Vyskúšajte retro v novom kabáte ... vlastne taštičke! – Omladnut.sk

Vyskúšajte retro v novom kabáte … vlastne taštičke!

Pružinové matrace sú terčom mnohých vtipov a narážok, za roky svojej existencie ale prešli dramatickým vývojom. Zoznámte s novou generáciou pružinových-taštičkových matracov.

 

Vŕzganie pri každom pohybe, trčiaca pružina alebo drôt tlačiaci do chrbta. Kedysi dávno to tak s pružinovými matracmi možno vyzeralo, dnes už ale podobné záležitosti uvidíte maximálne v televízii.

 

Kým negatíva vám z rukáva vysype každý, prednosti pružinových matracov nie sú príliš známe:

 

    • Dokonalá priedušnosť

 

    • Nadštandardné hygienické vlastnosti

 

    • Dlhá životnosť

 

    • Skvelé ortopedické vlastnosti

 

    • Uloženie na pevný aj latkový rošt

 

 

Keď sa skombinuje klasika s modernými technológiami

 

Je to práve dokonalá priedušnosť, ktorá zabezpečuje pružinovým matracom vysoký hygienický štandard. Na rozdiel od ostatných matracov sa v nich totiž toľko nedarí roztočom, plesniam a baktériám. Vďaka tomu sa hodí aj pre umiestnenie na pevné rošty.

 

V klasických matracoch jadro tvorili dve stovky pružín, ktoré k sebe boli pevne spojené. Na tlak teda vždy reagoval celý matrac, čo tiež spôsobovalo populárne vŕzganie.

 

Taštičky vyriešili všetky problémy okrem jedného

 

Revolúcia prišla s tzv. taštičkami. Malé vrecká z netkanej textílie v sebe ukrývajú vždy po jednej pružine, ktorých je v moderných matracoch 380-500.

 

Tým, že nie sú pevne spojené, môžu na zaťaženie reagovať samostatne a práve vďaka tomu zaisťujú maximálnu oporu a majú skvelé ortopedické vlastnosti. Sú to práve taštičky, ktoré tiež zapríčinili, že pružinové matrace už ďalej nevŕzgajú.

 

Je ale jedna vec, ktorú taštičky nevyriešili – pružiny stále skvele pérujú, a preto lákajú deti. Kúpte im ale radšej trampolínu. Hoci majú matrace dlhú životnosť, na skákanie nie sú prispôsobené a deti by ich mohli nenávratne poškodiť.

 

Moderné pružinové matrace sa stále vyrábajú v Čechách

 

Hoci sa stále predávajú klasické pružinové matrace, kvalitné taštičkové matrace zoženiete už okolo 150 € a nie je preto nad čím váhať. Môžete si dopriať spojenie rokmi preverenej klasiky s najmodernejšími technológiami.

 

Pružinové-taštičkové matrace ponúka napríklad firma Matex a k vybraným modelom môžete získať aj druhý matrac zadarmo. Revitalizáciu spálne tak ani nemusí pocítiť rodinný rozpočet a navyše budete mať doma kvalitný český výrobok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.