Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

Originálny salón prináša psíčkarom v Bratislave to, čo tu už dlhé roky chýbalo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
2017-12-15 14:27:04

Silvia žije a podniká v Bratislave. Ku svojmu podnikaniu sa dostala zhodou náhod. Za všetkým bol totiž jej krásny psík Versi, ktorý ju priviedol k nápadu otvoriť si jedinečný psí salón, ktorý v Bratislave tak dlho chýbal.

Ako hovorí Silvia, kultúra patrí aj do zvieracej ríše. Preto vytvorila miesto, kde sa psíky cítia dobre a bezpečne. Miesto, kde majú na jedného psieho zákazníka dostatok času, kde k nemu pristupujú s láskou a kde prevláda priateľská atmosféra.

Salón DogCulture si zakladá na individuálnom prístupe: na každého psíka si vyhradia toľko času, koľko treba. Cieľom nie je postarať sa o čo najviac psíkov a pri tom prácu odfláknuť. Práve naopak, radšej prijmú menej zákaziek, aby sa psíkom venovali na 100%.

Priestory a procedúry v Dog Culture

Z korporácie k vlastnému podnikaniu

Silviu po vysokej škole čakala práca, ktorá ju vôbec nenapĺňala. Množstvo úloh a projektov bolo nekonečné a častokrát musela pracovať aj cez víkendy a sviatky. Neminuli ju ani urgentné úlohy, ktoré jej prišli počas dovolenky a jednoducho sa im musela venovať. “Bolo to frustrujúce obdobie, nevidela som však žiadne východisko. Zmena napokon prišla vďaka môjmu krásnemu Versimu.”

Versi pochádza zo susedného Česka. Jeho rodičia boli šampióni z Ameriky a Ruska. Podľa slov majiteľky je oddaný, priateľský, večne usmiaty a tak trochu strachopud. Miluje – ako všetky psíky – prechádzky v parku, svojich kamarátov a nepohrdne pochúťkami. Jedného dňa sa Silvia rozhodla využiť jeho dobrý pôvod a zúčastniť sa výstavy. Chcela na ňu Versiho pripraviť, nestretla sa však s pochopením.

“Nikde neboli ochotní pripraviť môjho Pomeraniana na výstavu, vraj takéto plemeno neupravujú,” priznáva. Navyše si z ponuky salónov ani nevedela vybrať, nikde neponúkali to, čo hľadala: kvalitné produkty, profesionálnu starostlivosť a úpravu. Predovšetkým jej však chýbal priateľský prístup a kultúrne prostredie.

Dog Culture-3

Nezostávalo jej nič iné, než ho upraviť doma. Aj keď spočiatku nevedela ako na to, spoľahla sa na svoju kreativitu a venovala sa každému detailu úpravy svojho miláčika s láskou. Nevídané sa stalo skutočnosťou, keď Versi získal  druhé miesto spomedzi 700 psíkov na medzinárodnej výstave v bratislavskej Inchebe. Po tomto úspechu prichádzali ďalšie a s nimi aj stále lepšie zručnosti: naučila sa lepšie strihať, starať sa o srsť a vyberať si tie správne produkty pre starostlivosť o psov.

Svoje skúsenosti začala postupne dopĺňať aj v zahraničí. Začalo to dvojmesačnou rekvalifikáciou v Prahe. U českých susedov absolvovala aj niekoľko ďalších kurzov, ktoré sa venovali trimovaniu, masáži a jednotlivým rasám (bradáč, kokeršpaniel, grifón a westhighlandský teriér). V najbližších mesiacoch sa chystá na kurzy do Maďarska, kde sa chce naučiť viac ázijskému spôsobu úpravy. Priznáva, že ju láka Thajsko a grooming academy (akadémia úpravy), ktorú by chcela absolvovať v budúcnosti.

Versiho neočakávaný úspech Silviu povzbudil a začala hľadať možnosti, ako sa v úpravách zlepšovať.
Versiho neočakávaný úspech Silviu povzbudil a začala hľadať možnosti, ako sa v úpravách zlepšovať.

Úspechom v súťaži sa to celé začalo

Zážitok s Versim otvoril Silvii oči. Uvedomila si, že na Slovensku existuje veľa psích salónov, avšak nikde neposkytujú nadštandardné služby. Problém nebol len s ostrihaním jej Versiho, chýbala aj kombinácia priateľského prístupu s príjemným prostredím. Práve preto pred rokom urobila rozhodnutie otvoriť si vlastný salón pre psov.

Rozhodnutie otvoriť Dog Culture bolo jedno z kľúčových a najťažších rozhodnutí v mojom živote,” tvrdí mladá podnikateľka. Okolie ju v tom však podporovalo, mnohých dokonca inšpirovala jej odvaha zanechať nudnú prácu, ktorá ju nenapĺňala. Teraz je sama sebe šéfom a je vo všeobecnosti spokojnejšia. 

