Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Trúfnete si kombinovať striebro a zlato?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-03-19 11:51:59

V móde sme už porušili snáď všetky pravidlá. Jedno z nich sa ale aj tí najodvážnejší stále boja porušiť – kombinovať zlaté a strieborné šperky. Prečítajte si, ako na to.

Aj vás mama či stará mama varovali pred „nevkusnou“ kombináciou zlata a striebra? V tomto roku ale nastal čas prelomiť tento starý mýtus. Nebojte sa, pri správnom dávkovaní oboch kovov vytvoríte naozaj nevšednú, ale štýlovú kombináciu.

Žlté zlato a striebro

Tieto dva odtiene sú ako úplne iné svety. Preto pri tejto kombinácii odporúčame vyberať minimalistické šperky, prípadne geometrické tvary. Ideálnou kombináciou na začiatok sú hodinky, ktoré doplníte jemným náramkom – samozrejme, oba šperky budú z iného kovu. Môžete tiež vyskúšať skombinovať zlaté prstene so striebornými náramkami, prípadne ich pomer zamiešať pridaním inej farby – napríklad drahokamami čiernej farby, ktoré kombináciu kovov ešte zvýraznia a umocnia. Naopak, drahokamy alebo prvky čírej farby prechod medzi kovmi zjemnia.

Odvážnejší z vás môžu, samozrejme, kombinovať zlato a striebro aj pri vrstvených náhrdelníkoch. Vždy ale platí, že menej je viac, preto odporúčame držať sa minimalistického dizajnu, teda skôr jemných retiazok a príveskov.

Eppi_omladnut_obrazek2

Ružové zlato a striebro

Ideálne spojenie farieb pre romantikov, ktorí radi nosia nežné outfity. Tieto dva kovy sa perfektne a nápadito dopĺňajú pri oblečení bielej, svetlomodrej, ružovej, béžovej alebo zelenej farby. Veľmi zažiaria pri kombinácii s čiernou, odporúčame ale vyhnúť sa ďalším metalickým odtieňom.

V tomto prípade si môžete dovoliť šperky s romantickejším vintage alebo boho motívom, jeden mohutnejší klenot by ale mal dopĺňať decentný druhý šperk.

Eppi_omladnut_obrazek1

Biele zlato a striebro

Chladná kombinácia, ktorú si môžu dovoliť aj konzervatívne duše. V tomto prípade je len na vás, aké šperky zvolíte a v akom pomere kovy spolu zladíte. Retiazky zo žiarivého bieleho zlata môžu zvýrazniť strieborné prívesky tmavšieho odtieňa. Rovnako môžete kombinovať nápadnejšie náramky a prstene. Tmavšia farba striebra dovolí naplno vyniknúť oslnivému bielemu zlatu, hlavne v spojitosti s čiernou alebo červenou farbou.

Nebojte sa kombinovať zdanlivo nekombinovateľné kovy – pri troche opatrnosti a prípadne inšpirácie z internetu môžete skutočne dosiahnuť zaujímavé efekty. Na záver ešte dodáme, že spojenie oboch kovov najkrajšie vynikne na opálenej pokožke. Rozhodne teda dajte harmónii v zlate aj striebre šancu aspoň v lete, kedy sa môžete naplno vyblázniť v experimentoch s outfitmi aj so šperkami.

 

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.