Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Rozlúsknuť otázku ako byť šťastná vám pomôže týchto 20 návykov

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-05-04 22:29:05

Jednoduchý, univerzálny návod na spokojný život zrejme neexistuje.  V nasledujúcich riadkoch vám však prinášame malú motiváciu, ako si vyčarovať krajší deň pomocou jednoduchých každodenných zvykov. Odpoveď na otázku ako byť šťastná tak už viac pre vás nebude záhadou.

 

 1. Zbavte sa všetkého čo nepotrebujete

Ako byť šťastná? Rozlúčte sa so zbytočnosťami. Vyhoďte, predajte alebo darujte všetko zbytočné. Čudovali by ste sa, no byť minimalistom dokáže byť poriadne uvoľňujúce. Zatočiť s úzkosťou vám pomôže i to keď okolo seba budete hromadiť len veci ktoré naozaj potrebujete alebo majú pre vás dôležitý význam a najmä tie ku ktorým máte pozitívny vzťah.

 1. Organizujte

Organizovať by ste mali všetko a tým myslíme naozaj všetko. Vaše dokumenty, účty alebo oblečenie. Každodenne potrebné veci si vždy nechajte na dobre viditeľnom, rovnakom mieste. Uvidíte, že v prípade časového deficitu týmto spôsobom ušetríte nemálo nervov.

 1. Nekonzumujte čo nepotrebujete

Toto je druhá, o niečo zložitejšia polovica zbavenie sa všetkého čo nepotrebujete. Nekupujte jedlo, ktoré nezjete, nekupujte šaty, ktoré ani nevynosíte. Buďte pri nákupoch viac selektívna a radšej sa dva krát zamyslíte nad tým, či vám to skutočne treba. Alebo ste len otrokom emotívneho nakupovania? Verte, že plnšie bankové konto a vyššia sebareflexia vám v konečnom dôsledku zlepšia deň viac ako zbytočné handry a preplnená chladnička.

 1. Práca až na druhom mieste

Hoci je práca dôležitá, majte na pamäti, že na prvom mieste ste predovšetkým vy. Neuprednostňujte preto pracovné povinnosti pred tými osobnými. Samozrejme z času na čas si služobný email vyžaduje urgentné vybavenie, nebuďte však otrokom práce.

 1. Upokojte sa

Urobte niečo, čo vám dokáže navodiť meditačnú náladu. Nemusí ísť vždy len o turecký sed alebo yogové polohy. Nájdite niečo čo vás upokojuje no súčasne udržuje v prítomnosti. Môže ísť o prechádzku, počúvanie hudby, či tanec.

 1. Denné rituály

Urobte si z denných, bežných aktivít príjemné rituály. Napríklad sprchovanie využite ako príjemný čas pre seba. Doprajte si peeling alebo výborný telový krém a bude sa cítiť výborne. Rovnako si vychutnajte teplú vaňu, ktorá je pod dlhom dni tým najlepším nápadom.

 1. Inšpirujte sa

Vytvárajte si knihu zážitkov, citátov, fotiek alebo obrázkov, ktoré vás inšpirujú. Urobte si svet okolo seba krajším, či už si zaujímavé veci budete ukladať na papier alebo do svojho telefónu, či počítača. Hlavné je mať ich v prípade potreby vždy po ruke.

 1. Zapáľte si sviečky

Sviečky dokážu najmä vďaka upokojujúcemu plameňu navodiť skutočne úžasnú atmosféru. Nechajte sa oddávať pokojnému večeru pri pohľade na horiacu sviečku.

Kniha a sviečka

 1. Namiesto kávy

Káva je nepochybne jeden z najobľúbenejších nápojov a nemusíte sa jej v žiadnom prípade vzdať. Niekedy však určite stojí za vyskúšanie nahradiť klasickú kávu, či čaj teplou vodou s citrónom a medom, ktorá vás príjemne upokojí. Pre vaše telo je to navyše prirodzenejšia alternatíva ako presladené latté.

 1. Plaťte len hotovosťou

Asi bude chvíľku trvať, kým tento návyk dotiahnete do dokonalostí, ale vedzte, že to pre vás a vašu peňaženku bude príjemná zmena. Budete si vždy uvedomovať koľko peňazí za čo míňate a vyhnete sa tak zbytočnému prievanu na účte.

