Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Znamienka krásy alebo nebezpečenstvo pre naše zdravie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-09-25 22:43:28

Keď sa nad tým zamyslíte, znamienka sú sami o sebe veľmi zaujímavou črtou. Samotné meno naznačuje, že sa vás dotkla krása, no v skutočnosti existuje mnoho druhov a tvarov znamienok. Niektoré sú krásne a iné nevyzerajú až tak príťažlivo. Pozrime sa na to, kedy zvažovať odstránenie, a kedy je znamienko ešte bezpečné (a krásne).

Znamienka môžu byť lichotivé

Je to naozaj tak, nie nadarmo ich nazývame znamienkami krásy. Dodávajú tvári jedinečnosť, a žena so znamienkom je zapametateľná, odlišuje sa od ostatných, a vnímame ju ako niekoho výnimočného už od prvého pohľadu.

Podobne ako asymetrické pery alebo iná „nedokonalosť“, aj znamienka nám pripomínajú, že nemusíte byť dokonalé k tomu, aby sme boli nádherné. Častokrát nedokonalosti prispievajú k zvýšenej príťažlivosti a v konečnom dôsledku sú lichotivé.

Aj preto je dôležité zvážiť niekoľko faktorov predtým, než sa rozhodnete svoje znamienka odstrániť.

znamienka-1

Veľkosť znamienka

Niektoré znamienka sú také malinké, že si ich človek na prvý pohľad ani nevšimne. A potom sú tu tie znamienka, ktoré si všimne každý. Práve tieto ženám spôsobujú vrásky a trápia sa s otázkou, či a ako ich odstraňovať. Na túto otázku si odpovieme nižšie v článku, nateraz ostaňme pri otázke, čo všetko zaváži pri kráse – a pri tom, či vám na krásne znamienko pridáva alebo uberá.

Ploché znamienka pripomínajúce škvrny sú vo väčšine prípadov považované za krajšie než tie, ktoré sú veľmi vyvýšené a priťahujú pozornosť očí. Pri týchto vám málokedy napadne nazvať ich znamienkom – a skôr vyberiete ten „správny“ názov, bradavice. Tie sú vo všeobecnosti považované za menej atraktívne. Okrem veľkosti to však závisí aj od iných faktorov.

žena bez znamienok na prechádzke

Umiestnenie znamienka

Toto je možno ešte dôležitejšie než veľkosť. V tomto článku sa nebudeme zaoberať znamienkami na tele, iba tými, ktoré sa objavujú na tvári. Ak však máte znamienka aj na vašom tele, je veľmi dôležité, aby ste sa im pravidelne venovať a aspoň raz za mesiac ich skontrolovali. Neviete, ako? Prečítajte si článok, kde vám poradíme, ako vykonať domácu kontrolu!

Ideálne miesto pre znamienko krásy je okolie pier. Cindy Drawford má jedno nad hornou perou. Čo myslíte, vyzerala by omnoho lepšie bez neho? Pravdepodobne nie. Možno by vyzerala o čosi lepšie ako teraz, avšak znamienko jej na kráse neuberá, ba čo viac, pridáva jej jedinečnosť, vďaka ktorej si ju ľudia pamätajú. Ďalšie krásne ženy so znamienkami v okolí pier sú Marilyn Monroe alebo Eva Mendez. V podstate, ak máte znamienko v tejto oblasti, nemusíte sa ním príliš zaoberať – z estetického hľadiska to vyzerá dobre.

Líca a okolie nosa je viac problémová oblasť. Pri malých znamienkach to nie je tak veľký problém, no pri väčších a výrazných je už otázne, či to neberie všetku pozornosť, a ľudia sa nesústreďujú len na znamienko – a nie na oči, obočie či pery.

Bradavice na nose alebo na čele sú len málokedy považované za nádherné, no na všetko sa dá pozrieť z objektívneho hľadiska. Zvážte veľkosť a umiestnenie každého znamienka, a sami sa môžete rozhodnúť, či vám odstraňovanie prinesie želaný výsledok!

znamienka sa môžu objaviť aj na tele

Kedy je potrebné znamienko odstrániť?

Je niekoľko varovných signálov, ktoré by ste nemali ignorovať, pokiaľ ide o znamienka.

  • asymetrický tvar znamienka
  • nepravidelný okraj
  • nejednotná farba
  • priemer väčší ako jedna štvrtina palca
  • akékoľvek zmeny

Predovšetkým vám odporúčame vaše telo sledovať, a raz za mesiac vykonať domácu kontrolu. V dobre osvetlenej izbe si prezrite všetky znamienka na tele, a v prípade, že sa objaví nejaké nové, odfoťte si ho, aby ste mohli sledovať vývoj počas ďalších mesiacov. V prípade akeľkovek zmeny vám odporúčame kontaktovať odborníka.

Viac sa o domácej kontrole a varovných signáloch dočítate tu!

znamienka-4

Ako sa odstraňujú znamienka?

V prípade, že si chcete dať znamienko odstrániť, odporúčame vám skontaktovať sa s odborníkom. Lekár zvyčajne odoberie zo znamienka vzorku aby zistil, či ide o rakovinotvorný typ znamienka. V prípade, že sú vaše obavy potvrdené a znamienko je rizikové, takéto znamienko je potrebné v dohľadnom čase chirurgicky odstrániť.

Pokiaľ však chcete najprv siahnuť po prírodných riešeniach, existuje niekoľko ingrediencií, ktoré vám v tom pomôžu. Odstraňovanie doma však predstavuje riziko toho, že vám ostanú jazvy alebo sa vám rana zapáli. Okrem toho, bez odborného oka len ťažko určíte, či znamienko predstavuje nebezpečenstvo pre vaše zdravie.

Aký je váš názor na znamienka? Je potrebné každé z nich dať prešetriť u lekára? A pridávajú znamienka ženám na kráse, či im na nej naopak uberajú? Dajte nám vedieť v komentároch!

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie