Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Dvojitá brada: Problém, ktorý sa dá riešiť

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-12-12 09:00:54

Dvojitá brada ľuďom zvyčajne evokuje prudký nárast hmotnosti. Kilogramy však nie sú jediným dôvodom vzniku tohto estetického problému. Čo všetko má na dvojitú bradu vplyv a ako jej účinne predísť?

Čo je dvojitá brada?

Dvojitá brada je tvorená nadbytočným tukom a  pokožkou, ktoré sa nahromadia v okolí brady. Ak chcete nad týmto estetickým problémom zvíťaziť, dôležité je spoznať príčinu jeho vzniku. Ten môže byť spôsobený viacerými faktormi akými sú priberanie, proces starnutia alebo genetika.

Čo spôsobuje dvojitú bradu?

Existuje niekoľko rôznych možných príčin dvojitej brady. Pochopenie rizikových faktorov vám môže pomôcť úspešne sa vyhnúť tomuto nepeknému nahromadenia kože.

Nadmerná hmotnosť

Jednou z najčastejších príčin dvojitej brady je práve nadváha alebo telesný tuk. Ľudia, ktorí majú problémy s váhou, majú vysoké riziko vzniku dvojitej brady. Neznamená to však, že ak nemáte kilogramy navyše, dvojitá brada sa vás netýka.

Genetika

Možno vás to prekvapí, no i genetika môže byť dôvodom dvojitej brady. Ak majú vaši rodinní príslušníci na tvári náznaky dvojitej brady, je pravdepodobné, že sa po čase objaví aj u vás. Genetika ovplyvňuje zadržiavanie vody v tele, ako i ukladanie tuku, čo sú dva základne faktory, ktoré sa vzniku dvojitej brade najčastejšie pripisujú. Svoju úlohu vo vývoji dvojitej brady zohrávajú tiež stravovacie návyky.

Vek

Dvojitá brada je taktiež výsledkom procesu prirodzeného starnutia. Je prirodzené, že vaša pleť časom stráca pružnosť a svaly na tvári sa uvoľňujú a stávajú sa mierne ochabnutými.

Ako sa zbaviť dvojitej brady?

Cviky na dvojitú bradu

Jednoduché, ale účinné. Také sú cviky na spevnenie pokožky a eliminovanie dvojitej brady.

Zaklonená čeľusť

Zakloňte hlavu a pozrite sa na strop. Zatlačte spodnú časť čeľuste dopredu aby ste pocítili pnutie v oblasti brady. V tejto polohe zotrvajte približne 10 sekúnd.

Cvičenie s loptou

Umiestnite malú loptičku 5 až 10 centimetrov pod bradou. Stlačte bradu a pritlačte loptu. Tento pohyb opakujte 25-krát denne.

Cvičenie s jazykom

Pozrite sa rovno a vyplazte jazyk tak ďaleko ako dosiahnete. Ohýbajte jazyk smerom nahor  čo najbližšie smerom k nosu. Vydržte 10 sekúnd a uvoľnite jazyk.

Strečing krku

Zakloňte hlavu dozadu a pozerajte sa smerom hore. Jazykom zatlačte do podnebia.  Držte 5 až 10 sekúnd a uvoľnite.

Vitamín E

Na zníženie výskytu dvojitej brady účinne pomáha zvýšenie príjmu vitamínu E. Vitamín E je prirodzenou súčasťou mnohých potravín, ako napríklad arašidy, jablká, orechy, strukoviny, hnedú ryža a mliečne výrobky.

žena s jablkomZdroj: Pixabay (Pexels)

Žuvanie

Ďalšou účinnou metódou je neustále žuvanie žuvačky bez cukru. Takéto žuvanie vám posilní pohyblivú časť čeľuste, spevní svaly a pomôže zbaviť sa dvojitej brady.

Masáž

Výborným tipom ako zmierniť náznaky dvojitej brady je masírovanie čeľuste. Začnite na krku a pomaly prechádzajte smerom nahor až k ústam. Takéto masírovanie odporúčame vykonávať každý deň niekoľko minút pred spaním.

Faktom je, že dvojitá brada sa na ľudských tvárach vyskytuje stále častejšie. Dôvodom je predovšetkým nezdravý životný štýl, nevhodná strava a nedostatok pohybu. Ak chcete predísť vzniku dvojitej brady alebo eliminovať jej príznaky, vyskúšajte niektoré z našich tipov.

Zdroj titulnej fotky: Pexels

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.