Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Vyskúšajte hormonálnu terapiu jogou. Nebudete ľutovať!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2018-03-20 11:43:41

Cítite, že je vaše ženské telo v nerovnováhe? Sledujete už dlhšiu dobu problémy s vašou hormonálnou hladinou? Máte pocit, že zažívate syndróm vyhorenia? Alebo sa len chcete udržať vo výbornej nálade? Vo všetkých týchto prípadoch je pre vás hormonálna terapia jogou tým pravým!

Hormonálna terapia jogou pre ženy

Hormonálnu terapiu jogou alebo skrátene HTJ vymyslela brazílska jogová terapeutka Dinah Rodriguez. Po konzultácii s ďalšími odborníkmi zostavila komplexné cvičenie, pri ktorom dochádza k vyrovnávaniu hladiny ženských hormónov a k preukázateľným výsledkom počas veľmi krátkej doby.

Jogové pozície čiže asány sú všeobecne veľmi účinné pre fyzické i psychické zdravie. Jednotlivé asány pri HTJ na seba navyše systematicky a dynamicky nadväzujú a sú doplnené o ďalšie účinné techniky, napríklad antistresové a relaxačné, aby sa výsledok dostavil v čo najkratšom čase. Tak ako pri každej jogovej technike aj tu sa pracuje predovšetkým s technikou dychu a vnútornou energiou.

Sledovaním svojich študentiek a laboratórnym výskumom potvrdila Rodriguezová výrazné zlepšenie ich zdravotného stavu. Hormonálna žľazy sa pomerne rýchlo reaktivujú a dochádza k vyrovnaniu hormonálnej hladiny.

Pre efektívne výsledky sa HTJ cvičí zhruba 3 – 4x týždenne po dobu minimálne 3 mesiacov. Možností, ako začať je niekoľko. Môžete si nájsť víkendový celodenný kurz a pokračovať s cvičením doma alebo si nájdite jogové centrum, kde dané cvičenie ponúka formou pravidelných lekcií, a dochádzajte tam.

yoga-1812695_1280

HTJ rieši problémy s …

Až desivo mnoho žien dnes trápi absencia periódy alebo jej nepravidelnosť. HTJ navráti váš cyklus späť do rovnováhy a pomôže tiež odstrániť nepríjemné kŕče v podbrušku. Niektoré klientky HTJ sa rozmenštruujú napríklad už po 4. dni cvičenia.

 

Perfect female body isolated on white background

* … menopauzou. HTJ ženám úžasne pomáha aj s obdobím, počas ktorého pociťujú symptómy menopauzy. Aktivujú znovu tvorbu hormónov, takže značne zníži prejavy symptómov a zabráni ochoreniam, ktoré sú spojené s nízkou hladinou hormónov.

* … plodnosťou. Pravidelným cvičením hormonálnej jogy môže u ženy vrásť hladina estrogénu až tisíckrát viac ako je jej súčasná hodnota. Mnohým ženám tak HTJ pomôže aj s otehotnením.

* … nepokojným spánkom či nespavosťou. Pomáha k vyváženosti nervového systému, čo je skvelá správa pre ženy, ktorých nervový systém je neustále v stave vybudenia vplyvom vysokej hladiny stresových hormónov. Najobvyklejšou príčinou sú jednoducho len vlastné myšlienky.

眠る女性

HTJ nie je pre všetkých!

V dnešnej dobe sa už stretávame i ďalšími formami hormonálnej jogy určenými napríklad špeciálne pre muža či diabetikov.

Existujú však aj výnimky, pre ktoré predstavuje HTJ potenciálne nebezpečenstvo. Ide o ľudí, ktorí trpia závažnejšou psychickou poruchou ako napríklad schizofréniou alebo určitými zdravotnými problémami, napríklad nádorovým ochorením.

Ak trpíte nejakou zdravotnou indispozíciou a nie ste si istí, či je pre vás HTJ vhodná, konzultujte jej praktizovanie s lekárom!

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie