Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Ako byť šťastná: 11 denných návykov, ako si svoj život vychutnať naplno

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-05-08 10:50:43

Na svete snáď nejestvuje človek, ktorý by svoj život nechcel prežiť v zdraví a šťastí. Tých, ktorých zub času už čosi naučil vedia, že stará známa veta „každý si je sám strojcom svojho šťastia“ nie je len zaužívané klišé, ale rokmi overená pravda.

Častokrát stačí pozmeniť návyky a uvedomíte si, že odpoveď na otázku ako byť šťastná, vlastne vôbec nie je zložitá. Aby sme vám v tom predsa len trochu pomohli, ponúkame 11 životných návykov, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie.

1. Životný audit

Že stresujúcich auditov a kontrol máte v práci dosť? Spomaľte tento krát ide o vás! Toto je vo svojej podstate úplne banálny, no veľmi dôležitý krok. Zamyslite sa nad vecami ktoré vás v živote robia šťastnou. Či už ide o voľno časové aktivity, ľudí, či miesta, ku ktorým sa rada vraciate. Doprajte si ich dvojitou dávkou, čím viac tým lepšie. Opačný protipól zas tvoria veci, či negatívni ľudia, ktorí vás zbytočne privádzajú do úzkych. Pokiaľ je to možné zbavte sa ich, alebo ich obmedzte na minimum.

2. Čas na čítanie

V knihách je ukrytá toľká múdrosť, že si to mnoho krát ani nedokážeme predstaviť. I keď nemáte hodiny na čítanie, skúste pár riadkov večer alebo ráno. Vedzte, že vás to okrem múdrosti nabije aj pozitívnou energiou a akýmsi pokojom.

3. Hydratácia tela

Áno, opäť sa dostávame k našej každodennej vode. Dookola omieľaná potreba veľkého prísunu vody však nie je len tak nejaký výmysel. Voda blahodarne pôsobí na naše telo, vlasy, pokožku, ale i celkovú energiu, ktorú cez deň potrebujeme. Noste si preto fľašu čistej vody stále so sebou.

4. Ak už zhrešiť, tak zdravo

Štvrtý bod hovorí o zdravom stravovaní. Pre každého je možno dobré niečo iné, jedno je však isté. Prehnaný príjem cukrov a umelo spracovaných jedál ešte nikomu ku zdraviu  nepomohol. Nemusíte žiť len na zelenine. Sama však najlepšie viete, čo je váš najväčší prehrešok. Ak obľubujte vysmážané jedlý typu hranolky, vyskúšajte ich nahradiť zdravšou verziou. Výborné sú batátové hranolky na olivovom oleji, alebo pečená mrkva s dipom z bieleho jogurtu. Ak ste skôr na sladké, potom na miesto klasickej mliečnej čokolády uprednostnite kvalitnú horkú s vysokým obsahom kakaa. Ak už hrešiť tak aspoň zdravo.

5. Čas na seba

Buďte sebecká a uchmatnite si chvíľku pre seba. Niekedy, obzvlášť pri deťoch je to ťažké, no nezabúdajte na to, že ak chcete byť skutočne šťastná, musíte sa dobre cítiť. Preto si doprajte príjemný kúpeľ, masku na tvár, voňavé telové mliečko a cíťte sa ako v bavlnke. Uvidíte hneď bude svet krajší.

6. Doplňte vitamíny

Ľudské telo je od vitamínov závislé. Sama určite poznáte, aký dopad má na váš zovňajšok deficit slnka, či zdravého jedla. Najlepšie je samozrejme vitamíny prijímať vo forme stravy, nič nepokazíte ak si dopomôžete i výživovými doplnkami, ktorých je na trhu neúrekom.

7. Vytvorte si zoznam

Máte pocit že sa vám povinnosti kopia a kopia a vy neviete čo skôr? Hoďte ich jednoducho na papier a uvidíte, že nič nie je také zle, ako to na prvý pohľad vyzerá. Zoznam vecí, ktoré musíte urobiť po anglicky „to do list“ je naozaj vec na nezaplatenie. Pomaly si odškrtávate urobené a s úsmevom na tvári pocítite úľavu.

8. Potrebujete osmičku

O akej osmičke to tu hovoríme? No predsa o krásnych ôsmich hodinách spánku, ktoré by si každá z nás mala dopriať. Ok,  buďme k sebe úprimné, niekedy to jednoducho nejde. Ale, ak nechcete byť večne unavená, mať pod očami nepekné vačky a o pár rokov i vrásky, potom si to skúste zariadiť tak aby to jednoducho šlo. Osmička sa vám v budúcnosti zaručene odvďačí. Nalaďte sa na spánok našimi radami.

9. Úsmev, prosím

O tom, že úsmev je najkrajší make up ste už asi počuli. Zrejme aj jeho preukázané pozitívne účinky na naše zdravie vám niečo hovoria. Dokonca pri ňom používame obrovský počet svalov, tak ešte aj posilujeme! Aj keď práve nemáte svoj deň D a všetko ide tak nejako naopak, spomeňte si na tri veci, za ktoré ste vo svojom živote šťastná a usmejte sa. Deň Blbec tak pošlete rýchlo k vode.

10. Obklopte sa tými správnymi ľuďmi

Trávte svoj čas s ľuďmi, ktorých milujetektorí vás robia šťastnými. Zmysel života spočíva práve v krásnych momentoch so svojimi najbližšími.

11. Čerstvý vzduch – vaša radosť

Prevetranie hlavy na čerstvom vzduchu prináša pozitívne účinky tak na váš psychický a emocionálny stav, ako i na fyzickú rovnováhu. Nezáleží na tom, aký nabitý program máte. Nájsť si  5-10 minút na krátku prechádzku cez deň si predsa dokáže nájsť každý.

Možno sa práve nachádzate na životnej ceste, ktorá vám na tvári vytvára viac vrások ako úsmevu. Vedzte, však že nič nie je také zlé, ako to na prvý pohľad vyzerá. Predchádzajúce riadky berte prosím ako priateľské rady, nie prikázané pravidlá. Pretože recept na šťastný život si každý človek napíše najlepšie sám.

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov