Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Padel: populárny šport milovaný ženami mieri do našich končín

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-09-23 17:46:50

Ženy milujú športy, ktoré im nielen vylepšia postavu, ale aj poskytnú skvelý zážitok. Samozrejme, musia to byť športy fyzicky nenáročné, ktoré sa ľahko naučia a ešte im pri pri nich dosť času na rozhovory s kamarátkami. Padel, najrýchlešie sa šíriaci šport na svete, má v sebe všetky tieto lákavé ingrediencie a ešte jednu navyše: prichádza aj na Slovensko!

Chodieva váš partner hrávať s kamarátmi squash? Pochvaľuje si to, ako sa nielen riadne vypotí, ale aj dobre zabaví? Možno máte kolegyňu, ktorá s obľubou už roky hráva tenis, no vy nehľadáte technicky náročný šport, ale taký, ktorý kombinuje zábavu s fyzickou aktivitou.  Nezúfajte si, nie ste jediné! A riešenie existuje. Dámy, predstavujeme vám padel!

Padel v kocke

Určite sa pýtate, čo to vlastne ten padel je. Padel kombinuje tie najlepšie prvky tenisu, squashu a raketbalu. Občas sa tento šport nazýva aj tenis so stenami alebo squash na slnku. Teší sa vo svete obrovskej popularite. Veď napríklad v Španielsku sa stal už druhým najobľúbenejším športom a predbehol aj tenis.

Všetci – a ženy obzvlášť – ho majú radi najmä kvôli jednoduchosti a podobnosti s ostatnými raketovými športami. Takmer vždy sa hrá vo štvorici na kurtoch o veľkosti 20 x 10 metrov, pravidlá sú podobné ako v tenise. Loptička, tiež podobná tenisovej, sa môže odrážať od steny a výmeny medzi hráčmi sú tým pádom dlhšie a rôznorodejšie.

Veľkou výhodou pre ženy je servis, ktorý sa hrá vždy zdola, vyhnete sa technicky náročnému tenisovému podaniu. Ani iné údery však nie sú komplikované, padel si väčšina hráčov osvojí už po prvých 20 minútach hry.

Aj takto sa hrá padel

 

Ten pravý mix pre ženy

Práve padel je ako stvorený pre ženy. Našli si v ňom ďalší spôsob ako športovať a zdravšie žiť. Je vlastne skvelým cvičením, takým aké ženy často hľadajú, lebo chcú dobre vyzerať. Zároveň však nie je mučivo fyzicky náročné, ani netrvá dlho sa ho naučiť.

Uvádza sa, že za ostatné dva roky sa zdvojnásobil počet žien amatérsky hrajúcich padel. Pre porovnanie, 30% hráčov padelu sú ženského pohlavia, no iba 15% pri tenise.

https://www.instagram.com/p/BPw8VBPAXFz/?taken-by=padelslovensko

Ako dámska jazda

Okrem pohybu nežnejšie pohlavie na padeli láka spoločenský kontakt. Keď sa hrá vo štvorici, je to vlastne ako vaša obľúbená dámska jazda s kamarátkami. Hra nie je taká rýchla, ani sa toľko nezadýchate, je dosť času porozprávať sa so spoluhráčkami, čo máte nové vo vzťahu, práci, aj o novej blúzke v šatníku. Alebo môžete si ísť zahrať v zmiešaných pároch spolu s partnermi, naturel hry vyhovuje obom pohlaviam.

Na každú dámsku jazdu sa však chcete pekne a pohodlne obliecť. Či ste už extravagantné módne bloggerky alebo dámy s vkusným štýlom, športové značky si všimli popularitu padelu a ponúkajú pre každú ženu niečo.

Základom je samozrejme príjemný a kvalitný športový materiál. K tomu sa stačí rozhodnúť, či ste viac za šortky alebo legíny, tričiek s krátkym rukávom a tielok je tiež v ponuke dosť, podobne ako pre iné raketové športy a aj vo vašich obľúbených farbách.

Prichádza na Slovensko

Po veľkom úspechu padelu vo svete dlho netrvalo a oslovil aj Slovákov. Našla sa partia nadšencov, ktorá má za cieľ šíriť ho aj na Slovensku pod hlavičkou Slovenskej padelovej federácie.  SPF sa rozvoju venuje viacerými aktivitami, vrátane šírenia osvety a v plánoch je samozrejme aj otvorenie prvého padelového ihriska na Slovensku.

https://www.instagram.com/p/BUZ6m7Ijbb9/?taken-by=padelslovensko

Ak máte rady raketové športy alebo si neviete nájsť to svoje správne pravidelné beauty cvičenie, padel na Slovensku určite privítate. Ponúkne vám aerobik a strečing v jednom, spálite kalórie, tvarujete si postavu, zažijete zaujímavé výmeny, nie ako pri tréningu, čo vás nebaví, ale naopak: príjemne nenáročným spôsobom a v komunite priateľov.

Hráčky padelu vravia, že je vraj vysoko návykový. Ako sa páči vám?

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy