Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

Dokonalosť NEEXISTUJE: Krása žien spočíva v rôznorodosti a sebaláske!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-06-29 13:43:49

Patríte k ženám, ktoré túžia po dokonalosti? V tom prípade zbystrite a prečítajte si pár riadkov o tom, že konečne existuje univerzálny trend, ktorý pristane každej z nás. Volá sa sebaláska a je dostupný pre každého a to úplne zadarmo!

O tom, že by sme ľudí nemali súdiť podľa vzhľadu, ale podľa kvalít, ktoré ukrýva ich vnútra snáď ani hovoriť netreba. Čoraz častejšie sa však stretávame s tým, že sme my ženy na seba prísnejšie akoby bolo treba. To, čo nám na iných neprekáža, na sebe nemôžeme vystáť. Akoby sme sa do zrkadla pozerali cez skreslené okuliare a videli všetko v tom najhoršom svetle. Veľký zadok, celulitída, príliš malé prsia, príliš veľké prsia, málo vlasov, pehy, akné, pokračovať by sme mohli donekonečna.

Pod nátlakom „dokonalého“ sveta, ktorý sa na nás denne z médií valí, si stále intenzívnejšie nastavujeme kritéria na svoj zovňajšok. Na obálkach časopisov, ale i vo svete sociálnych médií denne vidíme krásne, štíhle ženy s bezchybnou pleťou, vzhliadame ku nim a ruku na srdce, občas im aj tíško závidíme. Popritom však zabúdame, na to, že ani tá najúspešnejšia modelka sa ráno neprebúdza s účesom ako od kaderníčky a krásnym líčením. I jej sa z času na čas vyhodí na tvári nepríjemná vyrážka a aj ona máva dni, kedy by sa najradšej pred celým svetom ukryla. Sme totižto len živé bytosti, každá z nás je iná, krásna, dokonalo-nedokonalá. Práve túto filozofiu vystihujú instagramové hashtagy #BodyPositivity a #BodyPositive, vďaka ktorým sa ženy denne na celom svete vzájomne inšpirujú, povzbudzujú a motivujú milovať seba a svoje telo, také aké je. Dokonca i na území Slovenska a Česka máme podobne orientovaný projekt #ZaNormalniHolky, ktorý je rovnako inšpirujúci a pozitívny, ako jeho zahraniční bratia.

XS alebo XXL?

Filozofia celého online projektu je veľmi jednoduchá. Ženy na sociálnej sieti Instagram pravidelne zdieľajú svoje fotografie, aby ukázali, že hoci nie sú dokonalé akceptujú sa a majú sa rady. Prioritou je vyvracať predsudky a mýty. Napríklad také, že dámy s väčšou veľkosťou nemôžu vyzerať dobre v bikinách, či sexy spodnej bielizni. Môžu, ak chcú a ak to tak cítia. Napokon svedčí o tom aj boom oversize modeliek, ktorým sa v módnom biznise stále viac darí.

Jazvy na tele, ale i na duši

Tieto instagramové hastagy sa však zďaleka netýkajú len žien s väčšou konfekčnou veľkosťou. Do komunity sa zapájajú všetci, ktorí vedia, aké ťažké môže byť bojovať voči strachu pred predsudkami a odsúdením zo strany ostatných. Pri pohľade na zjazvenú tvár alebo dvojfarebnú pokožku, si len málokedy uvedomíme, aká silná osobnosť voči nám stojí a aký príbeh musela zažiť. Svoju silu tak pomocou fotiek môžu ďalej odovzdávať i ľudia, ktoré dlhé roky bojovali s poruchami príjmov potravy ale i takí, ktorí sú práve naopak urážaní, kvôli príliš chudej postave. Koniec koncov všetkých spája to isté, sú niečím rozdielni, no stále úplne rovnakí smrteľníci ako my ostatní.

Sebaláska

Pokiaľ ide o prijatie samého seba, podstatou nie je len akceptovanie svojho zovňajšku. Jedným z hlavných cieľov, je skoncovať s psychologickým trýznením, ktoré na sebe my ženy často páchame. Veď to určite poznáte. Povedali by ste kamoške, sestre či mame, všetky tie škaredé veci, ktoré odkazujete svojmu ja? Asi len ťažko. Prihovárajte sa svojmu vnútru tak, akoby ste hovorili k niekomu, koho milujete. Napokon sebaláska nie je sebecká, je to niečo, čo vám dáva pozitívnu energiu byť lepšou osobou pre svojich blízkych.

Žena je tvor nespokojný, o tom niet pochýb. Vyvracať nebudeme ani to, že na kráse nezáleží, pretože by sme klamali. Nežeňte sa však za dokonalosťou, ktorá neexistuje. Zabudnite na všetky rýchlo pečené instakrásky a začnite milovať svoje nedostatky. Naučte sa akceptovať sa také, aké ste, ľúbte sa aj so všetkými svojimi nedokonalosťami a verte nám, i okolie vás razom začne vnímať inak.

Ak sa vám článok páčil, potešíte nás, keď našim malým posolstvom budete inšpirovať i svoje mamy, sestry, kamarátky a všetky dámy, na ktorých vám záleží. A nezabudnite nabudúce ku svojej instagramovej fotke pridať jeden z hashtagov a podporiť tak skutočnú krásu, ktorá sa na nič nehrá.

 

 

 

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.