Tip na výlet: Tatranský vodopád Skok sa premenil na ľadovú nádheru – Omladnut.sk

Tip na výlet: Tatranský vodopád Skok sa premenil na ľadovú nádheru

tatranský vodopád skok

Považuje sa za najmohutnejší zo slovenských vodopádov a je tretím najväčším vodopádom vo Vysokých Tatrách. Vodopád Skok je vysoký necelých 30 metrov a padá zo skalného brala v nadmorskej výške 1789 metrov. Každoročne sa v zime z vodopádu stáva ľadová nádhera, ktorá naozaj stojí za návštevu.

Navštívte vodopád Skok v zime

K vodopádu sa dostanete, ak budete sledovať žlté značenie od Štrbského plesa. Je to nenáročná a krásna túra, ktorá trvá približne hodinu a pol a zvládne ju aj neskúsený turista. Je to teda skvelý nápad na rodinný výlet počas nadchádzajúceho víkendu. Vodopád sa nachádza v Mlynickej doline, okrem nej sa však môžete počas cesty pokochať pohľadom na okolité tatranské hrebene.

Zvyčajne sa turistické chodníky v zime uzatvárajú, no tento vedúci od plesa k vodopádu je dostupný. Pohľad na zasneženú prírodu podľa nás naozaj stojí za trochu námahy, no posúďte sami: vybrali sme niekoľko fotografií z obľúbeného Instagramu, ktoré hovoria sami za seba.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Vladis zareva (@vladisssko),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Šimon Kavický (@simon_kavicky),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Radio Vlna (@radio_vlna),

Navštívili ste už tento vodopád v zime? Ak nie, veríme, že to čoskoro napravíte – ako lepšie začať nový rok než výletom?

Zdroj titulnej fotky: Wikipedia Commons

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.