Stále viac a viac sa mi potvrdzuje, že človek by mal počúvať svoj vnútorný inštinkt. Mám pocit, že sme na správnej ceste a všetko ide veľmi prirodzene a nenásilne.

priestory salónu Dog Culture
Priestory salónu Dog Culture.

Starostlivosť o psíkov sa často podceňuje

Starostlivosť o psíkov je častokrát vnímaná ako nutné zlo. Zašpinil si labky, tak ho umyjeme – aby nezašpinil aj domácnosť. Psíky sa však tiež radi nechajú hýčkať, podobne ako ľudia. Užívajú si česanie, umývanie a kvalitnú kozmetiku. Toto povedomie sa Dog Culture snaží budovať u ľudí.

Každá rasa potrebuje iný prístup – od typu kozmetiky až po frekvenciu česania alebo umývania. Niektoré rasy potrebujú vyčesať aj viackrát za týždeň a niektorým príliš časté kúpanie rozdráždi pokožku. Psi teda potrebujú individuálny prístup. Zaslúžia si ho za všetku lásku, ktorú svojim majiteľom prejavujú. A sú to práve majitelia, ktorí to môžu zmeniť a do starostlivosti o svojho miláčika vniesť kultúru. Na to je potrebné myslieť už pri kúpe prvého psíka.

Dog Culture-6

Ak ste si už kúpou psíka prešli, určite si pamätáte na ten zmätok a množstvo otázok, keď ste si ho prvýkrát priniesli domov:

  • Čím česať?
  • Ako česať?
  • Ako psíka okúpať?
  • Ktoré produkty sú vhodné?

Podľa slov Silvie sú toto bežné otázky, na ktoré mnohí hľadajú odpovede práve u nej.  Stretla sa už aj so zaujímavejšími, častokrát úsmevnými otázkami, napríklad: Môže bývať psík v garáži?

Cieľom je aj vzdelávať ľudí

Silvia preto zaradila do ponuky Dog Culture kurz domácej starostlivosti, v ktorom majitelia odpovede na tieto otázky nájdu. Niekedy prídu rodičia, ktorí by chceli svoje ratolesti oboznámiť s tým, ako sa o psíka starať ešte pred kúpou. Je to zodpovedný prístup, ktorý častokrát pomáha aj pri rozhodovaní sa o výbere rasy. Kurz má teda všestranné využitie. 

Samotný kurz prebieha s vlastným psíkom, no v prípade, že len zvažujete kúpu, vedia vám v salóne zabezpečiť rasu, o ktorú máte záujem. Prejdete si všetky základné kroky starostlivosti a naučíte sa všetky potrebné informácie: aká je srsť vášho psíka a čo potrebuje, ako ho správne kŕmiť a ako často chodiť k veterinárovi.

Psíka si sami okúpete a vyčešete pod dohľadom odborníka. Na záver získate nielen kontakty na špecialistov, ale aj odporúčania na vhodnú literatúru a osvedčenie dobre vyškoleného majiteľa. Kurz je skvelý aj pre rodinky, ktoré sa tak naučia všetko dôležité o ich psíkoch a zároveň sa buduje komunita zodpovedných majiteľov. Predovšetkým v predvianočnom období je dôležité uvedomiť si, že pes nie je len krátkodobý záväzok a kurz domácej starostlivosti to skvele ilustruje.

A čo by Silvia odkázala všetkým majiteľom psov? „Starajme sa o našich psíkov pravidelne a s láskou. Odvďačia sa nám svojou úprimnou radosťou.“ A my s ňou môžeme len súhlasiť.

Viac informácií o prevádzke nájdete na ich webeFacebooku alebo Instagrame.

Pre zdravie a krasu vasich chlpacov psi salon

Najnovšie články

Prechádzanie zo sedu do stoja pri práci nebolo nikdy také jednoduché

Sprievodca výberom parfému: Ako vybrať vôňu, ktorá vám sadne?

Červená kabelka – ako ju štýlovo skombinovať na rôzne príležitosti?

Rýchla Pomoc pri Hnačke

Psoriáza: Príčiny, príznaky a možnosti liečby

Kožné vyrážky: príčiny vzniku a príznaky. Ako sa s nimi vysporiadať?

5 tipov na výlet do hôr na Slovensku

5 tipov na jarný výlet po Európe za slnkom

Chcete omladnúť? Vyberte si práčku, ktorá sa postará o vždy čisté a štýlové oblečenie

Čo si obliecť k hnedým lodičkám? Tu sú naše tipy.

Zdravá chrbtica a inovatívny dizajn, hlavné zbrane sedacích vakov

Prinášame vám 4 tipy, ako zostať zdraví počas jesene

Poradíme vám, ako zaspať rýchlejšie a bez námahy