Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

2v1 s celoročným cestovným poistením

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-08-29 08:00:18

Považujete sa za aktívneho človeka? Musíte mať vždy nejaký akčný plán? Radi spoznávate nové miesta, mestá a krajiny? Veľa cestujete? Trávite podstatné percento z času na potulkách v zahraničí?

Ak ste na predchádzajúce otázky odpovedali kladne, položte si ešte jednu. Máte uzavreté cestovné poistenie? Prečo patrí cestovné poistenie k povinnej výbave cestovateľa a mnohé iné užitočné informácie sa dozviete na tomto mieste.

Kedy je celoročné cestovné poistenie vhodné?

Na túto otázku existuje jednoduchá odpoveď. Vtedy, ak vám vyššie uvedený malý test vyšiel pozitívne. Otvorené hranice, predĺžený víkend i služobná cesta sú dôvody, prečo ľudia cestujú čím ďalej, tým viac. Každá cesta do zahraničia si ale vyžaduje poistenie. Prihodiť sa totiž môže hocičo hocikedy a hocikde.

Mnohým sa do vybavovania cestovného poistenia veľmi nechce. Čas stratený presunom z práce do poisťovne a z poisťovne domov sa dá, veruže, využiť aj lepšie. Preto pre vás existuje možnosť uzatvárať online poistenie aj na cesty do zahraničia. Aby ste čas strávený opätovným uzatváraním poistení ešte viac eliminovali, je tu pre vás geniálne riešenie.

Uzatvorte si cestovné poistenie len jedenkrát do roka a čerpajte jeho výhody pri neobmedzenom počte ciest za hranice domoviny po celý rok. Už sa viac nemusíte báť, že si na cestovné poistenie spomeniete neskoro.

Necestujte sami

Celoročné cestovné poistenie je zároveň veľmi chytré riešenie aj pre rodiny. Zvoliť si môžete individuálny alebo rodinný balík. Rodinný variant poistenia kryje možné nepríjemnosti spojené s cestovaní vám, vašej manželke alebo manželovi a dvom neplnoletým deťom.

Kedy a kde cestovné poistenie využijete?

Tento druh poistenia platí na celom svete, a tak si vy a vaši blízki môžu užívať život plnými dúškami kdekoľvek. Okrem toho ste chránení neustále. Poistenie je platné 24 hodín, 7 dní v týždni, po celý rok. Áno, aj v zime. Vtedy sa celoročné cestovné poistenie oplatí ešte viac, pretože spolu s ním získavate automaticky krytie extrémnych športov, ako je lyžovanie, snowboarding či netradičné zimné športy.

Ak sa týmto športom venujete navyše na slovenských horách, môžete spokojne rátať aj s krytím nákladov na zásah horskej záchrannej služby. A to aj počas letnej vysokohorskej turistiky. Jedinou obmedzujúcou podmienkou je, že všetky ponúkané výhody celoročného cestovného poistenia môžete využiť počas prvých 45 dní pobytu v zahraničí. No samozrejme platí, že počet zahraničných ciest nie je obmedzený.

Keď je lekár nevyhnutný

Strach z bielych plášťov je do istej miery pochopiteľný. Chápať sa preto dá aj strach zo situácie, ak sa náhodou k vašim príjemným cestovateľským zážitkom pridružia zdravotné problémy. Návštevu lekára v zahraničí znepríjemňuje nielen bolesť, strach, ale aj jazyková bariéra, iné kultúrne zvyklosti.

Vďaka celoročnému cestovnému poisteniu sa v zložitej situácii nemusíte starať o úhradu nákladov na lekárske ošetrenie alebo hospitalizáciu spojenú s prevozom do zdravotníckeho zariadenia v zahraničí, ba dokonca ambulantnú prepravu do rodnej krajiny, v najhoršom prípade prevoz telesných pozostatkov.

Keď ste vinníkom škody vy

Urovná to za vás poisťovňa. Aj to je skvelý príklad toho, že celoročné cestovné poistenie sa oplatí. Ak sa smola nalepí práve na vás, vezme úhradu škody na zdraví a živote poisťovňa na seba. Rovnako je to aj v prípade zničenej a poškodenej veci.

Dôležitá je aj vaša batožina

Dámy, poznáte to. Na zem si položíte roztvorený kufor a snažíte sa vyselektovať len tie naozaj potrebné veci. Najväčšou dilemou býva voľba medzi dvomi podobnými šatami, jednými s výstrihom do „v“ a druhými s pútavou „áčkovou“ sukňou. Zobrať si môžete len jeden kus. Viete si predstaviť, že by ste v cieľovej destinácii zrazu nemali ani jedny?

Strata alebo krádež batožiny je ďalším z rizík, ktoré so sebou cestovanie do zahraničia, či chcete alebo nie, prináša. Chyba môže ale vzniknúť aj pri leteckej preprave. Meškajúca batožina si môže vyžiadať nutné zaobstaranie si náhradného oblečenia a naplnenie iných osobných potrieb. Celoročné cestovné poistenie vás od týchto výdavkov hravo odbremení.

Bez dokladov ani na krok

A ak sa vám náhodou prihodí, že cestovný pas, občiansky či vodičský preukaz stratíte alebo vám ich ukradnú, máte predsa uzavreté celoročné cestovné poistenie. Vybavenie nových dokladov vás nevyjde draho.

Hurá na cesty!

Niekedy to však nejde tak rýchlo. Radosť dokážu pokaziť aj detaily, ako je napríklad oneskorenie letu. Aby ste sa mohli počas vynútenej prestávky na ceste za dobrodružstvom občerstviť, najesť a vykonať požadovanú hygienu, je tu pre vás možnosť pripoistiť sa aj pre tento prípad.

Prekazila vám vycestovanie choroba, úraz, povinnosť dostaviť sa napr. na súd alebo vaše opravné štátnice? Nebojte sa viac storno poplatkov za neuskutočnenú cestu. S celoročným cestovným poistením máte v suchu aj túto situáciu.

Nekonečný zoznam výhod

Okrem vyššie spomínaných rizík si môžete nechať poistiť aj poskytnutie právnej pomoci a kaucie, technickej pomoci v prípade poruchy vozidla, náklady na opatrovníka i útok žraloka. Jeden nikdy nevie! Je len na vás, do akej miery si poistíte vašich blízkych i seba samých.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.