Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Trápi vás úzkosť? 11 znakov, ktoré prezradia, že s vami niečo nie je v poriadku

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-05-05 20:13:50

Negatívne emócie sú súčasťou života každého z nás. Niekedy to jednoducho nejde podľa našich predstáv a úsmev vystrieda zármutok. Čo ak vás však úzkosť trápi čoraz viac? Zamýšľate sa v poslednej dobe, či sú vaše depresívne nálady ešte v zdravom rozhraní? Nasledujúce riadky vám možno napovedia viac.

 

1. Odmietate pozvanie

Prvým výkričníkom je ak pravidelne odmietate pozvania na večeru, či do kina s priateľmi, hoci by ste v skutočnosti chceli ísť. Váš strach a úzkosť však kričí nie, tým však len volá o pomoc. Predstavy o tom, že na vás na verejnosti medzi priateľmi doľahnú neželané stavy vás drží doma.

2. Mučíte sa zbytočným premýšľaním

Dookola si v hlave prehrávate určitý rozhovor, alebo sa zamýšľate nad tým prečo na vás šéf včera tak nepekne pozrel. Možné je aj to, že vás trápia prehnané obavy prečo vám partner ihneď neodpísal a čo si asi myslí. Jednoducho sa častokrát prehnane pozastavujete nad vecami, ktoré by ostatní nechali dávno plávať.

3. Vstávate skoro ráno hoci ste unavená

Budíte sa príliš skoro, pretože sa vám v hlave množia nezastaviteľné myšlienky, ktoré vám nedajú priestor na odpočinok. Spánok je pre vás obrovskou výzvou, je to jediný čas kedy na nič nemyslíte. Prehnané rozmýšľanie vám ho však skracuje a vy sa budíte unavená, no zaspať naspäť je nemožná výzva.

4. Obávate sa najhoršieho možného scenára

Dookola si v hlave pretáčate najhorší možný scenár, ktorý sa môže udiať. Pred ostatnými to môže vyzerať hlúpo a vy si to často krát ani neuvedomujete. Neustále sa však pohrávate s tými najčiernejšími myšlienkami.

5. Dookola si rekapitulujete konverzácie

Za každú cenu sa snažíte vyhnúť akýmkoľvek konfrontáciám, ktoré by mohli spôsobiť, že sa vaša úzkosť ešte zhorší. Po akejkoľvek konverzácii si v hlave premietate čo ste povedali a či náhodou nebolo niečo zlé. Takéto myšlienky vás však môžu zničiť, preto si vždy pripomeňte, že sú to len prehnané obavy a nič zlé sa pravdepodobne neudialo.

6. Ľutujete sa

Nič vám nespôsobí väčší nepokoj ako keď vás poľutuje ľudia z blízkeho okolia. Vidíte obavy v ich očiach a keď ich prejavia aj slovne, máte pocit, že ste na tom akosi horšie a prepadnete ešte horším pocitom.

Náš tip: Prečítajte si, ako sa stať šťastnou.

7. Obviňujete sa

Neustále sa obviňujete keď vám niekto na vašu správu okamžite neodpovie. Či už ide o kolegyňu, sestru, alebo partnera. Stále premýšľate, kde ste pochybili no pravda môže byť niekde úplne inde. Bežne by to ľudia ani neriešili, no vy máte nutkanie zaoberať sa dokola podobnými myšlienkami.

8. Bojíte sa budúcnosti

Zatiaľ čo pre niekoho je vidina krásna predstava, vás myšlienky o tom čo bude desia. Ani maturita, ani skončenie vysokej školy vás nijako nenakoplo práve naopak. A otázka, kde sa vidíte o pár rokov je vašou čiernou morou. Rovnako tak, nemáte radi počúvať plány a ciele do budúcna ostatných pri ktorých sa cítite menejcenne.

9. Neustále sa porovnávate

Na FB vidíte, že  bývalá spolužiačka je už šťastne vydatá, s dieťaťom na ceste. Ďalšie kamošky vo vašom veku sú zas vysoko postavené manažérky a vás začína zožierať sebatrýznenie. I keď sa s druhými porovnávať nechcete, niekedy tomu prepadnete a vaša hlava ide zo strachu či sa im niekedy vyrovnáte explodovať.

10. Opakujete tie isté chyby

Najmä prípad keď náhodou urobíte chybu v práci je pre vás kritický. Vaše kritické myšlienky vám takto dokážu zničiť váš deň, ba dokonca týždeň. Neustále sa snažíte robiť veci najlepšie ako viete, preto vás takáto situácia dokáže poriadne vyviesť z miery.

11. Extrémna vyčerpanosť

Sú dni kedy vám extrémna psychická a fyzická vyťaženosť nedovolí vstať z postele. Vaša úzkosť vás privedie do situácie kedy sa nezmôžete na nič iné len na plač a nečinné ničnerobenie.

Našli ste sa v niektorých z bodov?

Občas je toho na nás naozaj príliš veľa a práve vtedy treba svojej mysli, ale i telu dopriať odpočinok. Úzkosť môže mať obrovský vplyv na naše zdravie, a nie je to niečo čoho sa dá zbaviť akoby šibnutím čarovného prútika. Nahromadené negatívne emócie môžu mať nepríjemné účinky na naše zdravie, ktoré si množstvo z nás ani neuvedomuje.

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov