salónoch vám ako alternatívu ponúknu jednorazové nohavičky.

Niekto to skúša doma

Vlastne máte ešte jednu možnosť: urobte si brazílsku depiláciu doma! Teda keď ste doma samé… Bolieť vás to bude síce rovnako ako v salóne, no aspoň nikto pri tom nenaruší vašu intímnu zónu.

Najvhodnejšia chvíľa je, keď sa osprchujete. Pokožku vtedy máte čistú a mäkkú.

Veríme, že tento článok vás pripravil a nebudete šokované z vecí, čo sa budú diať počas alebo po brazílskej depilácii. “Brazílie” z ponuky salónov nemiznú napriek ich svojskej povesti. Veď čo by si ženy nevytrpeli pre krásu! Možno klišé, no v tomto prípade veľmi pravdivé! Stál by vám pocit hladkej pokožky za tieto útrapy? Trúfnete si na brazílsku depiláciu?

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.