 1. Stop niektorým ľuďom

Zastavte interakciu s ľuďmi, ktorý do vášho života prinášajú neželané emócie. Necíťte sa za to vôbec previnilo, i keď na vás budú mať ťažké srdce. Ak je to pre vás dôležité, potom sa nemusíte cítiť zle na úkor cudzieho šťastia.

 1.  Navarte si večeru

Že varíte často? Tento krát navarte niečo dobré pre seba, tak ako to máte rada vy a najmä si to vychutnajte. Varenie aj samotné konzumovanie nech sa stane príjemný zvykom, ktorý si budete užívať.

Šaláty

 1. Pozorujte, čo konzumujete

Tento krát nehovoríme o jedle. Na mysli máme kompletne všetko s čím sa denne stretávate. Televízia, filmy, čítanie, ale i ľudia a jedlo. Divili by ste sa aký obrovský vplyv to na vás má.

 1. Čo skutočne chcete?

Nezáleží na tom, koľko rokov máte. Zamyslíte sa nad tým aké sú vaše ciele, aké je  vaše smerovanie a kde sa vlastne chcete nachádzať. Nie je nad to žiť spokojný život a kráčať po ceste, ktorú si sami zvolíte.

 1. Reálnejšie ciele

Stanovte si ciele, ktoré sú uskutočniteľné a pekne pomaličky napredujte. Je zbytočné obviňovať sa za niečo čo ste neurobili, či nestihli. Ak vás zaujíma, ako byť šťastná, dívajte sa na svete reálne.

 1. Najvyššia radosť

Svoju najvyššiu radosť by ste mali nájsť hlboko v sebe vo svojom vnímaní každodenného dňa. Nepotrebujete drahé potraviny, aby ste si navarili chutné jedlo. Všetko čo v skutočnosti na uspokojenie potrebujete je ten „pocit“, ktorý však nenájdete nikde inde len hlboko vo vás.

 1. Venujte pozornosť tomu čo hľadáte

To čo hľadáte, nájdete bez ohľadu čo hovoria ostatní. Pozor je len na vás, či budú vaše myšlienky negatívne a nájdete všetky dôvody prečo ste zlyhali a čo ste urobili zle. Alebo naopak sa budete sústrediť na pozitíva, ktoré vám daná situácia chcela ukázať.

 1. Rozvíjajte osobnú filozofiu

Ak nebudete vedieť prečo na tomto svete ste budete žiť veľmi nenaplnený život, preplnený obavami a úzkosťou. Nemusíte sa utiekať ku rôznym náboženstvám, stačí viera, ktorú nosíte v sebe. Sami časom musíte zistiť v čo veríte a čo je pre vás absolútne správne.

 1. Nebuďte policajtom

V žiadnom prípade sa nesnažte byť sami pre seba akýmsi policajtom, kontrolujúcim zlé správanie. Pýtate sa, ako byť šťastná? Prestaňte sa kritizovať! Čím viac sa snažíte potlačiť nechcené emócie, tým intenzívnejšie sa vám nevedomky budú vnárať pod kožu. Najlepším možným riešením je preto prijať sa takým človekom akým ste aj so všetkými svojimi chybami.

 1. Na jednu vec je vždy viac pohľadov

Prestaňte veriť, že spôsob akým vnímate vecí také naozaj aj sú. Situácia, ktorá sa vám v najhorší deň môže zdať tragická, taká v skutočnosti vôbec nemusí byť.

Dnes nemusíte vedieť čo vás urobí šťastnými v budúcnosti, užívajte si preto prítomný okamih v ktorom by ste mali nájsť vďačnosť a pokoj.

Dúfame, že vám uplynulá motivačná dvadsiatka prinesie do života radosť a množstvo pekných dní. Je samozrejmé, že každému z nás vyhovuje niečo iné. Preto pravidlá skúšajte, kombinujte, no hlavne majte na pamäti, že úsmev je tým najkrajším doplnkom ženy a nič nestojí. Ešte stále sa pýtate, ako byť šťastná?

Najnovšie články

Sandále na každý dovolenkový outfit – Tieto farby budú trendy!

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy

Trendy v interiéri: Kúpeľňa s vôňou dreva