Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov, vďaka ktorým bude ROVNOVÁHA súčasťou vášho bežného života

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-02-22 21:00:16

Na to, aby ste vo vašom živote zažívali rovnováhu, nepotrebujete konštantne navštevovať spa salóny a kúpele. Stačí do vašej každodennej rutiny zaviesť návyky, vďaka ktorým sa budete cítiť oveľa lepšie. Týchto 5 tipov vám určite pomôže na vašej ceste za rovnováhou.

1. Začnite váš deň osviežujúcim nápojom

Zmes horúcej vody a citrónovej šťavy je už dlhodobo vychvaľovaná pochúťka. Hneď zrána, na prázdny žalúdok, dokáže naštartovať metabolizmus a počas dňa povzbudiť trávenie. Pravidelné využívanie tiež vedie k čistejšej pleti a pečeni.

Je celkom možné, že vás tento horúci nápoj ráno nakopne aspoň tak dobre ako káva. Veď práve po spánku má vaše telo najviac energie, takže kofeín naplno nevyužije. Citrónová šťava však má povzbudivé účinky, ktoré vám pomôžu prebudiť sa.

rovnováha 5

2. Pravidelná masáž

Pravidelné uvoľnenie svalov vďaka masáži je veľmi prospešné. Správnou technikou môžete docieliť uvoľnené telo aj myseľ. Okrem toho, pri športovcoch masáž pomáha aj s prevenciou pred zraneniami. Preto by ste si pravidelné masáže mali dopriať aj vy.

Pokiaľ však návšteva salónu nie je niečo, po čom túžite, môžete vyskúšať masáž na sebe. Stačí si zaobstarať jednu z masážnych pomôcok, vďaka ktorej si doprajete upokojujúcu masáž kedykoľvek u vás doma.

rovnováha 1

3. Pravidelné cvičenie

O výhodách pravidelného cvičenia nevieme prestať hovoriť. Pravidelné cvičenie zlepšuje zdravotný stav aj náladu, prispieva tiež k vyrovnanej mysli. V zdravom tele zdravý duch sa nepochybne osvedčí aj vám.

Nemusíte si pod pojmom cvičenie hneď predstaviť všelijaké pomôcky a fitness centrum. Pravidelné behanie, joga či tanec sa tiež do pohybu rátajú a ak sa stanú súčasťou vášho bežného života, rýchlo spozorujete pozitívnu zmenu vo vašej nálade a schopnosti sústrediť sa.

NÁŠ TIP: Chceli by ste začať s jogou? Poradíme vám, ako na to

pravidelné cvičenie je pre rovnováhu veľmi dôležité

4. Meditácia: Rovnováha tela a mysle

Meditácia dokázateľne prispieva k zlepšeniu duševného zdravia, pomáha tiež pri nespavosti a má nespočetné množstvo ďalších benefitov. Ak máte pocit, že váš život je hektický a chýba v ňom rovnováha, práve meditácia môže byť pre vás to pravé orechové.

V dnešnom urýchlenom svete sa zdá, že na meditáciu si človek len ťažko nájde čas. Pritom stačí aj 15 minút denne, a výsledky sa čoskoro dorazia. Okrem toho sme v redakcii vybrali aj aplikáciu, ktorá vám pomôže počas meditácie.

Neviete ako začať? Pripravili sme si pre vás podrobný manuál o tom, ako začať s meditáciou, aké benefity vám prinesie a tiež vám poradíme, kedy a ako často sa jej venovať. Je to jednoduchšie, než sa zdá.

meditácia je sôčasťou vyrovnaného života

5. Prírodné oleje prospejú (nielen) vašej pokožke

Esenciálne oleje vplývajú na prepojenie nášho čuchu a mysle. Ich používanie pri masáži alebo pri meditácii teda môže pomôcť k dosiahnutiu emocionálnej pohody. Majú povzbudivé či upokojujúce účinky, v závislosti od typu oleja. Okrem toho však pozitívne vplývajú aj na vašu pleť: bojujú s akné, s vráskami alebo aj s pigmentovými škvrnami.

NÁŠ TIP: Aromaterapiu si zaľúbite už od začiatku. Prečítajte si aké benefity vám ponúka

rovnováha 4

To je ono. 5 tipov, vďaka ktorým je rovnováha na dosah ruky! Ak sa vám článok páčil, môžete ho zazdieľať s vašimi známymi.

Najnovšie články

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov